AltcoinMetaverseNedir

OVR Coin Metaverse Dünyası’nda Ne Sunuyor?

3.7
(3)

OVR Coin

OVR Coin bizlere dijital dünyayı fiziksel dünyamıza taşıma fırsatı sunuyor. Ama bunu nasıl yapacağız? OVR Coin nedir ve ne işe yarar?

Dijitalleşen dünya gündelik hayatta karşımıza çıkan çoğu materyali de içine çekmeye başladı. Özellikle her gün biraz daha gelişen Metaverse önümüzdeki süreçte daha ilginç bir hale geleceğe benziyor.

Geçtiğimiz yıllarda da sanal ortam ile fiziksel dünyayı birleştiren farklı oyun platformları oluşturulmuştu. VR ve AR teknolojileri kullanılan bu oyunlar bir süre de olsa hepimizi içine çekmeyi başardı. OVR Token de bu teknolojiler ile yeni bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Over Land ismiyle tanıyacağımız bu platform, bizlere kripto borsası içinde harika bir oyun deneyimi sunuyor. Peki ama nasıl? Gelin birlikte bu metaverse coini üzerine hazırladığımız yazıyı inceleyelim.

OVR Token Nedir?

Ovr Coin Nedir

OVR Coin, Ethereum tabanlı tasarıma sahip bir token projesidir. Dolayısıyla merkeziyetsiz bir yapıya sahip bu platform günümüzdeki teknolojik ürünler yardımıyla dijital dünya ve fiziksel dünya arasında köprü olmayı amaçlıyor.

Merkezi arıtılmış gerçeklik ile fiziksel dünyanın bir araya gelmesini amaç ediniyor. Bu nedenle AR ve VR gibi teknolojiler bu tokenın temelini oluşturur.

Sanal bir oyun merkezi biçimindeki bu token projesi Pokemon Go ve Second Life’a benzeyen bir oyun deneyimi sunuyor.  Bu token projesi gündelik hayat içerisinde de bu token tecrübe edinilmesini mümkün kılıyor. Oyun içinde kullanılan coinler oyun içinde kullanılan değerler olarak oyun içinde yerini alıyor.

OVR Oyunu Nasıl Oynanır?

Ovr Oyunu Nasıl Oynanır

Metaverse tokenı olan OVR Coin 2021 yılında piyasaya sürülmüş ve ilgi çeken bir token konumunda. Platform içerisinde NFT ve Over Land coin birimleri bulunuyor. Over Land Token web domainleri gibi sabit.

Oyun içerisinde gerçek hayattaki her 300 metre karelik alanlar bir altıgen oluşturuyor.Ayrıca oyuncular, Hexagon denilen bu alana sahip olan oyuncu bu alanın kontrolüne sahip oluyor. Hexagon alanlar açık artırma ile satışa çıkarılıyor ve teklifler OVR üzerinden veriliyor.

Bu kripto para ve dijital platform aracılığıyla VR ve AR teknolojilerini oyunculara sunuluyor. Bu oyunun gündelik hayatın bir parçası olması da kullanımını yaygınlaştıran bir nitelik. Metaverse’ün hayatımıza dahil olmaya başlaması bu oyunun rağbetini artırıyor. Böylece de sanal oyunların sıklıkla tercih edilmesi de bu tarz oyunların geniş bir yelpazeye kavuşmasını sağlıyor.

VR oyun deneyimi, kullanıcıya var olmayan bir platform oluşturup oyuncuyu bu platform içine çeker. Ancak AR platformu ise oyuncuyu fiziki hayattan koparmadan oyunu gerçek hayatına entegre ediyor.

OVR Token Geleceği ve Yorum

OVR 2021 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para olarak piyasada yerini almıştır. 24 Mart tarihinde 3.18 $’lık ATH değerine ulaşmıştır. Geçtiğimiz aylarda Facebook’un Meta güncellemesinin lansmanı ardından yükselişe geçmiştir. Manaya benzeyen yapısı ile Gateio Borsası’nda satışa sunulmuştur.

İlerleyen süreçte belirlenen coin oyun haricinde de kullanıma açılacağa benziyor. Son yıllarda yaşanan pandemi sürecinde popüler olan canlı etkinlikler bu token için elverişli kullanım alanları. Ayrıca önümüzdeki süreçte online alışveriş, spor, tiyatro gibi farklı canlı etkinliklerde de bu token kullanıma açılacağa benziyor.

2021 yılının Mayıs ayında 1 milyon OVR Token yakma işlemi yapılmıştır. Şu an 1 OVR Coin 1.83 $ değerinde. İlerleyen günlerde metaverse’ün daha da tanınır hale gelmesiyle artacağa benziyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 3.7 / 5. Oy sayısı: 3

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu