AnalizBitcoin

Bitcoin Son Durum: BTC 61.000 Doları Aştı! İşte Sıradaki Hedefler

5
(1)

Bitcoin son durum verilerine göre lider kripto para 16 Ekim itibariyle 61 bin doları aşmış durumda. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Nisan ayından bu yana en yüksek fiyatı olan 60.000 dolara yaklaşarak 15 Ekim’de bu alana ulaştı. Bugün itibariyle de bu alanı aşarak 61 bin seviyesine yükseldi. BTC, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşırken, kripto paradaki yükseliş hareketinin zirve alanlara doğru ilerlediğini görebilmekteyiz.

Bitcoin ATH rekorunu 14 Nisan 2021 tarihinde 64.863$ civarında tazelemişti. Fiyat o dönemden bu yana sert düşüşlere maruz kaldı. Öte yandan geçtiğimiz birkaç gün içinde önemli direnç alanları sırasıyla kırıldı. Bu direnç alanlarından sonuncusu 59.198$ idi. Bu alanın kırılımı sonrası, BTC kendini 60 bin dolara kadar ulaştırdı. Kripto para yatırımcıları ise bir sonraki hedef fiyatın ne olacağı konusunda merak içinde.

BTC 61 Bin Doları Geride Bıraktı

Bitcoin (BTC) an itibarıyla 61.463$ çevresinde işlem görüyor. Bu yükseliş hareketi esasen, 14 Ekim’de 57.200 dolarlık yatay direnç alanının üzerinde kapanış gelmesiyle başladı. Ertesi gün net bir yukarı hareket başladı. Bu önemli bir gelişme çünkü bu alan BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önceki son direnç seviyesini temsil ediyor. Bu alan aynı zamanda 0.786 fib geri çekilme direnç alanıdır.

Btc 61 Bin Doları Geride Bıraktı

Bitcoin analizi verilerine göre yakın gelecekte, aynı alanın bir destek görevi görmesi muhtemeldir. Bir sonraki direnç tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 dolarda bulunmaktadır. Ancak bu alandan önce 63.846 dolarlık ara direnç noktasının aşılması gerekiyor. Bugün için günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler yükseliş gösteriyor. RSI ise yüksek oranda sat sinyali veriyor.

Şu Anda Bitcoin Ne Kadar?

Şu anda 1 Bitcoin (BTC) 61.548 dolardan fiyatlanıyor. Kripto para son 24 saatte %0.30 oranında düşüş gösterdi. Uzmanlara göre tırmanış evresinde olan BTC, gün içinde bu tarz ufak çaplı düşüşlere maruz kalabilir. Destek ve direnç alanlarının takibini yapan yatırımcıların muhakkak stoplu gitmeleri önerilmektedir.

Öte yandan dünyadan gelen son dakika Bitcoin haberleri ve gelişmelerine göre en dikkat çeken gelişmenin; Jack Dorsey’in BTC madencilik sistemi açma girişimi olarak göze çarpıyor. Bu da BTC fiyatı açısından olumlu yansıyan bir etken oluyor.

Bitcoin Son Dakika Yorumlar, Uzmanlar Ne Söylüyor?

Bitcoin Son Durum Btc 61.000 Doları Aştı! İşte Sıradaki Hedefler

Bitcoin son dakika 2021 gelişmelerine göre lider kripto para, önceki rekor seviyesi olan 64.000$ civarına kadar hızla yükseliyor. BTC’nin yükselişinin yakın gelecekte de sürmesi bekleniyor.

Uzman CoinTelegraph analistlerine göre;

  • RSI aşırı alım bölgesinde, bu durumda boğalar kontrol altında olabilir.
  • Ayrıca tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.854$ aşılması oldukça güç bir seviyedir.
  • BTC/USDT çifti bu dirençten aşağı dönerse, ilk destek 20 günlük EMA seviyesi olacaktır.
  • Cointelegraph analistlerine göre önümüzdeki 2 günlük süreç oldukça kritik olacak.
  • Şayet fiyat yatay harekette kalır ve destek ile direnç alanları arasında seyrini sürdürürse, Bitcoin son durum verileri ve teknik göstergelere göre stop koyarak işlem yapılabilir.

Bitcoin Yükselir mi Son Dakika: BTC Ne Zaman Yükselir?

Bitcoin teknik analiz verilerine göre BTC, günlük yükselişini devam ettiriyor. Lider kripto para 16 Ekim sabah saatlerinde 61.500$ civarına ulaşmayı başardı. Gün içerisinde 62 bin doları aşıp aşamayacağı merak konusu oldu. Öte yandan analistlere göre BTC ATH rekor seviyesi olan 64 bin dolar çevresine kadar gidip değebilir.

Peki, Bitcoin yükselişi devam eder mi? MACD pozitif bölgede ve artıyor. Bu, kısa vadeli trendin uzun vadeli trendden daha hızlı hareket ettiğini gösteriyor. RSI da tekrar 70’in üzerine çıktı. RSI bir momentum göstergesi ve 70’in üzerinde bir hareket, aşırı alım bölgesine girmiş olmasına rağmen güçlü bir yükseliş trendi gösteriyor.  Dolayısıyla, teknik göstergeler günlük zaman diliminde yükselişin devamını desteklemektedir.

Btc 61 Bin Doları Geride Bıraktı

Öte yandan 6 saatlik BTC/USDT grafik verilerine göre lider kripto parada yükseliş devam ediyor. Altı saatlik grafik, BTC’nin yükselen bir paralel kanaldan çıkışını gösteriyor.

Btc Ne Zaman Yükselir

Kanallar genellikle düzeltici yapı içerdiğinden, kanalın üzerinde bir kırılma, yukarı doğru hareketin tepkisel olduğunu ve yükseliş trendini güçlendirdiğini gösterir. Bu aynı zamanda günlük zaman diliminden gelen sinyallerle de uyumludur.

Ethereum (ETH)’da Son Durum

Lider altcoin Ethereum ise BTC yükselişinden nasibini alıyor ve hızla yükseliyor. ETH şu anda 3937$ çevresinde fiyatlanıyor. Bu rakam son 24 saatte %4 oranında artış gösterdi.

Ethereum (Eth)’Da Son Durum

Uzmanların ETH yorum ve öngörülerine göre ETH, 14 Ekim’de ters baş ve omuz (H&S) formasyonunun boyun çizgisinin üzerine çıktı. Bu da, 4.657 $’lık bir hedefi olan yükseliş senaryosunu güçlendirdi. ETH/USDT paritesinin önce 4.027.88 doları aşması ve ardından 4.372.72 dolar seviyesine ulaşması beklenebilir.

Kripto Para Piyasasında Son 24 Saat

Kripto Para Piyasasında Son 24 Saat

Bitcoin son durum ve analizlerine göre kripto para piyasasının genelinde yükseliş hakim. ETH %4’lük bir yükselişle güne başladı. SOL 161 dolardan fiyatlanırken, XRP 1.15$ seviyesine ulaştı. LTC’de ise fiyat 191$ seviyesinde. Şaka tabanlı kripto para Dogecoin ise %6 oranında arttı ve 0.23$ seviyesine yerleşti. XLM en çok artış gösteren kripto paralar arasında yer aldı ve %9 oranında yükseldi. Şu anda 0.386$’da işlem görüyor. Uzmanların Bitcoin yorumu görüşlerine göre piyasada yükselişler devam edebilir.

 

Bitcoin Yorum: BTC, ETH, XRP, UNI Yükselişe Hazır! 5 (1)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu