Analiz

Ripple Yükselişi: XRP Neden %300 Arttı? İşte Yükseliş Nedenleri

0
(0)

Ripple yükselişi son zamanlarda piyasanın hareketlenmesiyle daha da ivme kazanmış durumda. Ripple bir süredir sessiz şekilde seyrini sürdürürken, Ağustos ayı başında büyük bir atılımla başarılı şekilde seyretmeye başladı. Birçok yatırımcının güldüren XRP yükselişinin nedenlerini araştıran okuyucular, bu hareketin ardında yatan nedenleri merak ediyor.

Ripple Geçmiş Verileri ve Gördüğü Seviyeler

Ripple Geçmiş Verileri Ve Gördüğü Seviyeler

XRP fiyatı, yükselen bir paralel kanal içinde işlem görüyor. Bu durumda fiyatın sıkışması, yaklaşan büyük bir harekete işaret ediyor. Öte yandan SEC ve Ripple davası, birimin medyaya daha fazla zaman kazandırdığı ve istemeden de olsa davaya yardımcı olduğu görülüyor. XRP grafiğinde ise dikkat çeken noktalar bulunuyor. Bu noktalardan olan 0,65 dolar destek seviyesinin kırılması, yükseliş senaryosunu geçersiz kılacak ve potansiyel olarak büyük bir düşüşün önünü açacaktır.

XRP fiyatı şu anda istikrarlı bir destek seviyesinden yukarı yönlü yükseliyor. Bu destek noktası, XRP için gerçekten önemli bir rol oynuyor. Bu yükseliş devam ederse, Ripple önümüzdeki günlerde muhtemelen piyasa değerini dört katına çıkaracak.

Kripto Para Piyasasının Genel Durumu

Ripple neden yükseliyor sorusuna geçmeden önce, piyasadaki son durumlara göz atmak gerekiyor. Lider birim Bitcoin fiyatı, 200 günlük hareketli ortalamayı aldı. Bu nedenle yatırımcılar yaşanacak rallinin ufak düzeltmeler ya da konsolidasyonlarla yükselişini sürdüreceğini düşünmekte.

BTC fiyatında biraz geçmişe gittiğimizde, 20 Temmuz’dan 8 Ağustos’a kadar olan yükseliş trendi, Ripple dahil birçok birime ivme kazandırdı. Bu yükseliş ile birlikte Altcoin’lerin de rallisi başlamış oldu.

Kripto Para Piyasasının Genel Durumu

Bahsedilen zaman aralığında BTC fiyatı yaklaşık %59 oranında arttı. XRP fiyatı %63’le yükseldi. XRP önderliğinde bir tez daha kanıtlanmış oldu. O da, altcoin’lerin lider birimden daha iyi performans gösterdiği…

Öte yandan aynı eğilim Ethereum’da da gerçekleşti. ETH fiyatı da aynı oranlarda yükselişini sürdürdü. Ethereum’un ekstra yükselmesi, altcoinler üzerinde daha iyi bir etki yaratabilmektedir. Bu nedenle, Bitcoin fiyatı konsolidasyonunu veya yükseliş trendini uzatırsa, altcoinler de yükselmeye devam edecek.

Ripple Yükselişi: SEC ile Ripple Davası İlişkisi

Ripple Yükselişi Sec Ile Ripple Davası İlişkisi

Kripto para piyasalarında görülen yükselişe rağmen Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan dava nedeniyle, en azından teknik olmayan bir bakış açısıyla, nispeten negatif pozisyonda görünüyor.

Bu davanın son gelişmesinde komisyon, Ripple çalışanları arasında ilgili iletişimi talep etmek için bir önerge sundu. Ripple yöneticilerinin avukatı James Filan’a göre, bu temyiz New York’un Güney Bölgesi ile Yargıç Sarah Netburn’ün talep edilmesiyle harekete geçirildi.

SEC ve Ripple arasındaki savaş, görünürde elle tutulur bir çözüm veya sonuç olmadan yaklaşık sekiz ay sürdü. Dava, Ripple’ı ilk başta savunmaya geçirip şirkete MoneyGram ile ortaklığına mal olsa da, özellikle doğu yarımkürede yeni ortaklıklar filizleniyor gibi görünmekte.

Ripple Yükselişi: XRP Daha da Uçabilir!

Ripple yükseliş nedeni yukarıda anlatılanlar özetlenirse daha iyi anlaşılabilecektir. Ripple bir davanın PR tarafını, doğudaki şirketlerin desteğinden yararlanmak için kullandı. Durumun yakın zamanda çözülmesi pek olası olmasa da, olumlu bir gelişme gelmesi, şüphesiz XRP fiyatının %300’lük bir artış için ihtiyaç duyabileceği bir neden olmaktadır.

Ripple Yükselişi Devam Edecek Mi

Ripple Yükselişi Devam Edecek mi?

Ripple 24 Kasım 2020’den bu yana, ortalama 3 en yüksek ve 2 en düşük seviyeyi belirledi. Bu noktaların birbirine bağlanmasıyla oluşan trend çizgilerinin çizilmesi, ortaya devasa bir yükselen paralel kanal oluşumunu gözler önüne seriyor.

Bahsi geçen bu kanalın üst çubuğunun yukarı yönlü kırılması, XRP fiyatını uçurabilir. Bu yükseliş için ilk engel 0.771 dolardır. İkinci alan 1.090 olabilir. Bu noktanın üzerinde bir mum kapanışı, bahsi geçen kanalın orta noktasını alacaktır. Ayrıca kanalın üstüne doğru ilerlemeye imkanı verecektir. XRP yükselişi fiyatı için son hedef, 3.317 $ olan 2018 tüm zamanların en yüksek seviyesidir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu