CoinKolay ÖzelAltcoinBlockchain

Altcoin Sepeti Hazırlıyoruz! Tüm Detaylarıyla 2021

5
(1)

Altcoin sepeti, kripto para yatırımcılarının merakla takip ettiği konuların başında gelir. Özellikle kısa vadede yükselme potansiyeli olan ve başarılı projelerin kripto paralarının yer aldığı bu sepetler, doğru kriterlere göre hazırlanırsa yüksek oranda kazandırabilir. Sepeti hazırlarken belli başlı kriterlere dikkat etmek gerekir.

Peki, adını sıkça duyduğumuz altcoin sepeti nedir? Kısa ve orta vadede fiyatının yukarı yönlü seyretmesi beklenen kripto paraların elde bulundurulmasına denir. Bu birimlerin kesin olarak kazandırabileceği öngörülemez. Sadece geçmiş yıllara ait hareketleri ile mevcut fiyat hareketleri yorumlanarak tahminde bulunulur. Peki, söz konusu bu sepet en ideal şekilde nasıl hazırlanır?

Altcoin Sepeti Nasıl Yapılır?

Altcoin Sepeti Nasıl Yapılır

Sepet hazırlamaya geçmeden önce hedef belirlenmelidir. Kısa ve orta vade için alım yapabileceğiniz gibi uzun vadede yükselmesi muhtemel birimleri de alabilirsiniz. Kripto paralara yapılan her yatırımda mutlaka bir risk payı bulunur. Bu yüzden yukarıdakilerden birini seçecekseniz uzun vadede olan yatırım mantığını tercih etmenizde fayda vardır.

Ne kadar vadede elinizde tutacağınızı seçtikten sonra, bu seçime uygun kripto para birimlerini tercih etmeniz gerekir. Uzun vadeli yatırımcılar, ilk 10 sırada yer alan altcoinlere parayı eşit miktarda dağıtarak kâr etme oranlarını arttırabileceklerdir. Orta vade için tercih edeceğiniz birimler sağlam projeleri bulunan kripto paralar olmalıdır. Özellikle Bitcoin’in düşüşünden fazla etkilenmeyen kripto paralar tercih edilebilir. Kısa vade içinse, değeri düşük ama popüler olan kripto para birimleri tercih edilebilir. Bu birimlerin değeri düşük olduğundan %5 oranında yükselme gösterse bile, ciddi kârlar sağlayabilir.

Uzun Vadede Kazandıracak Kripto Para Sepeti

Uzun vadede elinde kripto para bulundurmak isteyen yatırımcılar, kripto paraların ve arkalarındaki projelerin sağlamlığını araştırmalıdır. Bu araştırmaların ardından uzun vadede kâr sağlayabilecek altcoinler saptanmış olur. Peki, uzun vadede kazandırabilecek altcoinler hangileridir? Şimdi gelin, altcoin sepeti 2021 listemize bir göz atalım.

Litecoin (LTC)

Litecoin (Ltc)

2018 – 2019 yıllarında yaptığı zirve seviyesi olan 420 dolara 2021 senesinin sonunda tekrar ulaşabileceği düşünülmekte. Şimdi Litecoin alan bir yatırımcı, beklenen hedefin gerçekleşmesiyle %21 oranında bir kâr elde edebilecektir.

Terra Virtua Kolect (TVK)

Terra Virtua Kolect (Tvk)

Binance’da TVK/BTC ve TVK/BUSD paritelerinden işlem gören birim, tüm zamanların en yüksek değerini 1,22 dolar seviyesinde görmüştü. Şu anki grafiğine bakıldığında bir düşüş trendine girdiğini görsek de uzun vadede kazandırabilecek birimlerden biri olacaktır.

Cardano (ADA)

Cardano (Ada)

Pek çok analiste göre bu yılın sonunda 10 dolar ve üstünü görebileceği düşünülmekte. Başarılı kripto para birimi ADA’nın ileriki hedefleri arasında ise 20 dolar bandı yer alıyor.

Polkadot (DOT)

Polkadot (Dot)

Piyasa çıkmasının ardından kısa bir sürede CoinMarketCap listesinde ilk 10 kripto para arasına girmeyi başaran DOT, uzun vadede kazandırabilecek ve analistlerin geleceğini parlak gördüğü birimlerden biridir.

Altcoin Sepeti 2021 – Solana (SOL)

Solana (Sol)

Kripto para listesinde 16. Sırada yer alan SOL, Bitcoin düşüşlerinden bağımsız şekilde hareket eden bir diğer altcoindir. Analistlere göre; uzun vadede 60 dolar bandını zorlaması muhtemel görülmektedir.

 

Yukarıda anlatılan pek çok kripto para birimi gelecek vaat etmektedir. Ancak yatırım yapmayı düşünen bireyler yatırım tavsiyesi olarak görmemelidir. Her yatırımcı, düşündüğü birimler hakkında kendi araştırmasını yapmalıdır.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu