AltcoinNasılNedir

HEX Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

5
(1)

HEX Coin Yatırımlar İçin İlk Tercih Olmalı Mı?

HEX Coin olumsuz eleştirilere rağmen değer kazanmaya ve işlemlerine devam ediyor. Ancak neden bu proje hakkında olumsuz eleştiriler yapılıyor?

Finans ürünlerini dijital ortama taşımayı başaran bir token projesi olarak öne çıkıyor. HEX Token mevduat sertifikasına bir alternatif olarak tasarlanmıştır. Önümüzdeki süreçte belki de tek para sertifikası olarak kullanılacak kim bilir?

Farklı özellikler ve yenilikleri ile de kullanıcıların yatırım listelerinde yerini almıştır. Kurucusu Richard Heart hakkında da yayılan söylentiler projenin değerini düşürmüştür. Peki sizce söylentiler ne derece doğru?

HEX Coin Nedir?

Hex Coin Nedir

Kripto para piyasası yeniliklere açık bir ekosistem olarak güncellenmeye devam ediyor. Farklı girişimciler sayesinde daha da yükselen bu piyasa küresel çapta işlemlere olanak sunuyor. Geliştirilen proje ve protokoller sayesinde güvenli ve hızlı işlem yatırımcılara kazançlarında destek oluyor. HEX Coin de bu projelerden birisi olarak bu piyasayı destekliyor. Ama HEX Coin nedir?

HEX Coin geleneksel finans piyasalarının finans ürünlerini kripto para piyasasına taşıyan bir para yatırma sertifikasıdır. Blockchain teknolojisini kullanarak finans sektörünü dijital bir hale getirmeyi de başarıyor.

Ethereum Blockchain üzerinde hazırlanan ve bu standartlara uygun olarak hazırlana bir token projesidir. Sahip olduğu nitelikler tercih edilme nedenlerini oluşturmaktadır. Farklı token birimleri ile de iş birliği yapabiliyor olması bir proje için önemli özelliktir. Çünkü bu sayede token birimleri kendi aralarında takas edilerek değer kazanabiliyor.

Platformun sahip olduğu özellikler sistemi korumaya ve geliştirmeye yönelik özellikler de taşıyor. Sahip olduğu sistem kullanıcılarına kazanç sağlarken projenin mevcut statüsünü de korumaya yöneliktir. Bu sayede token değerini yükseltmek amaçlanmaktadır.

BTC ile iş birliği içinde olması da bu token projesinin güven sağlayan bir yönüdür. Piyasaya sürüldüğü yıldan itibaren bu anlaşma devam etmektedir. Öyle ki HEX Token değeri BTC değeri karşında sabit bir yer de kazanmıştır.

HEX Özellikleri Nelerdir?

Sisteme kattığı yenilikler ve özellikler ile HEX öne çıkmayı başaran bir token projesidir. Sunduğu özellikler de projenin değerini artırmaya yönelik destekleyici unsurdur. Avantajları sayesinde de kullanıcıları da tatmin etmeye yönelik teşviklere sahiptir.

Bu proje kullanıcıları teşvik ederken yanlış kullanımı da cezalandıran bir yapıya sahiptir. Projenin değerini yükseltmeye yönelik yapılan yatırımları destekler ve teşviki için gereken ödüllendirmeleri yapar. Aynı şekilde fiyatın düşmesine neden olan davranışlar da caydırma politikasına dahildir.

Stake yapma özelliği olan bu proje kullanıcılarına ekstra kazanç da sağlıyor. Web sitesi üzerinden de kullanıcılar HEX Coin stake edebiliyor. Stake sürecinin sona ermesi ile birlikte kullanıcıya faizli ödemeler gerçekleştirilir. Stake süresi ile doğru orantılı olarak bonus ödemeler de yapılıyor. Yapılan bu işlem sayesinde piyasa arzı zayıflatılır, satış baskısı artırılır ve fiyat artırılır.

2019 yılında piyasaya sürülen HEX Token BTC sahiplerine ücretsiz olarak gönderilmiştir. Ayrıca BTC sahipleri de aynı yıl içinde diledikleri kadar token talep edebiliyorlardı. 1 BTC değeri 10.000 HEX Token birimine eş değer görülmektedir.

Ethereum Blockchain üzerinde tasarımı yapılan bu proje para yatırma sertifikası işlevi için geliştirilmiştir. DeFi teknolojisinden faydalanılması için geliştirilen bu proje mevduat sertifikası yerine alternatif bir proje olarak tasarlanmıştır. Akıllı sözleşmeler ile işlemler tamamlanıyor. Kullanıcıların yaptığı işlemler ortalama on saniye içinde gerçekleştiriliyor. ETH ağı ile çalışan diğer token projeleri ile aynı protokole de bağlıdır.

Avantajları Nelerdir?

Bir coin projesini diğer projelerden ayıran şey avantajları ve yenilikleridir. HEX’in avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • Yatırımcılar için farklı borsalar üzerinden işlem gerçekleştirme imkanı sağlıyor.
 • Kripto projelerini analiz eden farklı borsalarda listeleniyor. Bu sayede yatırımcılar fiyat ve değer değişimlerini takip ederek stratejilerini yönlendirebiliyor.
 • Piyasaya sunulduğu zaman BTC sahiplerine ücretsiz olarak HEX Coin dağıtımı yapılmıştır. Ayrıca BTC sahipleri HEX Token’ın piyasaya sunulduğu bir sene içinde bu token birimini talep etme hakkına sahipti.
 • HEX Token stake yapan kullanıcılarına ödüller de dağıtıyor.
 • Ethereum Blockchain üzerinde geliştirilen HEX Token kullanıcılarına işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlama olanağı da sunuyor.

Dezavantajları Nelerdir?

Her token projesi avantajı yanında dezavantajlara da sahiptir. Peki HEX Coin nasıl dezavantajlara sahiptir?

 • HEX’in kurucusu Richard Heart tarafından yalnızca kendisi kazanç sağlayacak biçimde tasarlandığı söyleniyor. Bu duyumlar da projenin olumsuz etkilenmesine neden olmuştur.
 • Analistler ve yatırımcılar tarafından da olumsuz söylemler bu paranın güvenilirliğini negatif yönde etkilemektedir.

HEX Token Nasıl Satın Alınır?

Hex Token Nasıl Satın Alınır

İlgi çekici token projeleri her zaman kullanıcıların sahip olmak istediği projelerdir. Bu nedenle de bu kripto para nasıl satın alınır sorusu yatırımcılar için önem arz eden bir sorudur. Bunun nedeni fazla borsanın bulunması ve işlemlerin güvenli gerçekleştirilmesinin istenmesidir. HEX Token nasıl satın alınır hangi borsalarda yer alır inceleyelim.

HEX Coin şu borsa listelerinde yer alıyor;

 • HitBTC
 • FMFW.io
 • Uniswap V3
 • BitMart

Bu token birimini satın almak için bu tokenın yer aldığı borsalardan birisini seçmeniz gerekiyor. Hesabınız varsa giriş yaparak işleminizi yapabilirsiniz. Ancak hesabınız yoksa üzülmeyin çünkü bu işlem yalnızca birkaç dakikanızı alacak.

İlgili borsa sitesine girip bir hesap oluşturmanız gerekiyor. İstenen bilgileri eksiksiz ve doğru biçimde ilgili alanlara yazıyorsunuz. Kimlik bilgileriniz doğruladıktan sonra hesabınız işlem için hazır hale geliyor.

Oluşturduğunuz hesaba para transferi yaptıktan sonra borsadan HEX Coin araması yaparak satın almak istediğiniz miktarı belirliyorsunuz. Satın al butonuna tıkladıktan sonra hesabınıza coin yüklemesi yapılıyor.

Başka borsalarda kripto paranız varsa HEX Coin nasıl satın alınır? Bu token birimine yalnızca satın alma yöntemiyle sahip olunmuyor. Ayrıca alternatif yöntemlerde sunuluyor. Farklı kripto para birimleri ile uyumlu alt yapıya sahip olması takas için elverişli olmasına imkan sunuyor. Dolayısıyla anlaşma içinde olduğu kripto para birimleri ile takaslar gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede HEX Token sahibi olmak da mümkündür.

HEX Token Yorum ve Geleceği

Hex Token Yorum Ve Geleceği

Bir token birimine yatırım yapmadan önce ne olduğu projesi ve amaçları incelenmelidir. Bu bilgiler ışığında uygun bir strateji belirlenerek yatırımların yörüngesi belirlenmelidir. Özellikle analizler ve grafik incelemesi bir token hakkında bizlere gereken bilgileri vermektedir. Bu nedenle HEX Coin yorum ve analizleri de yatırımcılar için önemli bir hale geliyor.

HEX Token 2 Aralık 2019 tarihinde piyasaya tanıtılmıştır. Piyasaya tanıtıldığı tarih içinde BTC sahiplerine hediye tokenlar dağıtılmıştır. Ayrıca aynı yıl içinde BTC kullanıcıları HEX Token talep etme hakkına da sahipti. Aralarındaki bu iş birliği ile 1 BTC değeri 10.000 HEX’e eşit duruma getirilmiştir.

Ethereum Blockchain ağı üzerinde geliştirilen ve tasarlanan token projesi hızı ile de öne çıkıyor. Kripto para piyasası üzerinde saniyelerin bile ne denli önem arz ettiğini hepimiz biliyoruz. HEX Coin üzerinde gerçekleştirilen alım ve satım işlemleri ise ortalama 10 saniye kadar kısa bir süre içinde tamamlanıyor.

2021 yılının Eylül ayında 0.5108 $’lık ATH değerine ulaşmıştır. Şu anda ise 0.2799 $ üzerinden işlem görüyor. Şu an kırmızı bir grafiğe sahip olan HEX  Coin analistlerin yorumlarına göre değer kazanacağa benziyor. Özellikle uzun ve kısa vadeli yatırımlar içinde yatırımcı ve analistler bu tokenı tavsiye etmeye devam ediyor.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu