DefiBlockchainNedir

Paribu Box Nedir ve Nasıl Kullanılır? İşte Tüm Detaylar

5
(7)

Son dönemde Metaverse projelerinin gündeme gelmesiyle, Parirbu’dan da önemli bir hamle geldi. Yerli kripto para borsası Paribu, Paribu Box projesini hayata geçirdi. Önceki haftalarda Paribu’nun Metaverse ile ilgili bir adım atacağı konuşuluyordu. Popüler kripto para borsası, 10 Aralık’ta bu söylentilerin ışığında Box projesini hayata geçirdiğini duyurdu.

Peki, Paribu Box nedir ve neler sunuyor? Box, erken süreçte yer alan kripto varlıkların alınıp satılmasına imkan veren bir projedir. Bu proje sayesinde kullanıcılar, öngörme aşamasının erken olduğu projeler için alım satım işlemlerinde bulunabilir. Bu varlıklar ile ticaret gerçekleştirebilir.

Popüler kripto borsası Paribu’nun söylemlerine göre; böyle bir uygulamanın hayata geçirilmesindeki en önemli etken, kullanıcıların buna yoğun talepte bulunması oldu. Paribu Box üzerinde listeleyeceği kripto varlıklar için, projelerin kalitesini ve sürekliliğini düzenli olarak denetler. Eğer bu hususlarda bir terslik yakalanırsa, kripto para projeleri Box üzerinden kaldırılabilir. Bu nedenle henüz tam denetlemeden geçmemiş projeler, Box üzerinde listelenmek için özenle incelenir. Peki, Box nasıl kullanılır ve coinler nasıl satın alınır?

Paribu Box Nasıl Kullanılır?

Paribu kullanıcıları, 10 Aralık itibariyle Paribu’nun mobil uygulamasından ya da web üzerinden Box sekmesine erişebilmektedir. Bu sekme altında yapılacak işlemler, diğer sekmelerdeki alım – satım işlemleri ile neredeyse aynıdır. Peki, Box nasıl kullanılır?

Paribu uygulamasına giriş yapın.

Piyasalar” kısmına girin.

Paribu Box Nasıl Kullanılır

Burada üstte yer alan menüden “Box” sekmesini seçin.

Burada Üstte Yer Alan Menüden Box Sekmesini Seçin

Box sekmesi içerisinde yer alan coin’leri burada görebilirsiniz.

Burada yer alan coinlerden kendinize uygun olanı seçin.

Ekrana gelen alım – satım panelinden “Alış” sekmesine girin.

İşlemlerin Ardından Al Butonundan Alım Emrini Verebilirsiniz

Burada almak istediğiniz kripto paranın alış tutarını, miktarını ve kaç TL’lik alacağınızı girin.

İşlemlerin ardından “AL” butonundan alım emrini verebilirsiniz.

Paribu Box Coin

Paribu box coin alım satım işlemlerinde farklı bir işlem yapılmasını gerektirmez. Bu nedenle yukarıdaki adımları izleyerek kısa sürede alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Paribu Box Giriş

Paribu Box nasıl alınır sorusu sıkça merak edilmektedir. Box üzerinden coin almak için öcnelikle Box kısmına gelin ve burada kendinize uygun olan listelenmiş coin’lerden birini seçin. Seçimin ardından alım satım ekranına yönlendirildiğinizde, burada gerekli alanları doldurarak alım işlemlerine başlayabilirsiniz.

Paribu Box’da Hangi Coinler Bulunuyor?

Paribu Box’da Hangi Coinler Bulunuyor

Paribu üzerinde 12 Aralık 2021 itibariyle, My Neighbor Alice (ALICE) ve Alien Worlds (TLM) coin bulunuyor. Söz konusu kripto paraların alım satım işlemleri şu anda açık ve dilediğiniz projeyi seçerek Paribu üzerinden satın alabilirsiniz.

Paribu Box Saat Kaçta Açılıyor?

Box coinleri günün her saatinde erişilebilir durumdadır. Paribu, 7/24 hizmet veren bir kripto para borsasıdır. Dolayısıyla Paribu bünyesinde yapacağınız alım satım işlemlerinin günün her saati gerçekleştirebilirsiniz. Paribu bünyesinde herhangi bir borsa açılış kapanış saati bulunmamaktadır. Bu sebeple, Box kaçta açılıyor sorusuna, günün her zamanında aktif şekilde kullanılabildiğini söyleyebiliriz.

Paribu Box Başka Ne Gibi Avantajlar Sunuyor?

Paribu Box Başka Ne Gibi Avantajlar Sunuyor

Box kullanımı açısından diğer işlem sekmeleri ile aynıdır. Kripto para yatırımcıları Box sayesinde erken dönemlerde ortaya çıkan projelere erişim sağlayabilmektedir. Paribu Box yalnızca Metaverse projelerini değil, gelişim gösteren diğer kripto para projelerini de bünyesinde bulundurmayı amaçlamaktadır.

Gelişim ya da devamlılık gösteren projeler açısından Box uygulaması, oldukça iyi bir proje olarak değerlendirilmektedir. Sunduğu diğer avantajlar arasında ise, uygun görülmeyen ya da devamlılık gösteremeyen listelenmiş kripto paraların, sonradan borsa üzerinden delist edilme ihtimalleri vardır. Paribu bu işlemi bizzat gerçekleştirir. Bu durumda uygun görülmeyen “Scam” niteliğinde olan projelere daha fazla yatırım yapılmasına izin verilmez.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 7

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu