Genel

Çin Yasakları Sonucunda Bu DeFi Coini Uçuşta!

0
(0)

Çin yasakları sürerken popüler kripto para platformu Huobi Global da geri adım atanlar kervanına katıldı. Bilindiği üzere Çin hükümeti ve Çin Merkez Bankası kripto paralara ilişkin yaptırımlarına devam ediyor. Artan baskılardan dolayı da Çinli müşterilerin artık Huobi Global’de işlem yapamayacağını açıklayan yetkililer, yıl sonuna kadar tüm hesapları kapatacağını duyurdu.

Huobi Borsasında Çinli Müşteri Kalmayacak

Popüler borsalardan Huobi Global, Çin ile alakalı yeni kararlara imza attı. Popüler platform artık Çinli müşterilerini platforma kabul etmeyeceğini açıkladı. Zaten Çinli birçok kripto para yatırımcısı birçok popüler borsaya erişemiyor ve işlem yapamıyor.

Huobi Borsasında Çinli Müşteri Kalmayacak

 

Yakın bir zamanda da Binance borsası Çin hükümetinin yasaklılar listesine dahil olmuştu. Bu durum ise, yasağın ortadan kaldırılmasında DeFi projelerini öne sürdü. Özelikle birkaç DeFi projesi var ki, çok sayıda Çinli yatırımcı tarafından rağbet gördü.

dYdX Coin Rekor Tazeledi

Çin yasağı Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para birimini olumsuz etkiledi. Alınan kararlar bazı kripto paraları etkilerken, DeFi projeleri alternatif olarak görülmeye başlandı. Bu kararların duyulmasıyla bir DeFi projesi olan dYdX coin, hızla yükselişini sürdürmekte. 26 Eylül tarihinde 12.8$ bandında seyreden kripto para, aynı gün içinde 19$ civarını test etti.

Dydx Coin Rekor Tazeledi

Bu durumda token %50 oranında artış kaydetti. Ayrıca ATH rekorunu tazeleyen DYDX, şu anda 18.81$’da alıcıları ile buluşuyor. Öte yandan Çinli yatırımcıların artık merkezi borsaları kullanamıyor oluşu, bu tarz denetlenemeyen DeFi projelerini önemli kıldı.

Uzmanlara göre Çin hükümeti pes etmeyecek. Zaten Çinli kripto para yatırımcılarının da fazla baskıdan dolayı kriptoyu bırakmayacağını öngören uzmanlar, alternatif yolların geliştirileceğini ve piyasaya dahil olacaklarını söylemekteler.

Defi

Öte yandan Facebook ve Youtube başta olmak üzere birçok platform Çin’de yasaklanmıştı. Bu durumda yatırımcılar VPN ile yasaklanan platformlara giriş sağlayabiliyordu. Uzmanlara göre kripto paraların VPN’i de DeFi platformları olacağa benziyor.

 

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu