GenelAltcoinBlockchainNasılNedir

CryptoCars Token (CCAR) ile Dijital Dünyada Arabanız Olsun

5
(1)

CryptoCars Token (CCAR)

CryptoCars Token (CCAR) adını hiç duydunuz mu? Cevabınız evetse konumuzu zaten biliyorsunuz. Ama cevabınız hayırsa ilginizi çekecek yeni bir kripto para platformu sizleri bekliyor.

Sizleri biraz eskiye 2006 yılına götürelim. Aramızda Cars filmini bilmeyen yoktur. Bu animasyon film hepimizin beğenisini kazanmakla kalmadı. Ayrıca yediden yetmişe her ortamda kendisine bir izleyici bulmuştu. İşte konumuz da bu film ile oldukça bağlantılı ilerliyor.

CryptoCars Token sizler için sunduğu coin projesinde bu arabalara yer veriyor! Doğru duydunuz. Neden sizin de dijital dünyada bir NFT arabanız olmasın ki? Bu oyuna başlarken satın aldığınız NFT araba sizin bir nevi yatırımınız oluyor.

Ayrıca oyun oynamayı sevenler için güzel bir haberimiz daha var. Bu platform içerisinde oyun oynarken de kazanıyorsunuz! CryptoCars, yatırımcılarına oyun sırasında yatırımlarını geliştirirken ve eğlenme fırsatını bir paket halinde sunuyor.

Play to earn konseptini dijitale entegre eden bu proje nedir, neyi amaçlar? Sizleri daha fazla meraklandırmadan yazımıza geçelim.

CryptoCars Token (CCAR) Nedir?

Cryptocars Token (Ccar) Nedir

CryptoCars, belki de şu ana dek karşılaştığımız en orijinal tokenlardan olabilir. CCAR ile sembolize edilen CryptoCars, ilk P2E oyunu! Evet doğru okudunuz bu token aslında bir oyun.

Binance Smart Chain üzerinden geliştirilen bu play to earn oyunu olan CryptoCars aslında birçok farklı şeyden etkilendi. Bu coinin ilk esin kaynağı ise 2006 yılındaki Cars isimli animasyon filmi. CryptoCars platformunda oluşturulan her bir araba bir NFT değerini temsil ediyor. CCAR ise yerli kripto para birimi olarak platformda yerini alıyor.

Farklı durum ve projelerden kaynağını alan bu coin projesi, yatırımcılarına ya da oyuncularına oynadıkça kazandırıyor. Oyun içerisinde sunduğu farklı oyun modları sayesinde farklı seçeneklerle oyuna dahil olabilirsiniz. İsterseniz bilgisayara karşı yarışırken; çoklu oyuncu seçeneği ile 2,5 hatta 10 kişilik bir yarışın içinde de olabilirsiniz.

Oyuna başlamadan önce oyun tanıtımı için yapılan bir yarış ile oyun adaptasyonu sağlanıyor. Böylece siz de oyun içindeki özellikleri keşfederken kuralları öğrenebilirsiniz. Katıldığınız her yarış beraberinde deneyim puanı da getiriyor. Bu deneyim puanları ile ilerleyen süreçte aracınızda değişimler yapabilirsiniz.

Geliştirdiğiniz aracınız aynı zamanda sizin yatırım aracınız olarak oyun içinde bulunuyor. Bu nedenle aracınıza harcadığınız her puan size CCAR veya EXP biçiminde geri dönüyor. Yani oyun içinde yaptığınız her yatırım veya geliştirme size CCAR token kazandırıyor.

CryptoCars Token (CCAR) Nelerden Esinlendi?

Cryptocars Token (Ccar) Nelerden Esinlendi

Kripto para piyasası içine eğlenceyi getiren CryptoCars Token tasarım aşamasında pek çok farklı faktörden etkilenmiştir. Böylece ortaya çıkan bu coinde tanıdık pek çok simgeye rastlayabilirsiniz.

Peki CryptoCars projesinde neler esin kaynağı oldu? Birçoğumuzun küçük yaşlardan aşina olduğumuz ve severek izlediğimiz film serisi olan Cars bu  projenin ilk esin kaynağı. Pixar ve Walt Disney iş birliği ile 2006 yılında vizyona giren bu film, bu coinin temelini oluşturuyor. Oyuna başlarken satın alınan NFT arabalar da bu filmdeki araçların dijital platforma yansıması denilebilir.

CCAR projesinin gelişiminde önemli bir faktörlerden bir diğeri kullanıcı ve oyuncu kitlesi. Genellikle erkek kullanıcıların rağbet gösterdiği oyunlar, bu projede de öne çıkıyor. Erkek kullanıcıların oyun seçimlerinde genellikle yarış ve rol yapılan oyunları tercih etmeleri de oyunun gelişmesinde önemli bir paya sahip. CryptoCars içinde de arabaların gelişime müsait olması, kullanıcılar için oldukça cazip olacağa benziyor.

NFT blockchain teknolojisi, oyunun geliştirilmesinde esinlenilen bir diğer unsur. NFT blockchain teknolojisi, dijital varlıklara sahip olunduğunun bir emaresi. Bu oyun içinde de kullanıcıların yani oyuncuların arabalarının NFT birimi olmasını açıklayan bir özellik oluyor. Bu özellik sayesinde oyun içinde her oyuncu birbirinden farklı ve özel NFT araçlara sahip oluyor!

Play to Earn Nedir?

Son yıllarda oyun tutkunlarının oynarken diğer yandan da para kazanmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistem her geçen gün biraz daha yayılırken bünyesine yeni oyuncular da katıyor. Bu oyunlar, cihazların geliştirilmesi, evde geçirilen sürelerin artması gibi nedenlerle daha da popüler bir hal aldı.

Özellikle son yıllarda tüm dünyayı etkisi altına alan korona nedeniyle oyunlarla daha fazla zaman geçirilmeye başlandı. Oyun üreticilerinin de kullanıcıları için geliştirdiği yeni bir kapı “play to earn” konsepti oldu. Genelde çevrimiçi oyun deneyimi sağlayan bu konsept artık kripto platformu içinde!

Blockchain teknoloji ile birleşen play to earn, yatırımcılara aynı zamanda oyuncu olabilme imkan sunuyor. Oyuncular, oyun içindeki başarılarına göre coin kazanırken, yaptıkları yatırımlarla da arabalarını geliştiriyor. Bu dijital platformda oynanan oyunlar aynı zamanda kullanıcıyı metaverse benzeri bir platforma çekiyor. Bu oyunlara örnek vermek gerekirse;

  • Gods Unchained
  • Axie Infinty
  • Plant vs Undead

CryptoCars Oyunu Nasıl Oynanır?

Cryptocars Oyunu Nasıl Oynanır

CryptoCars Binance Smart Chain destekli bir play to earn oyunudur. Peki bu oyun nasıl oynanır gelin birlikte inceleyelim.

Oyuna başlamak için öncelikli koşul CCAR coin satın almaktır. Ardından metamask cüzdanları sayesinde CryptoCars web sitesine bağlanır. Mevcut 660 CCAR coin ile NFT marketinden bir araba ya da bir kutu satın alınabilir. Her bir NFT araba BEP-721 tokenını temsil etmektedir.

Oyuncular platform içinde PVP (PlayerVSPlayer) veya PVE (PlayVSEnvironment) seçenekleriyle oyuna başlanıyor. Oyunda her kullanıcı için bir NFT araç bulunuyor. Oyuncular bu arabalarının ihtiyaç duyduğu yakıt için günlük 2 token kullanır.

Oyuncular ilerledikleri seviyelerde deneyim puanları kazanırlar. Bu deneyim puanları ile NFT araçlarını geliştirebilirler. Ayrıca oyuncular, oyun içinde ödül maksadıyla CCAR coin kazanarak yatırımlarını da yükseltir.

Oyun Özellikleri Nelerdir?

Virtual RaceCryptoCars‘a adapte olunması için gerçekleştirilen bir oyun simülatörüdür. Bu ilk yarış sonunda oyuncular CCAR ve EXP kazanırlar.

PVE Racing, CryptoCars platformu içinde oyuncunun ortama yani bilgisayara karşı oynadığı oyunlardır.

PVP Racing, platform içinde oyuncuların birbirleriyle yarışma imkanı bulduğu yarış modudur. Bu yarışlar 2, 5 ve 10 yatırımcının katıldığı bir rekabet ortamıdır.

Car Workshop, oyun içinde oyuncuların sahip olabileceği en değerli varlık CW’dir. CW sahibi oyuncular oyun içinde yüksek gelirleri elde ederler.

Araba Geliştirme, oyuncular oyunlar sonunda biriktirdiği deneyim puanları ve coinler ile arabalarının özelliklerini geliştirebilirler. Yapılan geliştirmeler, oyunculara oyun içinde daha iyi arabaya sahip olmalarını sağlarken kazançlarını da yükseltir.

CryptoCars Yorum ve Geleceği

Cryptocars Yorum Ve Geleceği

Platform içinde mevcut 276 bin oyuncu, 251,5 bin NFT araba, 51,5 milyon işlem bulunmakta. Ağustos 2021 yılında piyasaya duyurulan bu CCAR token projesi, şu an 0,715 $ değerine sahip. ATH değerine 9 Kasım 2021 tarihinde 0,91 $ ile ulaşmıştır.

CyrptoCars ön satışını 16 Kasım 2021 tarihinde Gateio Borsası’nda saat 16.00’da gerçekleştirdi. Toplam 100 milyon arza sahip coin, ön satışta 119588 adedini sergiledi. Ön satışı USDT üzerinden yapılan bu coinin fiyatı 0,668 $’dı.

Peki CryptoCars Token gelecekte nasıl bir hal alacak? Hiçbir coin değeri için kesin yargıda bulunmaması gerekir. CryptoCars Token şimdiden oyun severlerin ilgisini çekti bile. Ancak oyun içerisinde play to earn konseptinin var olması diğer coin değerlerinden ayrıcı bir özellik.

Oyun içerisinde her kullanıcının bir NFT değerine sahip olması bile aslında başlı başına bir yatırım. Oyundaki yatırımların oyuncuya kazanç olarak geri dönüyor olması da yatırım yapmak için iyi bir neden. Sunduğu nitelikler ve kolaylıklar göz önüne alındığında CryptoCars Token yatırımcılarına emekleri kadar kazandıracağa benziyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu