CoinKolay ÖzelNedirRehber

En Büyük Coin Borsaları

0
(0)

Tüm dünya genelinde kullanımı artan kripto para borsasına karşı ilgi günden güne büyümekte. Kullanıcılarına özel hizmetler sağlamasıyla birlikte rekor alım satım işlem hacmi daha da artan en büyük coin borsaları, dijital cüzdan sahibi olmak isteyen yatırımcıların göz bebeği haline geldi.

Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsaları

Son yıllarda coin borsa firmalarında görülen artış, yatırımcıların birçok seçenek ile karşı karşıya kalmasına sebep olmuştur. Dünya çapında büyük ilgi gören kripto para borsası kurucuları her geçen yıl kendini daha da geliştirme eğilimde. 24 saatlik alım satım işlem hacmine göre en büyük kripto para borsaları şu şekilde sıralanabilir.

En Büyük Coin Borsaları

1.Binance

Dünyanın lider kripto para borsası firmalarından biri haline gelen Binance, Temmuz 2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulan Çin asıllı bir coin borsasıdır. Yüzlerce kripto para birimine sahip olması öncelikli tercih edilme nedenlerinden biri olmaktadır. Ancak banka kartı ve kredi kartı gibi geleneksel yöntemleri ne yazık ki kabul etmemektedir.

Kullanıcı güvenilirliği ve yenilikçi mekanizması ile tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken borsa, en büyük coin borsaları listesinde %0,1 işlem ücreti ile, alım satım işlem hacmi sıralamasında zirvede yer alıyor. Para yatırmak isteyen yatırımcılar için herhangi bir sınırlandırma söz konusu olmamakla birlikte, devamlı kullanıcılarına özel ödüller ve eğitimler bulunmaktadır.

Coinmama

2.Coinmama

2013 yılında İsrail’de kurulan Coinmama, en tercih edilen borsalardan birdir. 3. Şahıslara karşı yoğun önlem ve tedbirlerle kendinden çok fazla söz ettiren firma, bilgilerini ABD’de bulunan FINCEN sistemi ile korumakta ve yatırımcıların coinlerini özel olarak cüzdanlarına yönlendirmektedir.

Bilgi almak isteyen yatırımcılar için mesai saatleri içinde ulaşım sağlayabilecekleri profesyonel müşteri hizmetleri sunan Coinmama, en büyük coin borsaları arasında bulunur ve banka kartı, kredi kartı gibi geleneksel ödeme seçenekleriyle yatırımcılarının kolay bir şekilde kripto para sahibi olmasına imkan sağlar. Ancak firmanın dezavantajlarından biri de bu yöntemler ile ödeme yapılması durumunda kullanıcılarından %5’lik ek ücret ödemesi ve her işlem başına ekstra ücret talep ediyor olmasıdır.

 

Poloniex

3.Poloniex

2014 yılında ABD’de Tristan D’agosta tarafından kurulan Poloniex, birçok popüler kripto parasını kullanma imkanı sağlamaktadır. Düzenli kullanıcılarına özel borç alıp verme işlemiyle birlikte marj ticareti ve Poloniex lending gibi ek hizmetleri sunarak ileri seviye yatırımcılarına büyük avantaj sağlar ancak kredi kartı veya banka kartı gibi ödeme seçenekleri yer almamaktadır.

En büyük coin borsaları listesinde yer alan Poloniex’in en güzel tarafı ise doğrudan destek alma imkanı bulunmasıdır. Kullanıcıların bilgi almasına olanak sağlayan canlı sohbet desteği bulunur. Ayrıca yüksek miktarda alım satım yapılmadığı takdirde kimlik doğrulama gerekmeksizin işlem tamamlamak mümkündür.

 

Coinbase

4. Coinbase

2012 yılında ABD’de kurulan Coinbase, güvenli yatırımcılar tarafından desteklenen ve yeni başlayanlar için en kolay borsalardan biri olma özelliğine sahiptir. Desteklenen kripto para sayısı az olmasına rağmen alım satım işlem hacmi oldukça yüksektir ve %98 çevrim içi çalışarak, iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi ile kullanıcılarının verilerini ekstra güvenle koruma imkanı sunmaktadır.

En büyük coin borsaları arasında bulunan kripto para kullanıcılarının sıklıkla şikayet nedenlerinden biri de; borsa sitelerinin ara yüzünün kullanışsız ve karışık olarak tasarlanmış oluşudur. Ancak Coinbase son derece şık ve kullanıcı dostu ara yüz tasarımı ile birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başarır.

 

Coinbase Pro

5. En Büyük Coin Borsaları Listesinde Coinbase Pro’da Yer Alıyor

Coinbase Pro, yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen kripto para borsası olan Coinbase tarafından 2016 yılında geliştirilmiştir ve GDAX olarak da bilinir.

Piyasada yüksek işlem hacmine sahip olan Coinbase kendi bünyesi haricinde bulunan satın araçlarını kullanarak kullanıcılarına gerçek zamanlı alım satım olanağı sunmayı hedeflemiş ve kısa bir süre içinde Coinbase Pro borsasını büyüterek hedefine ulaşmayı başarmıştır. Kısa sürede yükselişe geçen borsa, düşük ücret ve işlem hacminin yüksek olmasından dolayı en büyük coin borsaları listesine girmeyi başarmıştır.

Gemini

6. Gemini

2015 yılında New York’ta Winklevoss ikiz kardeşler tarafından kurulan Gemini, Bitcoin ve Ether para birimlerini kullanan coin borsasıdır. Hızlı gelişimiyle dikkat çeken firma 2016 yılında dünyanın ilk Ether lisansına sahip olmasıyla birlikte adını duyurmayı başarmıştır. Güvenlik alanında sağladığı imkanlarla ilgi çeken gemini kullanıcılarının bilgilerini koruma konusunda oldukça titiz çalışmakta. 2021 güncellemesinin de eklenmesiyle birlikte alım ve satımında düşük ücretler ile yatırımcılarına özel imkanlar sunmaktadır.

 

Kucoin

7.kuCoin

2017 yılında deneyimli kişiler tarafından kurulan kuCoin, popüler borsalardan biri olma yolunda ilerlemektedir. En büyük coin borsaları listesinde yer alan anonim şirket, yüzlerce çeşit para birimini desteklemesinin yanında, 1 milyondan fazla kullanıcısına mobil imkanlar ile erişim sağlama olanağı da tanıyarak en iyi kripto para uygulaması listesinde yer alır. Yatırımcılarına özel KUcoin Shares isimli kendi para birimiyle özel indirim imkanı sunan borsa, kripto para yatırma işlemlerinde herhangi bir ücret talep etmez.

 

Kraken

8.Kraken

Amerika, İsviçre, Avustralya gibi bazı ülkelerin yasal para birimlerini de destekleyen Kraken 2014 yılında faaliyete girmiş olup, en yüksek Euro alım satım işlem hacmi ile gündemde. Kullanıcılarının yatırımlarına önem veren firma, piyasa değerine göre düşük ücretlendirmelere sahip. Son yıllarda oluşan güvenlik açığına karşı kendini Proof of Reserves denetimi ile kanıtlamış bulunmakta. Ancak bilgi almak isteyen kullanıcılarına özel müşteri hizmetleri platformu gelişmiş düzeyde değildir. Bu birçok yatırımcı tarafından sorun teşkil edebilmekte.

 

Bithumb

9.Bithumb

En büyük coin borsaları arasında bulunan bithumb, dünyanın en büyük borsalarından biri olma özelliğine sahip. 2013 yılında Güney Kore merkezli kurulan ve 103 farklı kripto para seçeneği bulunan firma, günlük alım satım işlem hacminin büyüklüğü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kurumsal olarak yatırım sağlayıcılarına özel imkanlarının bulunmasının yanında tasarımı yeni başlayan kullanıcıların da rahatlıkla anlayabileceği düzeyde.

Alım satım işlemlerinde %0,15 değerinde fark talep eden firma, Bitcoin, Dash, Litecoin gibi popüler coinleri yatırırken ücret talep ediyor ve minimum para yatırma sınırlandırması bulunmaktadır. Kullanıcılar tarafından en çok şikayet edilen sebeplerden biri ise doğrulama sisteminin diğer firmalara göre daha yavaş işlemesi.

Bittrex

10.Bittrex

En büyük coin borsaları listesinde yer alan Bittirex, 2014 yılında aralarında Bil Shihara ve Richie LAi gibi uzman kişilerinde bulunduğu kaliteli bir ekip tarafından Washington’da kurulmuştur. Sadece kripto para ile alım satım işleminin yapıldığı firmada çok sayıda kripto para ve alım satım çifti yer alıyor. Yatırımcılar tarafından en beğenilen yönü ise her satım için %0.25 sabit ücretinin bulunması. Tek ücret üzerinden hesaplama yapılması yeni başlayan kullanıcılar için avantaj sağlamaktadır.

Şimdiye kadar hiç hacklenmemiş olmasıyla dikkat çeken Bittirex, İki faktörlü kimlik doğrulama, bünyesinde ki paraların offline olarak saklanması gibi soğuk depo seçeneğiyle de işlem hacmi yüksek borsalar arasında yerini almaktadır.

Cex-Io

11.CEX.io

2013 yılında Londra merkezli olarak kurulan ve en büyük coin borsaları içinde yer alan CEX.io, devlet destekli çok sayıda para birimi ile işlem yapmaya olanak sağlıyor. Yatırımcılarına borç parayla alım satım gibi çeşitli seçenekler sunan borsa, kullanıcılarının bilgilerini seviye iki DSS sertifikası ile koruma özelliğine sahip. Ayrıca kolay bir site tasarımı ile de dikkat çeken firma özellikle yeni başlayanlar için son derece anlaşılır olmasıyla da beğeni kazanmaktadır.

Huobi Global

12. Huobi Global

2013 yılından beri faaliyetini sürdüren Huobi Global, birçok yenilikçi özelliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Firmanın siber saldırılara karşı göstermiş olduğu yoğun güvenlik önlemleri tercih edilme sebeplerinden biri haline gelmiştir. En büyük coin borsaları arasında bulunan firma, Blockchain ağındaki ekosisteme göre tasarlanmış olan Huobi Token (HT) ile yatırımcılarına özel komisyon indirimi gibi birçok avantaj sağlamaktadır.

Bitstamp

13. Bitstamp

2011 yılında Slovenya’da kurulan Bitstamp, kısa sürede zafer yakalamış ve dünyanın en popüler borsalarından biri haline gelmiştir.

Kredi kartı veya banka kartı ile transfer işlemi seçeneklerinin bulunduğu borsa, devlet destekli para birimleri olan ABD Doları veya Euro ile alım satım işlemlerini yapmaya olanak sağlar. Yardımcı müşteri desteği ve düşük ücretinin yanında, yatırımcılarının parasını offline tutarak sigortalama işlemi yapması kullanıcılara büyük avantaj sağlamaktadır.

 

Daha fazla Nedir?Kimdir?Nasıl? ve Ne Oldu? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu