AltcoinAnalizBlockchainCoinKolay ÖzelNedir

Lord of The Coins: King Shiba Coin

5
(1)

King Shiba Coin

King Shiba Coin sayesinde meme coin borsasına yeni bir şaka coin dahil oluyor! DOGE Coin, Shiba Inu’nun ardından piyasaya sürülen King Shiba, şimdiden belirli bir yatırımcı kitlesine ulaşmış durumda.

Piyasada oldukça yoğun olarak işlem gören şaka coinler, bu kategoriye her gün bir yenisini ekliyor. Şaka coin, diğer tokenlar gibi nitelikler içermemekte. Öyleyse şaka coin nedir bir inceleyelim.

King Shiba Coin Nedir?

King Shiba Coin Nedir

King Shiba coin, kripto para piyasasına yeni sürülmüş bir şaka coindir. Bu şaka coinin, Shiba Inu’ya rakip olarak geliştirildiği de gündemdeki haberler arasında gezinmekte.

Şaka coin, ardında bir proje veya yatırım bulunmayan tokenlardır. Oluşurulma amaçları genellikle eğlence amaçlıdır. Bu tokenların başlıcaları hepimizin bildiği DOGE Coin ve Shiba Inu’dur.

Ardında güçlü bir proje barındırmasa da yatırımcılar tarafından oldukça yoğun ilgi görmekteler. Tercih edilmelerinin en büyük sebebi, bu tokenların düşük maliyetlere mal olmalarıdır. Yüksek fiyatlı yatırımların da bir garantisi olmayışı, yatırımcıları bu coinlere yöneltmektedir.

Kİng Shiba Coin Yorum

King Shiba Coin Yorum

Meme coin olarak piyasada satışı olan tokenlar her geçen gün biraz daha tanınıyor. İlk şaka coin DOGE Coin olmasına rağmen Shiba Inu, en çok tanınan meme coindir.

Bu üç coin arasından en az miktara sahip olan King Shiba, fiyatı açısından da büyük avantaj elde ediyor. Bu nedenle de ilerleyen zamanda sağladığı avantajlara göre daha belirgin bir grafik çizecektir.

Piyasaya sıcağı sıcağına sunulan King Shiba Coin ne kadar güvenilir? Meme coin olarak tanınan şaka coinler, her geçen gün aralarına bir yenisini katıyorlar. King Shiba da bunlardan birisi. Bu coinlerin güvenilirliği üzerine yorum yapmak aslında bakılırsa oldukça güç. Ancak Binance blockchain ağında şifreleme yapması bu coini güvenlik açısından güvenilir kılıyor.

Kripto para piyasası içerisinde işlem gören Kingship, piyasada 0,09624 dolar üzerinden işlem görmekte. Yerli borsa üzerinden yapılan işlemler için ise fiyatı 0,00000002112 TL üzerinden yapılıyor.

King Shiba Coin‘in geçtiğimiz haftalardaki grafikleri incelenerek piyasada düşüş yaşadığı göze çarpıyor.  Özellikle gün içerisinde yaşadığı %9’luk gerileme bunu kanıtlıyor. Geçtiğimiz haftaki %42 oranındaki düşüşü de gözlerden kaçmadı.

King Ship Coin Sınırsız Mı?

Kripto para piyasasında her token belirli amaç belirlenerek geliştirilmekte ve piyasaya sürülmektedir. Meme coin olan Kingship diğer şaka coinler gibi ardında bir proje barındırmıyor.

Birçok kripto paraya karşın sınırlı sayıda üretilmiştir. Toplam 1.000.000.000 coindir. Kripto para piyasası içindeki arzı ise şu an 438.530.033 adet Kingship tokendır.

King Shiba Nasıl Satın Alınır?

King Shiba Nasıl Satın Alınır

Kripto para piyasasında farklı borsalar üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu işlemler için oluşturulan güvenilir kripto siteleri üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca yatırımcılara sunulan aplikasyonlar da kolaylık sağlamak amacıyla oluşturulmaya devam ediyor.

Shiba Coin satın almak için ne yapılır, güvenli olarak hangi siteler kullanılabilir? Kingship’in ilk listelendiği borsa, PancakeSwap’tır. Ardından Gate.io borsası King Shiba Coin’i işleme sunmuştur. Günümüzde birçok borsada işlem görmektedir.

King Shiba satın almak için öncelikle Bitcoin satın alınması gerekiyor. Sonrasında bu coin, farklı bir borsaya transfer ederek Kingship satın alınabilmektedir.

King Shiba Coin Grafik

Kingship, yeni piyasaya sürülmüş bir tokendır. Şu an grafiğini incelediğimizde performansının istikrarlı ilerlediğini görüyoruz. İşlem ücretinin düşük olması da tercih edilme nedenlerinden birisidir. Her yıl düzenli periyotlarda coin yakma işlemi ile de fiyatının artması bekleniyor.

Shiba Inu’nun bir yıl içerisinde yakaladığı ivme düşünüldüğünde Kingship Coin’in de artması imkansız görünmüyor. Çok da yüksek olmayan satış fiyatı yıl içerisinde belki de bir dolar hedefine ulaşabilir.

King Shiba Coin Ne Zaman Yakılacak?

King Shiba, yıl içinde piyasaya sunulan bir kripto para olarak işlem görüyor. Ancak bazı özellikleri var ki diğer tokenlardan ayrılıyor.

Öncelikle King Shiba, sınırlı sayıda üretimi gerçekleşen bir altcoindir. Üretimi sınırlı sayıda yapılan bu coin, şu anki piyasada da sınırlı sayıda yer alıyor. Sınırlı sayıda arzının olmasının yanında bu coin, düzenli periyotlarda yakılmakta.

Coin Yakmak Ne Demek?

Coin yakma işlemi, yakılan coinin piyasadan kaldırılması anlamına gelmektedir. Yapılan bu işlem ile toplam arzın düşürülmesi sağlanır. Peki bu işlem nasıl yapılır? Binance, sisteminde bulunan otomatik yakma talimatı ile bu işlemi düzenler. Yapılan bu düzenleme ile toplam arzın yaklaşık %50’si yok edilmektedir.

Nasıl çalıştığı konusuna bakacak olursak;

  • Coin sahibi olan yatırımcı, belirlediği miktardaki coini yakmak için yakma fonksiyonu talep eder.
  • Yapılan işlemler ile yatırımcının cüzdanı incelenir. Cüzdandaki coinleri ve geçerlilik durumu kontrol edilir. Yalnızca pozitif sayıların geçerli olduğu unutulmamalı.
  • Kişinin cüzdanındaki coin tutarının yetersiz olması veya geçersiz olması durumunda işlem gerçekleştirilemez.
  • Yeterli tutarda coinin bulunması durumunda ise bu coin tutarı cüzdandan düşülür. İşlem ardından yatırımcının coin tutarı güncellenir ve coinler yakılır.
  • Coin yakma işlemi başlatıldıysa bu işlem nihayete erecektir. Yani bu coinler tamamen yok edildiği gibi geri getirmek de mümkün değildir.

Coin Yakma işlemi Nedir?

Coin yakma işlemi, piyasadaki herkese açık olan bir imha fonksiyonudur. Bu fonksiyon sayesinde yatırımcı istediği kadar coini talep doğrultusunda yok edebilir.

BNB kontratı doğrultusunda gerçekleştirilen yakma işlemi blockchain üzerinde kaydedilir. Yapılan bu işlemden geri dönüş yapılması mümkün değildir. Onayı verildikten sonra yapılan kontroller doğrultusunda coinler yakılır. Coin yakma işlemi tamamlandıktan sonra yakılan coinler geri getirilemez.

Coin yakma işlemi şeffaf bir işlemdir ve herhangi bir kullanıcı tarafından işlemin doğruluğu onaylanabiliyor. Bu işlem, her çeyrek dönemde düzenlenen periyodik bir işlemdir. Coin yakma işlemi sonrasında yakılan tutarı belirten bir açıklama yayınlanır.

Siz de coin yakm işlemi doğrulamasını Ethereum blockchain üzerinden doğrulayabilirsiniz. Bu işlem, herkese açık, şeffaf, geri döndürülemeyen bir işlemdir.  Ayrıca bu işlem blockchain üzerinde kayıt altına alınır.

King Shiba Coin Geleceği

King Shiba Coin Geleceği

King Shiba Coin, dahil olduğu borsayı şimdiden değiştirmeye başlamış durumda. Kingship, sınırsız sayıda olmaması ve coin yakma işlemi gibi nitelikleri ile yatırımcıları şimdiden şaşırtmayı başardı.

Kingship, yapılan her satın alma işlemi için %1 oranında vergi ödemesi yapmayı da taahhüt ediyor. İşlemlerinin adilliği ve güvenilirliğinin de üzerinde duruyor.

Bir meme coin olan bu kripto para, ardında geniş bir proje bulundurmuyor. Bu nedenle de geleceğine dair bir yorum yapmak pek mümkün değil. Ancak belirli sayıda piyasaya sürülmüş olması fiyat artışına açık olduğu anlamına geliyor.

Kingship, NFT koleksiyonu ile de öne çıkan bir token. Yaptığı NFT koleksiyonu ile dikkat çeken token, oldukça yenilikçi etkiler de barındırıyor. Bu niteliği ile önümüzdeki zaman diliminde ATH güncellemeleri olması şaşırtıcı olmayacak.

Geliştirildiği dönem ve amaçlar göz önünde bulundurulduğunda şu an oldukça cazip görünüyor değil mi? Uygun fiyatı, güvenliği yüksek bir ağda işlem yapılması işleri oldukça pratik bir hale getiriyor. Diğer kripto paralardan ayrılan özellikleri de kafa karıştıracak cinsten. Genellikle BTC’den alışkın olduğumuz coin yakma işlemi sunması da tam meme coinden beklenen bir sürpriz oldu. İlerleyen dönemde King Shiba Coin beklentileri ne kadar karşılayacak?

 

Shiba Coin Geleceği: 2021, 2022 ve 2023 Fiyat Tahminleri 5 (1)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu