GenelAnaliz

Ethereum İçin Analistler Uyardı, Arz Şoku Meydana Gelebilir!

0
(0)

Ethereum fiyatı bugün yüzde 2 oranında düşüş kaydetti ve 3116$ bandından fiyatlanmaya başladı. Bilindiği üzere lider altcoin ETH, yakım haberleri ile gündeme gelmişti. Ethereum‘un toplam arzının %6’sından fazlası ETH2 sözleşmesinde yer alıyor. Merkezi borsalardaki ETH rezervleri 18,98 milyona düştü ve girişler önemli ölçüde azaldı ve bu durum arz şokuna yol açtı.

Ethereum’un ortalama dolar yatırım düşüşleri, altcoine yatırılan atıl dolarların dolaşıma başladığını gösteriyor. Analistlere göre bu faktörler, altcoin fiyatı için yükseliş göstergeleri olarak kabul edilir.

Ethereum Coin, Arz Şoku İle Baş Başa

ETH İyileştirme Önerisi kapsamında, 100 binden fazla ETH yakıldı. Aynı zamanda ETH2 sözleşmesinde stake edinen ETH’lerde bir artış olduğu gözlemlendi. Stake işlemleri bilindiği üzere, kripto varlıkları zorunlu olarak elde tutma işlemleridir.

Ethereum Coin, Arz Şoku İle Baş Başa

Bu söylemlere göre; Ethereum’un arzının %6’sından fazlası şu anda stake edilmekte ve 100.000 $ değerinde ETH’nin yakılması, borsalar arasında bir “arz şokunu” meydana getirebilir. Borsaların ETH rezervleri son iki hafta içinde önemli ölçüde düştü ve 18.98 milyona kadar geriledi.

Arz şokunun yanı sıra, Ethereum‘un mevcut adresinde ne kadar süre kaldığını hesaplayan ve ETH’ye yatırılan tüm paranın ortalama yaşını hesaplayan bir metrik olan “ortalama dolar yatırım yaşı”, son üç gün içinde düşmeye başladı. Bu düşüş bizlere atıl yatırımlardaki hareketi işaret ediyor. Ayrıca bu durum, altcoindeki bir fiyat rallisinin habercisi olarak biliniyor. Analistlere göre, bu düşüş devam ederse, ETH fiyatı olumlu yönde etkilenecektir.

Analistten Ethereum Yorum ve Fiyat Tahminleri

Analistten Ethereum Yorum Ve Fiyat Tahminleri

DigitalCoin analistlerine göre, Ethereum 3000 dolardaki desteğinin üzerinde kalmaya devam ederse, yükseliş trendinin devam etmesi muhtemel. Hatta arz şoku ile yeni bir yükseliş gelmesi de olası. Bu durumda ETH fiyatının, özellikle 3 bin dolar çevresinde, yakından izlenmesi gerektiğine işaret ediyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu