Altcoin

HEX Coin Nedir ve Nasıl Alınır? HEX Token Geleceği?

0
(0)

HEX coin piyasaya 2019 tarihinde çıkmış ve yine bu tarihlerde marketlerde listelenmeye başlamış bir kripto paradır. Söz konusu kripto para, girişimci Richard Heart tarafından kurulmuş olup, Ethereum ağında başlatılmıştır.

Sistem, varlıklarını bir süreliğine kilitleyen veya stake eden yatırımcıları ödüllendiren ilk blockchain mevduat sertifikası olduğunu iddia etmektedir. Hargreaves Lansdown’da kıdemli yatırım ve piyasa analisti Susannah Streeter, HEX birimi için birtakım söylemlerde bulunmuştur. Streeter, daha fazla coin stake edilirse daha fazla faiz ödenir ve daha fazla Hex kilitlenirse, fiyatı artıran daha kıt hale gelir, şeklinde kripto paranın işleyişini açıklamıştır.

Bunlara ek olarak HEX, son zamanlarda Twitter başta olmak üzere birçok platformda konuşulur hale gelmiştir. Bizler de bugün, kripto para birimine, özellikleri ve işleyişine değinirken, uzmanların yorumlarını da aktarıyor olacağız. İşte HEX’e dair tüm merak edilenler.

HEX Token Nedir ve Genel Özellikleri Nelerdir?

Son zamanlarda birçok yatırımcının dilinden düşmeyen HEX Coin nedir sorusunu detaylıca inceliyoruz. HEX, Basitçe ifade etmek gerekirse, Richard Heart’a göre HEX tokenleri esasen Ethereum ağı üzerinden yapılan vadeli mevduatlardır. Bitcoin dijital altının yerini alabilirse, belki de HEX gerçekten dijital vadeli mevduatların yerini alabilir şeklinde bir görüş vardır.

Hex Token Nedir Ve Genel Özellikleri Nelerdir

HEX, bir ERC-20 tokenidir. Bu, HEX tokenlerinin esasen Ethereum ağı üzerinden oluşturulmuş akıllı sözleşmeler olduğu anlamına gelir. Richard, protokolün BTC’den daha iyi ve daha güvenli olduğu için HEX’in Ethereum üzerine kurulması gerektiğini iddia etmektedir.

HEX, kullanıcının HEX madeni paralarını yeni HEX madeni paraları veya enflasyon ihracından pay almasına izin verir. Ayrıca fiyatın takdir edilmesini teşvik eden davranışları teşvik etmek ve fiyata zarar vermeyi teşvik eden uygulamaları caydırmak için tasarlanmış özellikler içerir. Yani, HEX akıllı sözleşmesi, taahhütlerini vaktinden önce sonlandıran ilgili tarafları cezalandırır ve buna göre onları daha uzun süreler için daha önemli miktarlarda HEX’i stake ettikleri için ödüllendirir.

HEX Coin Nasıl Alınır?

Hex Coin Nasıl Alınır

HEX tokeni satın alabilmek için çeşitli kripto para borsalarında hesap oluşturabilirsiniz. Bu işlemler için önce tercih edeceğiniz borsayı seçmeniz gerekir. HEX biriminin listelendiği borsalar aşağıdaki gibidir.

  • 0x Protocol
  • Uniswap
  • QuickSwap
  • BitMart
  • 1inch Exchange
  • Hotbit

Yukarıdaki borsalara kayıt olmanızın ardından, borsa hesabınızı onaylamanız gerekecektir. Bu işlem her borsada farklılık gösterebilir ya da bazıların tamamen olmayabilir. Dediğimiz gibi,  seçtiğiniz borsaya göre değişecektir. Bu işlemi tamamladıktan sonra başka bir borsa cüzdanınızdan, seçtiğiniz ilgili kripto para borsasına para gönderimi yapmalısınız.

Genellikle USDT ya da BTC gönderimi her borsada kabul edilebiliyor. Hangisini göndereceğinizi bilemiyorsanız, seçtiğiniz borsadaki HEX ile birlikte kullanılabilir olan diğer pariteleri tespit ederek de göndereceğiniz varlığı belirleyebilirsiniz. Gönderimi tamamlamanızın ardından, seçilen borsadaki satın alma ekranından ilgili kripto parayı alabilirsiniz.

HEX Token Fiyatı

HEX token fiyatı yazının hazırlandığı sırada 0.25$ civarında seyretmektedir. Bu rakam son 24 saatte %13 oranında azalma kaydetmiştir. Kripto paranın toplam piyasa değeri ise 43,740,896,116 dolar civarındadır. Son 24 saatlik hacmi ise 45,563,881 dolar çevresindedir.

HEX Coin Yorum ve HEX Grafik Verileri

HEX token yorum için tüm zamanları içeren grafiğini inceliyoruz. Grafik verilerine göre HEX, gözle görülür artışı 2021 yılının ilk çeyreğinde yaşamıştır. Bu yükseliş yerini şu sıralar düzeltmeye bırakmıştır. Yine 2021 yılında gözle görülür oranda piyasa değerinin arttığını ve hacminin yükseldiğini de görebilmekteyiz.

Hex Coin Yorum Ve Hex Grafik Verileri

Grafik verileri dışında HEX’i yorumlamak gerekirse, projesinin geleceğe dönük olduğu söylenebilir. Ethereum güvenliğini kullandığından, işlem yapmak için Bitcoin’den daha hızlı ve daha ucuz ve bazı yönlerden daha güvenlidir. HEX, Bitcoin’den daha merkezi olmayan hash gücüne sahip bir Proof of Work blok zinciri olan Ethereum’un üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca BTC’nin aksine, HEX kodu değişmez ve açık bir kaynaktır. Bu da onu ileride BTC’nin önüne geçirebilir bir özellik olarak tanımlamaktadır.

HEX Token Geleceği Nasıldır?

Hex Token Geleceği Nasıldır

Kullanıcı yorumlarına göre HEX token geleceği her anlamda merak edilir olmuştur. 2021 yılında büyük bir çıkış yakalayan HEX, esasen bu yıl birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Uzmanlara göre yakın gelecekte de yükseliş hareketini sürdürebilir. Uzman analiz sistemlerinin analistleri ise, yıllara göre HEX’i değerlendiriyor. İşte HEX ve fiyat tahminleri…

HEX Token Fiyat Tahmini 2021

Icocreed sisteminin tahmine göre, 2021’de HEX fiyatının minimum 0,46 $ fiyat seviyesine ulaşması bekleniyor. HEX fiyatı, ortalama 0,48 $ işlem fiyatı ile maksimum 0,50 $ değerine ulaşabilir.

HEX Coin Fiyat Tahmini 2022

HEX token geleceği Icocreed sistemince değerlendirildi. Tahmini fiyat ve teknik analize göre, 2022’de HEX fiyatının minimum 0,67 $ değerine ulaşacağı tahmin ediliyor. HEX fiyatı, ortalama 0,69 $ işlem fiyatı ile maksimum 0,80 $ seviyesine ulaşabilir.

HEX Coin Fiyat Tahmini 2023

Hex Coin Fiyat Tahmini 2023

HEX’in fiyatının 2023’te minimum 1,00$ seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor. HEX fiyatı, 2023 yılı boyunca ortalama 1,03$ olan fiyat ile maksimum 1,18$ seviyesine ulaşabilir.

HEX Token Fiyat Tahmini 2024

Icocreed analiz sistemine göre HEX, yükselişini sürdürecek. HEX’in fiyatının 2024’te minimum 1,46 $ değerine ulaşacağı tahmin ediliyor. HEX fiyatı, 2024 yılı boyunca ortalama 1,52 dolarlık işlem fiyatı ile maksimum 1,75 dolarlık bir değere ulaşabilir.

HEX Token Fiyat Tahmini 2025

Uzmanlara göre HEX fiyatının 2025 yılında en düşük 2,14$ seviyesine ulaşacağı tahmin edilmektedir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu