BitcoinAnalizBlockchainCoinKolay Özel

Bitcoin Analizi: Her Seviyeyi Bilen Analist Yorumladı

0
(0)

Ticaret efsanesi Peter Brandt, son durumdaki Bitcoin analizi ile alakalı görüşlerini aktardı. Analist, son yaşanan büyük çöküşün Mayıs ayı başlarında tahmin ettiği ve geçen yılın Mart ayından bu yana görülen en büyük düzeltme olabileceğini ima etmekte.

Bitcoin için beklenen büyük bir düzeltme vardı. Ancak geçen yılki şartlarla şu anki piyasa durumu karşılaştırıldığında, bu kadar sert düşüşler beklenmiyordu. Peki, analist bu sert düşüşler hakkında neler söyledi? İşte detaylar…

Mayıs Ayı Başından Beri Düşündüğüm Bir Senaryoydu!

Mayıs Ayı Başından Beri Düşündüğüm Bir Senaryoydu

Bitcoin analiz yorumları konusunda neredeyse her söylediği tutan analist, Bitcoin’in şu anki çöküşünün temel nedenlerini açıkladı. Ona göre bu çöküş Mayıs ayı başında kendini belli etmişti. Peki, ünlü trader bunu nasıl anladı?

Elon Musk’un Tesla’nın BTC varlıklarını piyasaya boşaltma olasılığı hakkındaki son tweet’i, Bitcoin’i 1 Mayıs’tan bu yana sert düşüşlere maruz bıraktı. Efsanevi trader Peter Brandt ise, bunun 2 Mayıs’ta bir tweet’te öngördüğü “come to Jesus” geri çekilmesi olabileceğini söyledi. P. Brandt konuya yönelik açıklamalarına şu sözleri de ekledi:

“Resmi olarak Mart 2020 tarihinden bu yana görülen en büyük düzeltme…”

Ünlü analist ayrıca, Elon Musk’un bir başka “anti-Bitcoin” tweetinin neden olduğu mevcut Bitcoin çöküşünün, BTC’nin Mart ayındaki düşüşünden bu yana en büyük düzeltme olduğunu da sözlerine ekledi.

Elon Musk’ın Tweetleri Bitcoin’i Sallıyor

Elon Musk’ın Tweetleri Bitcoin’i Sallıyor

Bitcoin takipçilerinin bildiği üzere, bu haftasonu lider kripto para birimi için oldukça zorlayıcıydı. Pazar günü Elon Musk, markası Tesla’nın BTC’yi bilançosundan çıkaraibleceğini paylaşmış ve Bitcoin uzun zamandır görülmeyen42 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Musk, bu manipülasyon davranışları sonrasında DOGE ile açıkça tehditte bulundu. DOGE coin ile birtakım anlaşmalar yapabileceğini söylediğinde piyasa tekrar sallandı. Ancak Tesla CEO’su, şirketin bu yılın başlarında satın aldığı BTC’yi hala elinde tuttuğunu doğruladıktan sonra, lider kripto para birimi yaklaşık yüzde 6 oranında arttı.

Bitcoin Analizi

Bitcoin analizi için CoinMarketCap tarafından yayınlanan veriler incelendiğinde Bitcoin, yazı yazılırken 45.000 dolardan işlem görmekte. 24 saatlik grafiğinde %8 oranında değer kaybederken, 7 günlük grafiğinde toplam %22 oranında ciddi bir düşüş göstermiş durumda. Son 24 saatteki hacmi ise 673.649.252.857 TL civarında. Yazının hazırlandığı sırada maksimum arzı olan 21.000.000 rakamının 18.712.112 kadarı dolaşımdadır.

Genel piyasada şu anda kırmızı renk hakim görünüyor. Birçok kripto para yüzde 8’in üzerinde değer kaybıyla işlem görüyor. Ünlü traderların yaptığı Bitcoin teknik analizi verilerine göre ise logaritmik grafikte bazı önemli veriler yer alıyor. Bu veriler ışığında bir süre bu şekilde aşağı yukarı yatay hareketler devam edebilir ve 42.000 dolar seviyeleri görülebilir. Analistlere göre ise asıl yükselişin bu seviyelerden sonra geleceği düşünülmekte.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bitcoin ile ilgili bir sürü siteler bir sürü paylaşım yapan sayfalar var ama doğruluğu olan en doğru bilgileri veren sadece sizin sayfanıza rastladım bu faydalı bilgiler için teşekkür ederim

  2. Bitcoin günümüz şartlarında çok değerli olan kazancı yüksek kaynaklardan biridir. Özellikle bitcoin için analiz oluşturmak kullanıcıları bilgilendirmek çok kıymetli.. Bitcoin yatırımı yapacak kişiler analizlerinizi okuyarak amaçlarına zahmetsizce ulaşabilirler. Emeğinize bilginize sağlık

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu