GenelBitcoin

Bitcoin Son Dakika: BTC ETF’leri Onaylanacak mı?

0
(0)

Gelen Bitcoin son dakika haberlerine göre, SEC Başkanı ETF’lerin onaylanmasına olumlu bakıyor. SEC Başkanı Gary Gensler, yaptığı bir söyleşide, düzenleyicilerin vadeli işlemlere dayalı Bitcoin borsa yatırım fonları olarak bilinen ETF’leri desteklemeye yakın olduğunu belirtti. İşte ETF’lere dair detaylar ve ETF’lerin önemi…

Bitcoin’de Son Durum Ne? ETF’ler Onaylanacak mı?

Bitcoin’de Son Durum Ne Etf’ler Onaylanacak Mı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yani kısaca SEC, ETF’ler için bir sinyal verdi. Başkan Gery Gensler, ETF’ler için bazı olumlu söylemlerde bulundu. Popüler bir konferansta düşüncelerini aktaran Başkan, vadeli işlemlere dayalı olan Bitcoin ETF süreçleri için bir yer olduğuna inandığını belirtti.

Birçok uzmana göre ise, bu son gelen Bitcoin haberleri ile piyasanın seyrini olumlu etkileyebilir, denildi. SEC Başkanı, konuya yönelik açıkladığı düşüncelerin yalnızca kendine ait olduğunu, SEC komisyonu adına konuşmadığının da altını çiziyor.

Gensler, SEC’in düşüncelerine ipucu vermek amacıyla; düzenleyici otoritenin gelişen teknolojileri ve uygulamaları takip ettiğini ve bu yeniliklerle birlikte büyümesi gerektiğinin düşünüldüğünü aktarıyor. Bu durum piyasaya ufak çaplı da olsa olumlu yansıyor, BTC son 24 saatte %3.91 oranında artış gösterdi ve 43.167$ bandına yerleşti.

Birçok ETF Onay Bekliyor

Birçok Etf Onay Bekliyor

BTC haberleri piyasaya olumlu yansırken, ETF’ler hakkında da gelişmeler kaydediliyor. SEC’in önünde karar bekleyen birçok ETF bulunuyor. Gensler ve SEC bu tür yatırım araçlarına yabancı olmadıklarını açıklıyor. Genel düşünce ise, ABD makamlarının düzenleyici çerçeve hazırlamaya koyulacağı ve bir karara ulaşacağı yönünde. Bunlara ek olarak Başkan Gensler konuşmasında, personelin vadeli işlemlere dayalı kripto ETF işlemlerini inceleyeceğini de açıkladı.

Bitocin Haberleri: ETF’lerin Önemi Nedir?

Son dönemde kripto paralarla alakalı birçok terim dünyamıza girdi. Bunlardan biri de ETF’ler. ETF’ler esasen BTC gelişmeleri ile ön plana çıkıyor. ETF; doğrudan alım yapmadan kripto varlık sınıfına, ilgili dijtal varlık sınıfına yatırım yapma olanağı tanıyan hizmetlerdir. Bu hizmetler piyasa açısından bir destek olarak görülüyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu