Genel

Ripple Davası Sürüyor, XRP SEC’e Karşı Avantaj Sağladı!

0
(0)

Ripple davası önemli bir gelişme ile gündeme geldi. Bilindiği üzere uzunca bir süredir Ripple SEC davası sürmekteydi. Amerikalı düzenleyicinin XRP’dan birtakım istekleri bulunuyordu. Ancak dava henüz bir sonuca ulaşabilmiş değil.

Bu uzun süreç içerisinde özellikle XRP yatırımcılarının davaya dahil olması tartışma konusu oldu. SEC’in bu talep karşısında Ripple ve yatırımcılarını tehdit ettiği, sürecin uzatılmaması için bu ve benzeri tutumların sonlandırılmasını istemişti. Federal Yargıç olarak bilinen Analisa Torres konuya ilişkin önemli bir karar aldı.

Ripple Davası Son Durum: XRP Lehine Karar

Ripple SEC davası uzun süredir devam ediyor. Federal Yargı. A. Torres ise, geçtiğimiz günlerde davaya ilişkin önemli bir karar aldı. Yargıç, XRP yatırımcılarının davaya müdahil olmalarını reddetti. Ancak yatırımcıların “amici curiae” (“mahkemenin dostları”) olarak sürece katkı sunulmasına izin verdi. Yani mahkeme sürecini etkileyebilecek brifing sunumlarına izin çıktı.

Ripple Davası Sürüyor, Xrp Sec’e Karşı Avantaj Sağladı

Ripple Labs’in avukatı James Filan ve diğer çalışanları, daha önce XRP sahiplerinin davaya dahil olması için oldukça çaba sarf etmişti. SEC’in tehdidi sonrası geri adım atılacağı düşünülüyordu, ancak bugün yaşanan gelişmeyle yatırımcılar şu an memnun görünüyor.

Esasen Mart ayında üzerine çalışılmamış bir şekilde mahkemeye sunulan bu teklif, yine reddedilmişti. Nihayetinde bu dönemde kısmen de olsa kabul gördü. XRP topluluğunu Dava sürecine ve yasal savaşa sokma çabalarına öncülük eden Deaton Hukuk Bürosu’ndan John Deaton, bu davadan hem bireylerin hem de işletmelerin zarar gördüğünü belirtti. Bu da mahkeme kararını etkileyen önemli bir detay olarak değerlendirildi.

Ripple Davası Ne Olur? XRP İçin Beklenen Senaryolar

Ripple Davası Sonucu Son Dakika

Birçok yatırımcı Ripple davası sonucu son dakika haberlerini takip ediyor. Son olarak XRP lehine bir karar alınması, yatırımcıları 4 Ekim’den bu yana umutlandırıyor. Öte yandan uzmanlara göre de son karar dava seyri açısından önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu