BitcoinAnaliz

Bitcoin Analizi: Uzmanlardan BTC’de Son Durum Yorumu

5
(6)

Uzmanların Bitcoin analizi son günlerde sıklıkla takip ediliyor. 3 Kasım’da Bitcoin fiyatı, alt trend çizgisinden sıçrayarak bir kanal yükselişini doğruladı. Oluşan bu model 28 Ekim, 29 ve 2 Kasım yüksek seviyeleri birbirine bağlanarak ve 28 Ekim düşük seviyesinde paralel bir çizgi çizilerek oluşturulmuştur. BTC, günlük grafikte meydana gelen bu kanal arasında yükselişini sürdürmekte ve şu anda 61.108$ civarında fiyatlanıyor.

Peki, BTC’nin şimdiki hedefi ne olacak? Uzman analistler yorumluyor.

Bitcoin Son Dakika: BTC Yükselişi Sürecek mi?

BTC/USD paritesinde yer alan oluşumda, BTC’nin yükselmeye devam etmesi durumunda, sonunda lider kriptonun tüm zamanların en yüksek seviye bölgesine, yani 66.640.00 – 66.920.00’de ulaşması muhtemeldir. 4 Kasım’da 61.310$ yakınlarında bulunan 50-4 saatlik basit hareketli ortalamanın desteğiyle bir dalgalanmanın güçlenebileceği de, yine analistler tarafından belirtilmektedir.

Bununla birlikte, paritede olası bir düşüş meydana gelirse, Ekim’in düşük seviyesi olan 58.000$’da ve 200 dönem basit hareketli ortalamada 58.500 civarında destek bekleyebilir. Ayrıca BTC/USDT paritesini ele almak gerekirse, 1 günlük grafikte daha iyi görülen bir kanal göze çarpıyor. Analistlerin yorumlarına göre mor alanla belirtilen kısım (59.198$ – 57.620$) önemli bir destek alanı.

Bitcoin Son Dakika Btc Yükselişi Sürecek Mi

Kanal içinde aşağı yönlü bir kırılım meydana gelirse, bu alan destek görevi görecektir. Bunun dışında, fiyatın bu alana gelmesi ve aşağıya kırılması durumunda fiyatın 52.923 dolara kadar geri çekilme meydana gelebilir.

Yatırımcılardan Bitcoin Analizi: “Yükseliş Öncesi Güç Topluyor”

TradingView üzerinde çeşitli yorumlar yapan kripto para yatırımcıları, BTC’yi uzun vadeli olarak değerlendiriyor. Bitcoin yorum ve öngörüsü paylaşan yatırımcıya göre BTC şu sıralar güç topluyor olabilir. ATH Sonrası dinlenmeye geçtiğini vurgulayan yatırımcı, çok güçlü bri yükselen trend oluşumdan da bahsediyor. Bununla beraber 100 bin dolara ulaşacağını öngören yorumcuya göre, şu sıralar güç toplama aşamasında. Bu nedenle zaman zaman ufak çaplı düşüşlerin gelmesi normal.

Yatırımcılardan Bitcoin Analizi Yükseliş Öncesi Güç Topluyor

Öte yandan günlük grafikte 100 bin dolara sıçraması için, son zirve üzerinde günlük kapanış yapması gerekebilir. Bu senaryoya ek olarak destek çizgisine inmesi ile birlikte çok daha güçlü şekilde yeni bir trend başlatması gerekebilir. Günlük destek çizgilerinde Fibo. Seviyelerinin mevcut olduğunu da belirten yatırımcı, destek seviyesinin 52 bin ila 53 bin dolarlık alanlarda olduğunu vurguluyor. Bitcoin’in şu an için düşüp düşmeyeceği konusunda yorum yapmayan yatırımcıya göre, şayet BTC düşerse iyi bir alım fırsatı doğabilir…

Altcoinler Son Durum: Ethereum Fiyat Analizi

Bitcoin analizi ile beraber ETH analiz verilerine göre lider altcoin son zamanlarda ATH seviyelerini her defasında yeniliyor. BTC hareketine bağlı olarak yükselen ETH, uzmanlar tarafından değerlendirildi. ETH/USD paritesinin 4 saatlik grafiğini inceleyerek paritenin yükselen kanal modellerinde dalgalandığını söylemekteler. Yani, Eylül ayının sonundan bu yana, oran baskın bir kanal modelinde yükseliyor. Bu arada, en son 27 Ekim’den bu yana parite daha küçük bir kanalda da yükseliyor.

Altcoinler Son Durum Ethereum Fiyat Analizi

Bitcoin analizi ve yorumundan sonra ETH için yorumunu aktaran uzmanlar, oranın destek olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerini kullandığını dile getirmekte. Oran tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra, ETH/USD paritesi yükselmeye devam etmeden önce, bir önceki yüksek seviyeye geri dönebilir.

Ethereum Yorum: Takip Edilmesi Gereken Alanlar

ETH yorum yapan uzmanlara göre; paritenin 4.420.00$ ve 4.460.00$ bölgesinin desteği ile 4.632.00$ – 4.666.00$ yüksek seviyelerinin direnci arasında yatay işlem yapması bekleniyor. Direnç bölgesinin geçişi, yuvarlak fiyat seviyelerinde direnç bulabilir. Öte yandan, bahsi geçen oranın düşmesi, küçük kanal yukarı formasyonunun alt trend çizgisi ve 50-4 saatlik basit hareketli ortalama ile güçlenen 4.420$ 4.460$ bölgesinin desteğiyle karşı karşıya kalacaktır.

Ethereum Yorum Takip Edilmesi Gereken Alanlar

Yine uzmanlara göre yükseliş trendi BTC hareketine bağlı olarak sürecektir. Ancak unutmamak gerekir ki, ETH’nin tam hareketini takip edebilmek için BTC’yi daha yakından izlemekte fayda vardır.

XRP Son Durum: XRP Yüzde 20 Oranındaki Ralliye Hazırlanıyor

Ripple analizi ve yorumlarını aktaran uzmanlar, XRP için yüzde 20 oranında yükseliş öngörüyor. XRP fiyatı, ters bir baş-omuz modelinin boyun çizgisinin üzerinde hareket ediyor ve bu alanda seyrine devam edeceğe benziyor. XRP fiyatı şu anda 1.18$ civarında fiyatlanıyor. XRP, yazının başında da bahsedilen ek bir yükseliş noktası ve oluşumu meydana getirdi. XRP’nin önümüzdeki 10 işlem gününde Ethereum ve Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi muhtemel olarak görünmektedir.

Xrp Son Durum Xrp Yüzde 20 Oranındaki Ralliye Hazırlanıyor

Tabii ki son durumu için Bitcoin analizi ve yorumlarını gözden geçirmekte fayda vardır. Ancak şayet BTC’de bir yükseliş meydana gelirse, XRP lider kripto parayı sollayabilir. 0.02$ alanı ve oluşan grafiğinde bazı aşağı yönlü riskler de mevcuttur. Üçlü zirve yükselişi devam ederken, XRP fiyatı şu anda üçlü zirvenin iki seviye üzerinde duruyor.

Bu yükseliş trendi göstergesi, esasen uzmanların aylar öncesinde belirttiği ve kış aylarında gelmesi beklenen Boğa rallisine işaret ediyor olabilir. XRP için yıl sonuna kadar %25’den fazla yükseliş gelmesi muhtemeldir. Ancak BTC fiyatına bağlı olarak durum değişebilir.

Litecoin Son Durum: LTC İçin Beklenen Seviyeler

Litecoin Son Durum Ltc İçin Beklenen Seviyeler

BTC’nin gümüş versiyonu olarak bilinen LTC, yine BTC’ye bağlı olarak hareketini sürdürmekte. Şu anda 200$’dan fiyatlanıyor. Uzmanlara göre takip edilmesi gereken seviyelerden ilki 211 dolar olacaktır. Bu alanın aşılması bir sonraki günlük hedefi olan 215$’ın izlenmesini gerektirebilir. Takip edilecek destek alanı ise 200.599$ olarak belirtiliyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 6

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Coin konusu dijital para birimlerini uzun zamandır takip ediyorum.Özellikle uzman yorumlarına bakarak hareket etmek daima daha iyidir.Sağlıklı sonuçlar elde etmek mümkün.Bu imkan için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu