NedirRehber

DeFi Insurance Nedir? DFIP Coin Nedir, Yorumu ve Geleceği

0
(0)

Defi Insurance, yeni nesil DeFi sigorta protokolü olarak faaliyetlerini sürdüren bir projedir. Projenin yerel token’ı ise DFIP kısaltmasıyla piyasada yer almaktadır. DFIP birim, emniyet, güven ve likidite sağlamak amacıyla merkezi olmayan sigorta ürünlerine çözüm sağlamaktadır. Bu işlemleri gerekli ölçekleri ve araçları kullanarak gerçekleştirebilmektedir.

Proje misyonunda, sigorta piyasasını daha hızlı, şeffaf ve adil hale getirmek yer almaktadır. DeFi Insurance Protocol sayesinde insanlar bir sigorta şirketine ihtiyaç duymadan bile riskleri göz önüne alabilir. Protokol bu özelliğini Ethereum (ETH) gücünden almaktadır. 2017 yılında piyasaya sürülen bu proje, bu aralar sigorta işlemlerinde gelişme aşamasındadır. Bizlerde bugün, projenin yerel token’ı olan DFIP hakkında bilgileri aktaracağız.

DFIP Coin Nedir, Avantajları Nelerdir?

Dfip Coin Nedir, Avantajları Nelerdir

DFIP birimi ve protokolü, emniyet, güvenlik ve likidite sağlamak, ayrıca olumlu küresel değişimin önünü açmak için gerekli ölçekleri ve araçları kullanarak sigorta ürünlerine çözüm getiren bir projedir. DFIP belirteci, DeFi Insurance ekosistemindeki merkezi bağlantı unsuru olarak da bilinmektedir. Bireyler, DeFi Sigorta Protokolü üzerine kurulu sigorta ürünlerini satın alabilirler.

DFIP, merkezi olmayan sigorta şirketlerinde hakim olan muhafazakar karar verme sisteminin yerini almak için blok zincir teknolojilerini kullanır. Bu teknolojileri kullanırken, Ethereum’dan güç almaktadır. DFIP ürünlerinden bazıları ise şunlardır:

  • Seyehat sigortası
  • Soğuk cüzdanlar
  • Gadget’lar
  • DFIP tabanlı evcil hayvan ve
  • DFIP tabanlı taşlar

DFIP protokolü ayrıca 2021 yılının son çeyreğinde; Stabil Insurance Coin, kendi Oracle projesini başlatmayı hedeflemektedir. DeFi Insurance 2021 yılı yol haritasında yer alan bu eylemler, henüz faaliyete geçirilmemiştir.

DFIP Nasıl Satın Alınır?

Dfip Nasıl Satın Alınır

DFIP birimi şu anda iki adet global borsada bulunmaktadır. Bu borsalar başlıca şu şekildedir: ProBit Global ve Uniswap. Bu borsalara kayıt olan kullanıcılar, borsa ekranında yer alan hesap onay işlemlerini tamamlamalıdır. İşlemlerin ardından para yatırma – çekme menüsünden borsaya varlık aktarımı yapılmalıdır.

Aktarılan varlıklar BTC ya da ETH birimleri olabilir. Çünkü DFIP, şu anda yalnızca bu pariteler üzerinden satın alınabilmektedir. Satın alma işlemlerinin ardından DFIP birimine sahip olabilirsiniz.

DeFi Insurance (DFIP) Fiyatı

DFIP coin fiyatı yazının hazırlandığı sırada $0.00001381 civarındadır. Son 24 saatte %0.66 oranında fiyat artmıştır. Market sıralamasında 5053. Sırada yer alan DFIP’in son 24 saatteki işlem hacmi 25$ olmuştur. Bu rakamsa %500 oranında artmıştır. Birimin bilinen piyasa arz miktarı ise 3 katrilyondur.

DFIP Yorumu ve DFIP Grafik Verileri

Dfip Yorumu Ve Dfip Grafik Verileri

DFIP birçok uzmana göre risk barındıran bir kripto para olarak görülmektedir. Hatta bazı analistler, projenin sağlam olmasına rağmen token’in yeteri kadar ilgi görmediğini dile getiriyor. Bu durumda da 2022’ye kalmadan birimin piyasadan kaybolacağı düşünülüyor. Hali hazırda da bol sıfırlı şekilde piyasada bulunan birim için, birçok uzman yorumcu görüşlerini olumsuz yönde aktarmakta.

Grafik verilerini incelediğimizde, DFIP’in 2020’de tap seviyelerde seyrettiğini görebilmekteyiz. ATH değerini 09 Ekim 2020 tarihinde, 0.014 dolar bandında görmüştür. Birim o seviyeden bu zamana kadar yaklaşık %99 oranında değer kaybetmiştir. İlerleyen günlerde nasıl bir seyir alacağı merak edilmektedir. 2022 tahmini içinse, mevcut ATH değerinin altında kalabileceğini öngörmekteyiz.

DFIP Coin Geleceği Hakkında

DeFi Insurance ve DFIP geleceği, piyasadaki sağlam projeli kripto paralardan biridir. Ancak projesine rağmen yeterli ilgiyi gördüğünü söyleyemeyiz. Özellikle kripto para dünyasında merkezsiz bir sigorta anlayışının oluşması, gelecekte mutlaka değerli olacaktır. Günümüz için bunu söylemek her ne kadar güçse, gelecek için olumlu olacağını söyleyebilmek mümkündür. Ancak bu varsayımlar kesin olmamakla beraber, tahminleri içermektedir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu