Genel

Bitcoin Fiyatı Son Dönemin En Büyük Aylık Kaybını Yaşıyor

0
(0)

Bitcoin fiyatı an itibariyle 42.419$ civarında seyrediyor. Son zamanlarda lider kripto parada ufak çaplı düşüşler göze çarpıyor. Küresel finansal piyasalardaki istikrarsızlık, düzenleyici endişeler ve Çin‘in kripto para işletmelerini tamamen yasaklama kararı nedenleri ile birlikte, mevsimsel olarak düşüş gösteren BTC, Eylül ayını da negatif alanda sona erdirecek gibi görünüyor.

Uzmanların yorumlarına göre Bitcoin düşüş nedenleri arasında birçok unsur barınıyor. Çarşamba günü %2.8 artışla 42.200 $ seviyesinde işlem görmesine rağmen lider kripto, aylık %10 düşüşle Mayıs ayından bu yana en büyük düşüşü kaydetti. Bitcoin son dakika gelişmelerine göre ise SEC, Nasdaq listesindeki kripto borsası Coinbase’in borç verme programını durdurma girişiminde bulundu.

Bitcoin Düşüş Nedenleri

SEC Başkanı, düzenleme çağrısını yenilerken, stablecoin’leri poker çipleri ile karşılaştırdı. Bunlara ek olarak Çin’in dijital para düzenlemeleri ve bu varlıkların işletilmesini yapan kurumları yasa dışı ilan etmesiyle, piyasa seyri iyice aşağı yönlü evrildi.

Bitcoin Son Dakika: Eylül Ayı Negatif Yönde Kapanabilir

Uzmanların Bitcoin yorumları Eylül ayı için pek iç açıcı değil. Zira piyasa son birkaç gündür kırmızı renkte. Bazı analistler, satış baskısının çoğunun yeni yatırımcılardan geldiğini düşünüyor. Öte yandan büyük yatırımcılar, düşüşü satın alarak yıl sonu rallisi umutlarını canlı tutuyor gibi görünüyor. Uzmanlar da, BTC’nin geçmiş verilerine dayanarak Ekim – Aralık arasında dikkat çekiyor.

Bitcoin Son Dakika Eylül Ayı Negatif Yönde Kapanabilir

Bunu kanıtlar nitelikte veri paylaşan Blockchain veri firması Glassnode’a göre, en az 1.000 BTC ila 10.000 BTC tutan kuruluşlar tarafından kontrol edilen arz, bu ay 60.000 BTC arttı. Şimdi odak, ABD borç tavanı efsanesinin nasıl ortaya çıktığı üzerinde olacak. Brookings tarafından aktarılan Hazine tahminlerine göre, Kongre’nin borç tavanını yükseltmesi veya askıya alması gerekiyor. Aksi takdirde, hükümet tüm yükümlülüklerini ödemek için nakit paraya sahip olmayacaktır.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu