BitcoinAnaliz

Bitcoin Yorum: BTC ve ETH İçin Beklentiler Yüksek!

5
(2)

Bitcoin yorum ve öngörülerini aktaran uzmanlar, 2022 için bir boğa rallisinden bahsediyor. Özellikle, kripto para piyasasında meydana gelen son düzeltme, birçok yatırımcıyı derinden etkiledi. Yatırımcılar kripto alanında bir sonraki adımın ne olabileceğini araştırmaya koyuldu.

Bunun yanıtı ise, popüler analistlerden biri olan Lark Davis tarafından geldi. Davis’e göre, 2022’de boğa koşusu hız kesmeden devam edecek. Davis ayrıca, BTC ve altcoin piyasasının neden yükselişi sürdüreceğini de nedenleriyle birlikte açıkladı.

Lark Davis: “2022 Yılında Boğa Rallisi Devam Edebilir”

Bitcoin fiyatı 9 Aralık itibarıyla 49.484 dolarda seyrediyor. Son 24 saatte %1.93 oranında düşüş yaşayan BTC, günü kırmızı renkle devam ettiriyor. Yatırımcılar ise bu durumun daha ne kadar devam edeceğini merak ediyor. Kısa süre önce yapılan açıklamada, popüler analist Davis, BTC’nin 2022’de büyük çıkışlar yapacağından bahsetti.

ABD ve SEC, piyasa manipülasyonu endişelerini öne sürerek spot Bitcoin ETF’sini onaylamakta isteksizdi. Ayrıca, eski milletvekilleri de SEC’i bir karar vermesi için çağrıda bulunmaktaydı. Bunun sonucunda birçok fon denizaşırı yerlere taşındığından baskı SEC üzerinde giderek arttı.

Lark Davis “2022 Yılında Boğa Rallisi Devam Edebilir”

Bu gelişmeler ışığında yorum yapan analist Davis, bir spot Bitcoin ETF’sinin muhtemelen 2022’de ulaşacağına ve piyasanın o döneme kadar yükselişte olacağına inandığını belirtti. Bununla beraber analiste göre, bu boğa rallisinin sonucunda sert bir ayı dönemine girebileceğimize de dikkat çekti.

Peki, BTC ve kripto para piyasası şu anda ne durumda? Uzman analistler BTC grafiğini yorumluyor. İşte detaylar…

Bitcoin Yorum Analiz: BTC ve ETH Net Yükselişe Geçebilir

Kripto para analistlerinden Justin Bennet, Twitter üzerinden tahminlerini aktardı. Popüler analiste göre; Bitcoin’e (ETHBTC) karşı bir yükseliş devam modelinden çıktıktan sonra ETH’nin artık net yükselişe geçebileceğinin sinyalini verdi. Ayrıca ETH için büyük bir rallinin de kapıda olduğunu belirten analist, 2022’de BTC’nin de yükselişler ile yıla başlayacağını vurguladı.

Bitcoin Yorum Analiz Btc Ve Eth Net Yükselişe Geçebilir

Bitcoin yorum 2021 görüşlerini aktaran analiste göre; 2021 Aralık ayı BTC’nin son düzeltmeleri ile kapanabilir. Bir takipçisine BTC ile alakalı tahminlerini aktaran Bennet, şu ifadeleri kullanıyor:

“Şu anda 0.082 BTC‘nin (4.138.70 dolar) üzerinde bulunuyor. Hedef 0,10-0,11 BTC (5,047,20 dolar – 5.551,92 dolar), yani önümüzdeki birkaç hafta içinde daha yukarı hareket etmek için hala yer var. Ocak ayı kırılmasının hedefi ise 0.16 BTC (8,075.52 dolar).”

  • Ethereum için de tahminlerini sunan analist, ETH’nin BTC karşısında şu anda 0.085 BTC’den el değiştirdiğini ve bu durumun, paritenin Bennet’in ikinci hedefine ulaşması durumunda %90 oranında bir yükseliş potansiyeli taşıdığın dikkat çekiyor.
  • Ethereum’a ABD doları karşısında bakıldığında ise, ünlü analist, piyasa değerine göre ikinci sırada yer alan ETH için, oldukça güçlü olduğunu vurguluyor. ETH geçtiğimiz hafta sonunda derin bir düzeltme sürecine girmişti. Ancak bu hareketten sonra bile nispeten güçlü olduğu aktarılmakta.

Bitcoin’in Yükselmesi İçin Bu Alanı Aşması Gerekiyor!

Bitcoin’in Yükselmesi İçin Bu Alanı Aşması Gerekiyor!

Popüler analist lider kripto para Bitcoin analizi için birtakım tahminlerde bulunuyor. Analiste göre BTC’nin yükseliş momentumunu yeniden kazanması için önemli bir fiyat seviyesini desteğe çevirmesi gerekiyor.

Bitcoin’in öncelikle 50 bin dolar üzerine çıkması gerektiğini savunan analist, tekrar yükselişe geçebilmesi için 53 bin doları bir destek haline dönüştürmesi gerektiğini vurguladı. Dolayısıyla 53 bin dolarlık baraj, BTC’nin aşması gereken ana hedefi olacaktır.

Popüler analist Bennet ayrıca Bitcoin yorum için, önümüzdeki birkaç haftada 52 bin dolar ve 43 bin dolar arasında konsolide olabileceği olası bir senaryo için de hazır olunması gerektiğini vurguladı.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu