AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, ETH ve XRP’de Son Durum Ne?

0
(0)

Bitcoin fiyat analizi her gün farklı bir şekilde yorumlanabiliyor. Bilindiği üzere oynak bir piyasa olan kripto paralar, her geçen gün farklı gündemlerde seyredebiliyor. Bitcoin fiyatı, 1 Ağustos’taki en yüksek 42.599 dolardan bu yana %10 oranında düştü. Ethereum fiyatı da BTC’yi takip ediyor ve 2.460 dolarlık destek seviyesinden düşerek %9 değer kaybetti. Ripple fiyatı ise 0,785 dolarlık yüksek aralığı yeniden test etmeye son derece yaklaştı, ancak şu anda düzeltme sürecinden geçiyor.

Bitcoin fiyatı, son üstel yükselişi sırasında yüksek aralığı yeniden test etti ve altcoinler de aynı durumu gerçekleştirdi. Bununla birlikte, bu yükseliş trendi bitiyor ve yatırımcılar kar kaydetmeye devam ettikçe satışa gidiyor. Ethereum ve Ripple, piyasalar bir yön belirlemeden önce muhtemelen istikrarlı destek seviyelerini görebilir. Bu durumda ufak çaplı düzeltmeleri görebiliriz.

Bitcoin Fiyat Analizi: Uzmanları Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin Fiyat Analizi Uzmanları Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin fiyatı, 42.451 $’lık yüksek noktayı yeniden test ettiğinden bu yana yaklaşık %10 düştü. Bu aşağı hareket, 37.955$’da daha düşük bir dip oluşturdu ve bu da satışın, mevcut konumdan yaklaşık %3’e oranında 37.241$ seviyesine kadar devam edebileceğini gösteriyor.

Uzmanlara göre; bazı durumlarda BTC, yükseliş trendi devam etmeden önce 36.361 dolara kadar düşebilir. Bununla birlikte, 35,618 $ seviyesindeki %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altındaki herhangi bir nokta, yükseliş seyri üzerinde olumsuz bir etkiye yol açabilir.

37.241 dolardan 36.361 dolardan bir sıçrama veya 35,618 dolardan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinden bir sıçrama, yükseliş trendinin başlamasına neden olabilir. Bununla birlikte, 9 saatlik belirleyici bir mum çubuğunun altında kapanışa yol açan 35.618 dolarlık bir kırılma da, yine yükselişi geçersiz kılacaktır. Üst alanlarda, ortaya çıkan satış baskısı BTC’yi 34.666 $ veya daha düşük bir seviyeye geri çekmeye zorlayacaktır.

Ethereum Fiyat Analizi: Ethereum Fiyat Tahmini ve Son Durum

Ethereum Fiyat Analizi Ethereum Fiyat Tahmini Ve Son Durum

Ethereum fiyatı, Bitcoin’in seyrine de bağlı olarak kısa düzeltmelere gidiyor. Bununla birlikte, 31 Temmuz’dan itibaren ETH, BTC’nin düşüşüne rağmen geçici olarak serbest kalmıştı ve yükselişini sürdürmüştü.

Bu hareket geçici olduğundan dolayı, Ethereum fiyatı düşmeye devam ettikçe de alıcıların temkinli yaklaştığını gördük. Şimdiye kadar, destek seviyesini 2.460 $ olarak yeniden test etmek için %9 oranında düşüş gösterdi.

BTC’de olduğu gibi, Ethereum fiyatı yükseliş trendini 2.460 dolardan başlatabilir veya aralığın orta noktasını 2.297 dolardan yeniden test edebilir. Bu hareket, toplamda %15’lik bir geri çekilmeyi ortaya çıkarabileceği gibi büyük olasılıkla kenarda kalan alıcıların devreye girip başka bir hamleyi tetikleyebileceği de olasıdır.

Son tırmanıştan kaynaklanan yükseliş trendinden bağımsız olarak, 2,271 dolarlık destek seviyesi kırılırsa Ethereum fiyatı geri çekilebilir. Böyle bir hareket, yükselişin de sona erdiğini bizlere haber verecektir. Ayrıca zayıf satın alma baskısına da  işaret edecektir. Belirli koşullar altında, bu hareketler ETH’yi 2.018 $’a kadar düşürerek, ETH sahiplerini korkutabilir, hatta ETH satmaya bile teşvik edebilir. Bahsedilen destek ve direnç seviyelerinin yakından takip edilmesi önemlidir.

Ripple Fiyat Tahmini: Ripple Fiyat Analizi ve Yorumu

Ripple Fiyat Tahmini Ripple Fiyat Analizi Ve Yorumu

Ripple fiyatı, iki haftadan kısa bir süre içinde 0,508 dolardan düştü ve 0,785 dolardan yüksek aralığa yaklaşık %50 oranında yükseldi. 1 Ağustos’taki zirvesinden bu yana, XRP yaklaşık olarak %9 düştü ve şu anda 0,689 doların üzerinde seyrini sürdürmekte.

Bahsedilen destek seviyesinden bir sıçrama gelmesi muhtemel olsa da, bu noktanın kırılması bazı durumlarda işlem aralığının orta noktası olan 0.665$ ve 0.647$’lık bir yeniden teste yol açabilir. Yatırımcılar, 0,785 $ direnç seviyesini yeniden test etmek için yukarıda belirtilen seviyelerden herhangi birinden bir geri dönüş bekleyebilirler. Bu hareket ayrıca 0,647 dolardan %21’lik bir yükselişi temsil ediyor demektir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu