Bitcoin

Bitcoin Analizi: BTC 49 Bin Dolarda, Neden Yükseliyor?

0
(0)

Bitcoin analizi son birkaç gündür merakla takip ediliyor. Lider kripto para birimi bugünlerde ufak çaplı yükseliş göstererek piyasanın yeşil renkte olmasına sebebiyet veriyor. 3 Ekim tarihinde günlük birçok defa 48.495$ direncini test eden kripto para, akşam saatlerinde bu kritik seviyenin üzerine çıkabildi.

Beklenenin olmasıyla 49.228$ civarına ulaşmayı başardı. An itibariyle de bu noktayı bir nebze düşürdü ve şu anda yeniden 49.002$ civarında seyrediyor. Peki, BTC neden yükseliyor? Bu yükseliş bir süre daha devam edebilir mi? İşte uzmanların yorumuyla Bitcoin teknik analizi

Lider Kripto BTC Neden Yükseldi?

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin (BTC) grafikte oluşan azalan üçgeni kırmayı başarı. Teknik analiz yapan yatırımcıların ani alımıyla Bitcoin fiyatı 47 bin dolara kadar yükselmeyi başardı. Bu durumu balinalar destekledi ve 47.500 dolar üzerinde fiyat tutunmayı başardı.

Lider Kripto Btc Neden Yükseldi

Bu yükseliş, başlı başına bu sebeplerden olmasa da, genel anlamda bu unsurlar sayılabilir. Öte yandan FED Başkanı Powell’ın kripto paralar hakkındaki açıklamalarının da tesiri olduğu düşünülüyor.

FED Başkanı Powell kısa süre önce bir açıklamada bulunmuştu. Kripto paralar hakkında yanlış aktarılan bir açıklama yapmıştı. Geçen birkaç gün içinde bu açıklamalarını düzeltti. Kripto para birimlerine karşı olmadıklarını duyuran Başkan, sadece stablecoin’lerle ilgili regülasyonlara ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Çin’in aksine kripto paralara düşmanca bir tavır alamayacaklarını da ekledi. Tüm bu yaşananlar, kripto para piyasalarının canlanmasına ve yukarı yönlü seyretmesine sebebiyet verdi.

Bitcoin 50.000$ Olur mu?

Bitcoin 50.000$ Olur Mu

Lider kripto para şu anda 49.002$ civarında seyrediyor. Uzmanların açıklamalarına göre tüm teknik verileri, Bitcoin’in yeniden 50 bini test edebileceğinin sinyalini veriyor. Öte yandan Binance sistem güncellemesiyle birlikte yeni bir trende girileceği uzman analistler tarafından da söylenmekteydi. Binance gibi büyük sistem güncellemeler, trade botlarını resetlediği için birçok algoritma da etkileniyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu