AnalizCoinKolay Özel

Ripple Yükseliş Trendi Sürüyor, XRP Ne Olur?

0
(0)

Ripple yükseliş trendi son 1 haftadır sürüyor. Birçok yatırımcı, Bitcoin’in önderliğinde pozitif durumda seyreden piyasadan umutlu. Ripple (XRP) ise lider birim Bitcoin’den bile daha iyi bir performans göstererek %70 oranında muazzam artışlar yaşadı. Öte yandan Bitcoin’in de yükselişi, diğer altcoinleri de yükselişe sevk ediyor.

Bilindiği üzere Ripple ile SEC arasındaki dava henüz sonuçlanabilmiş değil. Ancak tüm bu olumsuz durumlara rağmen söz konusu kripto para biriminin ne denli sağlam şekilde yükselebildiğini görmüş olduk. Özellikle son günlerde konuşulan Uzakdoğu ile XRP arasında ortaklıkların konuşulması, davayı bile unutturdu. Fakat bu iddialara ilişkin Ripple tarafından henüz bir açıklama gelmiş değil. Bu tarz bir açıklamanın gelmesi, bir başka Ripple yükseliş nedeni olarak yorumlanabilecektir.

Ripple Geçmiş Verileri ve Gördüğü Zirveler

Ripple Yükseliş Destek Ve Direnç Alanları İzlenmeli

Ripple 11 Ağustos’ta 1 dolar bandını aşarak yükseliş hareketini resmen başlattı. 1 dolar seviyesi önemli bir dirençken artık güçlü bir destek haline geldi. Şu anda 1.16 dolardan seyreden Ripple, başarılı şekilde yükselişini sürdürüyor. 1 günlük grafiğini incelediğimizde, XRP’nin 1.18 dolar seviyesini alması oldukça önemli.

Çünkü bu seviye, Ripple yükseliş trendinin sona erdiği ve yeni bir yükselişin başladığı, 20 Mayıs tarihli önemli bir nokta. Bu alanın yukarı yönlü kırılması, birim fiyatını daha da güçlendirebilir. Özellikle Santiment, bu duruma sessiz kalmayarak analizlerini aktarıyor. Analiz şirketine göre, XRP tüm birimlerden ayrılarak seyrini sürdürüyor. İlerleyen günlerde de yükseleceği öngörülerini, Santiment uzmanları aktarmakta.

Kripto Para Piyasasının Genel Durumu

Kripto Para Piyasasının Genel Durumu

Ripple’daki yükseliş birçok kripto para biriminde halen sürüyor. Bitcoin bugün %3 oranında yükselerek 47 bin doları aştı. Bu durum, tüm altcoin’lerde doping etkisi yaratıyor ve piyasanın neredeyse tamamı yeşil durumda seyrediyor.

Altcoin lideri Ethereum ise %1.90 yükselişle 3.200 bandında seyretmekte. Dogecoin %8’lik yükselişle 0.29 dolara ulaştı. Litecoin 182$’dan işlem görürken, EOS 5.36 dolardan alıcılarla buluşuyor. Cardano 2.15 dolar seviyesini görürken, VET birimi 0.12 dolar seviyesini aştı.

Ripple Yükseliş: Beklenen Seviyeler Neler?

Ripple Yükseliş Beklenen Seviyeler Neler

XRP Cuma günü %12.80 arttı. Perşembe gününden itibaren %4.55’lik bir düşüşü tersine çeviren Ripple, günü 1.09072 dolardan kapattı. 0,9180 dolardaki ilk büyük destek seviyesinden uzaklaşan Ripple, gün içi yüksek 1.09695 dolara yükseldi. İlk büyük direnç seviyesini 1.0290 dolardan ve ikinci büyük direnç seviyesini 1.0922 dolardan kırdı.

Ancak geç bir geri çekilme, XRP’nin günü 1.090 $ seviyelerinde tamamlamak için ikinci ana direnç seviyesinden düştüğünü görebildik. Peki, Ripple ne zaman yükselişe geçer? Ripple bugün yeşil renkte seyirini sürdürüyor. Şu anda 1.17 dolar seviyesinde bulunuyor. 1.18 doların alınması oldukça önemli görünüyor.

Ripple Grafik

İlerleyen günler için, ilk büyük direnç seviyesini 1.1413$’a getirmek için 1.0463$’lık pivottan kaçınması gerektiğini söyleyebiliriz. Bu noktayı aşağı yönlü kırmaması önemli. Ayrıca 1.11 $’dan yukarıda kalması için alımları artması önemli. 1.0463 dolarlık pivotta bir düşüş, ilk büyük destek seviyesini 0.9957 dolarlık seviyeye getirebilir.

Bununla birlikte, uzun süreli bir satışı engellemekle birlikte, 0,95 doların altındaki seviyelerden uzak durmak gerekiyor. İkinci ana destek seviyesi ise 0,9007 dolar olabilir.

Ripple Yükseliş: Destek ve Direnç Alanları İzlenmeli

Ripple Yükseliş Destek Ve Direnç Alanları İzlenmeli

Ripple yükselir mi sorusu son dönemde çokça merak ediliyor. Ripple şu anda başarılı seyrini sürdürüyor. Yukarıda bahsedilen destek seviyeleri, birimi yukarılara taşımada oldukça önemli bir rol oynuyor. Direnç noktaları ise yatırımcıların temkinli olması gereken alanlar olmakta. Ripple için genel seviyeler ise şu şekilde:

  • İlk Büyük Destek Seviyesi: 0,9957 ABD doları
  • Pivot Seviyesi: $1.0463
  • Birinci Büyük Direnç Seviyesi: $1,1413
  • %23,6 FIB Geri Çekilme Seviyesi: 0,8533 ABD doları
  • %38.2 FIB Geri Çekilme Seviyesi: $1.0659
  • %62 FIB Geri Çekilme Seviyesi: $1.4096

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu