AnalizBitcoin

Bitcoin Yorum: BTC, ETH, XRP, UNI Yükselişe Hazır!

0
(0)

Lider kripto para biriminin 50 bin doları aşması, Bitcoin yorum ve öngörülerinin merak edilmesine sebebiyet verdi. Zira birçok yatırımcı lider kripto paranın hangi seviyelere ulaşabileceğini merak ediyor. Bu anlamda Bitcoin’i yorumlayan uzman analistler, bu hafta için izlenmesi gereken fiyat seviyelerini aktarıyor. İşte BTC, ETH, XRP ve UNI için beklenen seviyeler…

Bitcoin Yorum Güncel: BTC 53.500 Doları Aşmalı

Uzmanların Bitcoin yorumları her manada önem arz ediyor. Lider kripto para Trading View verilerine göre şu anda 55.150 dolardan fiyatlanıyor. Son 24 saatte %1.50 oranında değer kaybettiğini görebilmekteyiz. Uzmanların yorumuna göre BTC geçen haftalarda önemli bir psikolojik seviye olan 50 bin doları aştı. Bundan sonra izlemesi gereken fiyat hareketi farklı olacak.

Bitcoin Yorum Güncel Btc 53.500 Doları Aşmalı

Yapılan analizlere göre BTC fiyatı uzun zamandır bu alanı kırmayı bekliyordu, dolayısıyla fiyatın bir süre daha bu alanlarda kaldığını görebiliriz. Uzman analistlerden biri olan Scott Melker, BTC için hafta sonuna kadar 58.500$’a ulaşabileceğimizi vurguluyor. Analiste göre belki de 59.400$ direnci bile zorlanabilir. Öte yandan şu an için en net hedefin önce 55.300$ ve ardından aşılması gereken alanın 57.000$ olduğu vurgulanmakta.

Olumsuz bir hareketin 53.600$ ve 53.500$ desteğiyle sınırlı olması bekleniyor. Uzun atılan fitillerin 53400’ün altında durmaya ihtiyacı olduğu belirtilmekte. 50900 ve 50800’de güçlü destek alanları olduğu belirtilirken, uzun fitillerin 49500’ün altına inmemesi önem arz ediyor. Bitcoin teknik analiz göstergelerinde RSI şu anda 63’te ve sat sinyali veriyor. MACD göstergesinde ise mavide aşağı yönlü eğim göze çarpıyor.

Ethereum Analiz: ETH 4600 Dolara Çıkabilir!

Uzmanlara göre ETH’de şu anda 4600 dolara ulaşabilecek bir potansiyel bulunuyor. Ethereum analiz verilerine göre de bu durum hafta sonuna kadar gerçekleşmiş olacak. 12 saatlik grafikte bir yükseliş görünümü ortaya çıktığından, Ethereum fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya hazır görünüyor. Teknik analizde grafikte henüz sağ omuz oluşumunu tamamlamadığı için küçük bir satış ve buna bağlı olarak düşüş meydana gelebilir. Grafikteki oluşum geçerli olursa, ETH bir sonraki hedefi olan 4.610 doları hedefleyebilir. ETH fiyatı şu anda 3443 dolardan fiyatlanıyor.

Ethereum Teknik Analizi Ath Değerini Zorlayabilir

Ethereum Teknik Analizi: ATH Değerini Zorlayabilir

ETH analizi verilerine göre kapıda bir yükseliş hareketi bulunuyor. Ethereum fiyatı (ETH), oluşan teknik model sağlamsa ETH’nin %25 toparlanabileceğini öne süren bir yükseliş grafiği modeli oluşturuyor. Bununla birlikte, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan ETH’nin, daha büyük hedefler gerçekleştirilmeden önce küçük bir satış göreceğine dair de sinyaller bulunmakta.

Bu durumun nedeni olarak grafikte oluşan omuz baş omuz formasyonu gösteriliyor. Ethereum fiyatı, 12 saatlik grafikte bir baş – omuz modeli oluştuğu için tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmeye hazırlanıyor olabilir. Oluşan teknik model tamamlanmayı başarırsa, ETH 4.610 dolara doğru %25’lik bir tırmanışa hazırlanacaktır.

Ethereum Analiz Eth 4600 Dolara Çıkabilir

Ancak uzmanlar ETH severleri bu noktada uyarıyor. Yatırımcılar, geçerli grafik göstergesi tarafından oluşturulan iyimser hedefin, yalnızca Ethereum fiyatı 3.673$’dan boyun çizgisinin üzerine çıkarsa gerçekleşeceğini unutmamalıdır. ETH’yi daha yükseğe çıkarmak için satın alma baskısında da bir artış olması gerekiyor.

Öte yandan ETH yükseliş hedefine doğru hareket ederken, kripto para fiyatı çeşitli dirençlerle karşılaşabilir. İlk engel, %78.6 Fibonacci düzeltme seviyesinde 3.730$’da, ardından 7 Eylül’ün yükseği 3.947.16$’dadır. Ethereum fiyatı için şu engeller izlenebilir: 4.029$, ardından 4.131$ ve 4.207$. Sırasıyla; 3 Eylül’ün yükseği, 15 Mayıs’ın yükseği ve 10 Mayıs’ın yükseği şeklinde de aktarabiliriz.

Ripple Teknik Analiz: XRP 1 Dolara Geri Dönebilir!

Ripple analiz verilerine göre fiyat 1 dolara geri dönüş yapabilir. Fiyatın 1 dolara yaklaşmasıyla da alt destek alanlarının tekrar test edileceği düşünülmekte. Uzmanlara göre bahsi geçen senaryolar BTC fiyatına bağlı olarak değişebilir.

Ripple fiyat hareketi, 9 Ekim’deki konsolidasyondan sonra yükselişe geçti. XRP fiyatı, görselde de görünen, yeşil yükselen trend çizgisinin üzerinde yanlış bir kırılma ile boğaları tuzağa düşüren bir boğa tuzağı oluşturdu. Boğalar, XRP fiyat hareketine tekrar 1.05 dolardan hevesle girdi, ancak bir kez daha tuzağa düşmüş görünmekteler.

Ripple Teknik Analiz Xrp 1 Dolara Geri Dönebilir

Bitcoin yorum ve tahmini yapan uzmanlar XRP’ı değerlendiriyor. Uzmanlara göre; XRP’daki boğalar, 1.05 dolarlık giriş noktasında başlayan ve iki kez yeşil yükselen trend çizgisi çevresinde reddedilen bir yükseliş alanında iki kez kapana kısıldı. İkinci bir başarısız kopuşla, boğalar artık 1,05 dolarla ilgilenmiyor ve ayılara 1 dolara düşmeleri için biraz boşluk veriyor olabilir.

Boğalar 1.05 dolardan başka bir girişime başlamayacağından, XRP fiyatının artık aşağı yönde gitmek için daha fazla yeri olduğu görünüyor. Bu durum, Ripple fiyatında ayılara biraz yer veriyor, ancak o kadar da aşağılara salınım geleceği düşünülmemekte. İzlenecek hedefler sırasıyla şu şekilde olabilir: 1.05 – 1.09 – 1.12$.

Uniswap Analiz: UNI Coin Yükselişe Hazır

Uniswap Analiz Uni Coin Yükselişe Hazır

Bitcoin yorum ve öngörüleri ile Uniswap’ı da değerlendiren uzmanlar, söz konusu kripto para için yükseliş hareketi bekliyor. Uzmanlara göre; Uniswap fiyatı 1 Ekim’de azalan bir paralel kanaldan çıktı ancak ivmeden yoksun durumda. 25,24 doların üzerinde belirleyici bir kapanış, bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir. UNI, 33.34 $ direnç seviyesine ulaşmadan önce 29.43 $ ile karşılaşacaktır. Bu alanı kırması da onu 33 dolar civarına itebilir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu