AltcoinAnalizCoinKolay ÖzelNedir

Paribu Coin Nedir ve Nasıl Alınır? PRB Coin Geleceği: 2022 – 2025

5
(3)

Ülkemizin yerli kripto para alım – satım platformu Paribu, Paribu Coin girişimi ile gündeme geldi. Paribu borsası, 2021 yılından bu yana çalışmalarını sürdürdüğü Paribu Coin projesini hayata geçirdi. Söz konusu proje, geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde halka sunuldu ve PRB Token’lar alıcılar ile buluştu.

Peki, PRB coin nedir ve nasıl alınır? PRB coin ne zaman listelenecek? PRB coin alınır mı? PRB coin geleceği nasıldır? PRB coin yorumları ve fiyat tahminlerini yazımızın devamında aktardık. İşte PRB’ye dair en çok merak edilen o sorular ve cevapları…

Paribu Coin Nedir ve Neler Sunar?

Yerli kripto para borsası Paribu, Paribu Net programıyla beraber PRB Token’i de piyasaya sundu. Söz konusu token, Paribu’nun, Paribu Net programına bağlı olan ve akıllı kontratlar ile dağıtık uygulamalar (DApps) aracılığıyla geliştirilen bir blok zincirdir.

Paribu Coin Nedir Ve Neler Sunar

2021 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Paribu, PRB coin sayesinde yatırımcıların Paribu Net üzerinde gerçekleşen işlem ücretlerinin PRB ile ödenebileceğini sağlıyor. Ayrıca PRB stake ederek onay mekanizmalarında ve ağın yönetiminde söz sahibi olabilme şansına sahip olan yatırımcılar, tüm bunlara PRB coin stake ederek sahip olabilecek.

Peki PRB coin başka neler sunuyor? Paribu Token insanların finans, Metaverse, oyun, kimlik yönetimi ve benzeri gibi alanlarda müdahil olabileceği bir sistem sunmaktadır. Ayrıca tedarik zincirin yönetimi için akıllı sözleşmelerle etkileşime girmesinde de büyük etkisi olacağı aktarılmaktadır.

Paribu Coin Ne Zaman Çıkacak?

Paribu şirketi, 1 yılı aşkın süredir hayata geçirmeyi planladıkları Paribu Net ve PRB coin’i geçtiğimiz Şubat ayında tanıtmıştı. Peki, Paribu coin ne zaman çıkacak? PRB coin 21 Şubat 2022 tarihinde ön satışa sunulmuştur. Ön satış işlemlerinde Paribu kullanıcıları, 2 farklı seçenek üzerinden PRB token sahibi olabilmekteydi. Bu seçeneklerden ilki, 9 TL değerinde PRB coin sunarken,  ikinci seçenek 12 TL’den sunmaktaydı. Coinlerin dağıtım zamanları ve diğer şartlar Paribu Net web sitesinde yer alıyordu.

Paribu Coin Ne Zaman Çıkacak

Kullanıcıların birinci seçenekten aldıkları PRB’lerin %10’u işlem tarihinde satılabilir olacak. Geriye kalan %90’lık kısmı, 4’e bölünerek 4 eşit dilim şeklinde sırasıyla; 15.09.2022 – 15.12.2022 – 15.03.2023 – 15.06.2023 tarihlerinde işleme açılacak.

İkinci seçenekten alınan varlıkların tamamı PRB/TL paritesinin açılmasıyla beraber satılabilir konumda olacaktır. Çekim işlemleri ise Paribu üzerinde açıldığı anda çekim talebi oluşturulabileceği aktarılmaktadır.

Paribu Coin Ne Zaman Listelenecek?

Paribu Coin yukarıda da bahsedildiği gibi; Kullanıcıların birinci seçenekten aldıkları PRB’lerin %10’u işlem tarihinde satılabilir olacak. Geriye kalan %90’lık kısmı, 4’e bölünerek 4 eşit dilim şeklinde sırasıyla; 15.09.2022 – 15.12.2022 – 15.03.2023 – 15.06.2023 tarihlerinde işleme açılacak.

İkinci seçenekte sunulan coin’ler, Paribu üzerinde açıldığı taktirde yine Paribu üzerinden satılabilecek ve çekim talebi oluşturulabilecek. Söz konusu token’ların Paribu’ya yansıması, 1 Mart 2022 tarihi olarak Paribu tarafından belirtilmiştir.

Paribu Coin Ön Satış Bitti mi?

Paribu coin’in ön satış işlemleri 21 Şubat itibariyle sona ermiştir. Ön satış işlemleri 21 Şubat 2022 tarihinde 14:00’da başlamış olup, token’lar dakikalar içerisinde tükenmiştir. Söz konusu token’ların satın alımı bazı kullanıcılar tarafından gerçekleştirilemediğinde, Paribu bu kullanıcılara özel bir zaman dilimi ayarlayarak o zaman zarfında 1. Seçenekten alım yapmalarına imkan tanımıştır. Bu sebeple PRB coin ön satış bitti mi sorusunun cevabını görmüş oluyoruz.

Paribu Kimin Kuruluşudur?

Paribu kimin sorusuna, Paribu kurucusu ve CEO’su olarak faaliyetlerini sürdüren Yasin Oral cevabı verilmektedir. Merkezi İstanbul’da yer alan şirket, 2015’te ön hazırlık sürecine başlamış ve Şubat 2021’de faaliyetlerine başlamıştır. 2021 yılında 1 milyar dolar işlem hacmine ulaşan Paribu, bu başarısıyla ülkemizdeki en büyük hacme sahip kripto para alım satım platformu olmayı hak kazanmıştır.

Paribu Kimin Kuruluşudur

Şu anda 5 milyondan fazla kullanıcısı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Hem web üzerinden hem de mobil uygulamaları ile hizmet veren Paribu, son olarak PRB Token ve Paribu Net duyurusu ile gündeme gelmiştir. Peki, Paribu coin yorumları nasıldır? Kullanıcıların ve yatırımcıların gözünden PRB coin yorumları

Paribu Coin Yorumları

Paribu yeni girecek coinler listesine, kendi token’i olan PRB’yi de dahil etmiştir. Söz konusu coin şu anda listelenmiyor olmasına karşın uzmanlardan yorumlar gelmeye başladı bile. Zaten Paribu kullanıcıları tarafından böyle bir token’e ihtiyaç duyulduğu bahsedilirken, uzmanlar da kullanıcılar ile hemfikir görünüyor.

Gelen haberlere göre, uzmanlar PRB token için olumlu yorumlar yapmakta. Uzmanlara gör; bu token kendi ağında işlem yapılabilmesine, stake hizmetleri sunabilmesine, hızlı işlem ve düşük ücret imkanı sunmasına ve önümüzdeki süreçlerde sadakat programlarını sunarak pek çok ayrıcalığı önümüze getirmesi gibi sebeplerden ötürü, fazlaca tercih edileceği düşünülüyor.

Paribu Coin Alınır mı?

Paribu Coin Alinir Mi

Kullanıcı yorumlarına göre PRB, hem metaverse hem NFT hem de Web 3.0’ı desteklemesi sebebiyle, geleceğin projelerinden biri olarak görülüyor. Kullanıcıların yorumlarına göre, bu tarz bir coin için alım yapmak gerekebilir ancak bazı kullanıcılar da ön satış fiyatının biraz yüksekten başlatıldığını vurgulamaktalar.

PRB Coin Nasıl Alınır?

PRB token nasıl alınır sorusu için, Paribu borsası resmi web sitesi üzerinden açıklamalarda bulunmuştur. Borsanın aktardığı bilgilere göre, mainnet’in gerçekleştirilmesiyle token’lar cüzdanlara yansıyacak. Ardından seçenek 1 ve seçenek 2 için farklı zaman dilimlerinde işlemlerin açılacağı aktarılmaktadır.

Seçenek 1 üzerinden alım yapan bireyler, yukarıda bahsedilen ilgili tarihlerde Paribu’nun web uygulamasına girerek ya da Paribu’nun mobil uygulamasını kullanarak market üzerinden PRB/TL paritesinde işlem gerçekleştirebilecek. İşlemler, seçenek 2 üzerinden alım yapan bireyler için, daha avantajlı olup, tek seferde satış işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Paribu Coin Satma İşlemleri Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

Paribu Coin Satma İşlemleri Nasıl Ve Ne Zaman Yapılır

PRB coin satma işlemleri yukarıda da bahsedildiği gibi ilgili tarihler geldiğinde, Paribu marketi üzerinden gerçekleştirilecek. Satma işlemlerine tabii ki PRB token sahipleri dahil olabilecek. Ayrıca PRB coin almak isteyen bireyler, market fiyatı üzerinden alım gerçekleştirebilecekler. Coin satma işlemleri, alış işlemlerinden farklı olarak, satış ekranı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

PRB Coin Geleceği: 2022 – 2025 PRB Fiyat Tahmini

PRB token geleceği uzmanlar ve kripto para yatırımcıları tarafından değerlendirilmektedir. Uzmanlara göre PRB token, kripto para işlemlerinde ülkemizin yerli borsalarından en büyüğü olan Paribu için oldukça avantaj sağlayabilir. İşte analiz sistemlerine göre; yıllara oranlı hesaplanan PRB token fiyat tahminleri

PRB Coin Geleceği 2022

Kullanıcıların yorumlarına göre PRB token 2022 yılının son çeyreğinde ön satış fiyatını 2’ye katlayabilir. Ancak burada BTC’nin hareketi önem arz ediyor.

PRB Coin Geleceği 2023

Uzmanlara göre PRB 2023 yılında sağlam fiyatlardan karşımıza gelebilir. Beklenen minimum fiyat 20 TL’dir.

PRB Coin Geleceği 2024

2024 yılı için beklenen ortalama PRB token fiyatı 23 TL civarıdır. Bu rakam BTC fiyatına bağlı değişebilir.

PRB Coin Geleceği 2025

Uzmanlara göre PRB, 2025 yılında 26 TL’yi aşmış olacak. Ancak hatırlatmakta fayda var; yukarıda bahsi geçen rakamlar tamamen tahmini veriler içeriyor olup, hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Yatırımcılar herhangi bir alım işlemi düşünüyorsa, kendi araştırmaları doğrultusunda bu işleme karar vermelidir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 3

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu