Genel

SEC Ripple Davası Sürecinde Önemli Gelişmeler Gündemde

0
(0)

SEC Ripple davası ile uzun süredir gündemden düşmüyor. Söylenenlere göre son gelişmeler ışığında SEC, önemli bir zafer elde etti. Sızdırılan bilgilere göre SEC, Ripple platformunun “Slack” isimli konuşmalarına erişim hakkı kazandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki yasal dava henüz sonuçlanabilmiş değil. Ancak bu zafer, Ripple’ın aleyhine olarak nitelendirildi.

Ripple Davası SEC Üstünlüğü ile Devam Ediyor

Birçok XRP yatırımcısı, Ripple davası sonucu ve son durumunu merak ediyor. Yayınlanan bilgilere göre, SEC dava için önemli bir üstünlük sağladı. SEC, Slack isimli konuşmalara erişebilecek. Bu durum ise Ripple’ın aleyhine bir durum.

ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn, SEC’in Ripple’a ait tüm Slack mesajlarına erişim izni verdi. Daha önceki süreçlerde bahsi geçen mesajların yalnızca küçük bir bölümü SEC ile paylaşılmıştı.

Ripple Davası Sec Üstünlüğü Ile Devam Ediyor

Ripple önceki döneme ait yazışmalara erişim vermiş olsa da, son karara ilişkin mahkeme kararını reddediyor. SEC ise Ripple’ın hareketini “Son derece önyargılı” olarak değerlendirdi. SEC ayrıca bu mesajların, SEC Ripple Davası seyri için önemli olduğuna dikkat çekti.

Slack Mesajları Ne İçeriyor?

Slack Mesajları Ne İçeriyor

Ripple davası son durum için Slack mesajları gündeme geldi. SEC, bu mesjaların yanı sıra 22 adet e-posta hesabının da tüm konuşmalarına erişim izni istedi. SEC’in iddialarına göre Slack mesajlarında birçok önemli detay yer alıyor. SEC’in bu iddiasına göre mesajlar aşağıdakileri içeriyor olabilir:

  • Ripple’ın XRP’de spekülatif ticaret oluşturma isteği tartışmaları
  • Ripple duyuruları
  • XRP satışlarının Ripple’ın genel çalışması durumunda önemi
  • XRP düzenleyici statüsü

Ripple SEC’in bu tutumuna karşı çıktı ve talebinin mantıksız olduğunu savundu. Şirkete göre tüm eksik Slack mesajlarını almak, aylar alacak ve 1 milyon dolar zarara mal olacak.

Ripple Yükselişi: XRP Neden %300 Arttı? İşte Yükseliş Nedenleri 0 (0)

Ripple Yükseliş Trendi Sürüyor, XRP Ne Olur? 0 (0)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu