Genel

Ripple SEC Davasında Taraflar Anlaşabilecek Mi?

0
(0)

Ripple SEC davası uzunca bir süredir devam ediyor. Ancak dava sürecinde sona gelindiğine dair önemli söylentiler bulunuyor. Öte yandan her iki tarafı da ilgilendiren önemli gelişmeler meydana geliyor.

Brad Garlinghouse, SEC ile bir anlaşmaya varma planı olduğunu açıkladı. Ripple, XRP’nin güvenli olup olmadığı konusunda mutlak kesinlik arıyor. Ripple CEO’su, SEC Başkanı Gary Gensler’in görüşlerinin aksine kripto para birimlerinin düzenlenmesini istiyor. Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhindeki davası sona yaklaşırken, yeni gelişmelere dayanarak, Ripple’ın bir şartla uzlaşması muhtemel görünüyor.

Ripple SEC Davası Sonucu Yakın Görünüyor

Ripple Sec Davası Sonucu Yakın Görünüyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ödeme firmasının SEC – Ripple davasında anlaşmaya varacağını açıkladı.  Garlinghouse, bu anlaşmanın bir şartla gerçekleşebileceğini, düzenleyicinin XRP’nin düzenleyici durumunu açıkça tanımlamasının beklendiğini açıkladı.

Garlinghouse devletleri; “SEC ile ileriye dönük yapıcı bir yol bulabildiğimiz ölçüde, elbette bunu bulmak istiyoruz. Bununla birlikte, ileriye dönük olarak XRP’nin ne olduğuna dair mutlak bir kesinlik olmadıkça, anlaşacağımız bir senaryo yok.” İfadelerini kullanıyor.

Ayrıca SEC, Ripple’ın SEC’e ait dahili ticaret politikaları ve ön izin kararları hakkında dahili belgeler arama hareketini reddetti. XRP’nin doğası hakkında mutlak bir netlik olmadıkça, bir anlaşmanın gerçekleşmesinin muhtemel olmayacağı düşünülüyor. Garlinghouse, Ripple’ın teknolojiyi diğer kripto para birimleriyle aynı anda kullandığını savunuyor. Garlinghouse’a göre XRP bir güvenlik değildir ve Ripple sahiplik temsil etmez.

Garlinghouse: “Kripto Paralar Düzenlenebilir…”

Garlinghouse Kripto Paralar Düzenlenebilir

SEC Başkanı Gensler, kısa süre önce kriptolardaki düzenlemelere atıfta bulunarak bu birimlerin düzenlemeye tabi olmayan varlıklar olduğunu belirtmişti. Garlinghouse ise SEC başkanı ile aynı fikirde buluşmuyor ve şu sözlerle açıklıyor:

“Kriptonun düzenlendiği gerçeğini gözden kaçırıyoruz. CFTC (Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu) tarafından düzenlenir. FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) ve ABD Hazinesi olsun, diğer devlet kurumları tarafından düzenlenir.”

XRP haberleri son dakika gelişmelerine göre kripto para birimi şu anda 0.93$’da fiyatlanıyor ve son 24 saatte %0.56 oranında düşüş kaydetti.

Ripple Fiyat Tahmini: 5 Popüler Analist Olası Seviyeleri Açıkladı

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu