Genel

Haftanın En Çok Kazandıran Altcoinler Listesi

0
(0)

Kripto para piyasası şu sıralar zor dönemden geçerken bazıları en çok kazandıran altcoinler listesine girmeyi başarabildi. Bu birimler, özellikle emsallerine göre daha fazla yükseliş göstererek yatırımcılarını kazandırmayı bilmiştir. Lider birim Bitcoin fiyatında sert düzeltmeler meydana gelse bile listemizde yer alan altcoinler, düzenli seviyelerini sürdürmeyi başarabilmiştir.

Bu yazımızda ise; son birkaç haftada en çok kazandıran coinler hangileridir, konusunu detaylıca aktardık. Özellikle 19 Haziran ve 26 Haziran tarihleri arasında altcoinlerde meydana gelen gelişmeler ve fiyat hareketlerini bir araya getirdik. İşte son haftanın en çok kazandıran altcoinleri…

En Çok Kazandıran Altcoinler 2021

En Çok Kazandıran Altcoinler 2021

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin değer kaybederek altcoinleri de sarsmıştı. Özellikle Bitcoin hakkında Çin’den gelen haberler birimi olumsuz etkiledi. Bu durumdan altcoin birimleri de nasibin aldı. Altcoin lideri Ethereum (ETH) ise aynı şekilde düşüşler yaşadı.

Günlük %10 üzeri düşüşlerin meydana gelmesi yatırımcıları korkuttu. Fakat bazı altcoinler vardı ki, yatırımcıları piyasada yaşanan umutsuzluktan bir nebze de olsa kurtardı. İşte geçen haftaların en iyi performansına sahip en çok para kazandıran altcoinler

CELO

Celo

CELO platformu, sabit paraları Celo bünyesinde tutulan ( BTC ve ETH de olmak üzere) birkaç kripto para birimince desteklendiği ve bu birimlerin “mandal” adı verilen ekosistemlerine bağlı olduğu haberleri ortaya çıkmıştı. Bu haberle hem Cusd hem de Ceur ile kendi fiat birimleriyle işlem yapılabilecekti. Söz konusu bu haberler Cuautemoc Weber tarafından yapılan bir duyuruda açıklanmıştı.

Bu haberlerin yanı sıra; Deutsche Telekom’un T-Systems MMS’i artık Açık Telekom Bulut altyapısı aracılığıyla Celo platformunda halka açık bir doğrulayıcı haline geleceği gündeme geldi. Amerika Birleşik Devletleri merkezli risk sermayesi fonu Andreessen Horowitz, yerel Celo varlıklarını devretmesi için T-Systems MMS doğrulayıcı grubunu seçtiğini belirtmişti.

Tüm bu haberler ışığında geleceğin altcoinleri arasında görülen CELO birimi, kripto para piyasasından farklı olarak haftanın en çok kazandıran altcoinler listesinde yer aldı. Bütün altcoinlerin piyasada kırmızı renge büründüğü bu dönemlerde CELO fiyatı bir hafta içerisinde %52 oranında artış gösterdi. Bu sert yükselişler sayesinde pek çok yatırımcı zararını çıkarmayı başarabildi.

Quant (QNT)

Quant (Qnt)

Son günlerin dikkat çeken bir diğer birimi de QNT oldu. Kripto para birimi yatırımcıların zararlarını bir nebze de olsa nötr etmeyi başarabildi. Tıpkı CELO gibi QNT biriminde de geçtiğimiz haftalarda birtakım önemli haberlerin duyurusu yapılmıştı. Bu haberlerin ışığında birim haftalık olarak ufak çaplı yükselmeyi başarabildi.

Haberlerin ardı ardına gelmesiyle birim 20 Haziran’dan 25 Hazirana kadar %69 oranında bir yükseliş gerçekleştirdi. Haftanın en iyi performansına sahip olan QNT, yatırımcıların ilgisiyle hacmini artırmayı başarabildi. Bu sebeple en çok kazandıran altcoinler 2021 listemizde ilk sırada yer alıyor.

En Çok Kazandıran Kripto Para: SHIBA INU (SHIB)

Shiba Inu

Shiba Inu tokeninin tamamı, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’de erişime özel olarak hazırlandı.  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Shiba’yı listelemesiyle altcoin yatırımcılarının da dikkatini çekti. Yatırımcılar Shiba Inu geleceği hakkında olumlu sinyaller aldı. Fakat beklenenin aksine Coinbase listeleme işlemini geciktirince, SHIB coin biriminin fiyatında beklenmeyen değişimler yaşandı.

Coinbase, web sitelerinde yayınladıkları bir blog yazısında, kripto borsasının profesyonel kripto para ticaret platformuna Shiba Inu (SHIB) ile birlikte 2 coini daha ekleyeceğini duyurdu. Coinbase Pro kullanıcıları, geçen hafta başından itibaren tokenleri hesaplarına aktararak kâr etmeyi planladı. Bu haberle birlikte Shiba fiyatı artış yaşadı. Bu sayede en çok kazandıran kripto para 2021 listemizde yer alabildi.

Ankr (ANKR)

Ankr (Ankr)

ANKR birimi ise Gemini borsasında lsiteleneceği haberleri ile gündemdeydi. Borsanın birimi listeleyeceğini duyurmasıyla, ANKR 20 Haziran’dan 25 Haziran’a kadar %24 oranında artış yaşadı. Bu sebeple en çok kazandıran kripto para hangisi sorusunun yanıtı olarak ANKR verilebilmekte.

Altcoin En Çok Kazandıran: Klaytn (KLAY)

KLAY’da haberler sonrasında yükseliş yaşayan bir diğer altcoin birimi oldu. En gözde altcoin’ler listemizde yer alan Klaytn, bir günde (24 Haziran) %50 oranında artış yaşadı.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu