CoinKolay ÖzelBlockchain

Metaverse Coinleri: Gelecek Vadeden Metaverse Projeleri

5
(2)

Metaverse coinleri son dönemin en popüler kripto varlıkları arasında yer alıyor. Kripto para dünyasında her geçen gün farklı bir gündemin meydana gelmesi, yatırımcıları da meraklandırıyor. Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde Facebook’un Metaverse’e ilişkin açıklamaları, Metaverse odaklı çalışan kripto paralarda hareketlenmeye yol açtı. Bu hareketlilik sonucunda birçok kripto para yatırımcısı, çeşitli miktarlarda Metaverse birimlerinden satın aldı.

Piyasada 5 binin üzerinde kripto varlık olduğunu hesaba katarsak, bu varlıkların hangilerinin gelecek vaat ettiğini ya da hangilerinin alıma değer olduğunu kestirmek oldukça zordur. Bizler ise bugün, uzman kripto para analistlerinin yorumları ışığında, gelecekte değerlenmesi muhtemel Metaverse projeleri ve bu projelere ait kripto varlıkları ele aldık. Söz konusu varlıkların gelecekte ne düzeyde olacakları kesin olarak bilinemez. Ancak birtakım çıkarımlarda bulunabilmek mümkündür. İşte uzman analistlerden şu anki piyasa yorumu ve geleceğe yönelik tahminler…

Metaverse Projeleri

1-  AXS Coin Geleceği: Axie Infinity (AXS) Alınır mı?

Axie Infinity projesinden kısaca bahsetmek gerekirse; oyun ve Metaverse odaklı olarak çalışan bir kripto varlık olduğunu söyleyebiliriz. Axie’nin amacı, Blockchain teknolojisini dünya kitlelerine eğlenceli şekilde sunmaktır. ETH ağı üzerinde çalışan AXS, oynayarak kazanabileceğiniz bir kripto varlıktır.

Tabii ki borsalarda yatırımı da mevcuttur. Bunlara ek olarak; AXS coin ve diğer oyun için token olan Small Love Potion (SLP) ise çeşitli şekillerde oyun içinde kazanılabilmektedir. Axie oyununa dahil olan oyuncular, token kazanmak için Axie evreninde Axies üretir, yükselir ve birbirleri ile savaşır.

Axs Coin Geleceği Axie Infinity (Axs) Alınır Mı

Başarılı Metaverse coinleri arasında yer alan AXS coin’den kısaca böyle bahsederken, son dönemde Metaverse odaklı olması sebebiyle yükselişini değerlendiren uzmanlar tahminlerini aktarıyor. Uzman analiz sistemi Digital Coin analistleri, AXS için 2021 yılı sonunda 228 dolara dikkat çekiyor. Uzmanlara göre bu rakam BTC hareketine bağlı olarak daha da artıp azalabilecektir.

2-  Decentraland (MANA) Coin Geleceği Nasıl?

Metaverse coinleri denilince akla ilk gelen projelerden olan MANA, 2021 yılında, özellikle son bir haftadır muazzam performans gösterdi. Yazım sırasında 2.77 dolardan fiyatlanan MANA’ya kısaca bakalım. Mana coin, metaverse odaklı çalışan bir kripto varlıktır. Sanat, oyun ve eğlence dünyasına yeni bir soluk getirmek amacıyla ortaya çıkmıştır.

Ayrıca içerik üreticiler ve tasarımcılar için oluşturulmuştur. Her biri NFT ile temsil edilen 90 bin adet LAND parselden oluşan ve Metaverse denilen sanal evrenin içinde üretimler yapılır. Kullanıcılar bu evrene katılarak çeşitli faaliyetlere katılabilir.

Decentraland (Mana) Coin Geleceği Nasıl

Peki, Mana coin geleceği için uzmanlar ne söylüyor? Digital Coin Price sisteminin analistleri, Mana coin’i 5 yıllık süreç içinde değerlendiriyor. Mana’nın 2021 yılı sonunda göreceği fiyat 4.26$ olurken, 2022 yılında göreceği ortalama fiyat 4.92$ olarak belirtiliyor. Aynı analiz sistemi, 2023 yılı için 5.99$ civarında olacağını vurgulamakta. Digital Coin’e göre 2024 yılında fiyat 6.61 dolara ulaşırken, 2025 yılı sonunda beklenen fiyat 8.24$ oluyor.

3-  Metaverse Coinleri: Enjin Coin (ENJ) Geleceği

Son dönemin başarılı şekilde yükselen Metaverse projesi ENJ coin oluyor. Enjin, ETH blok zinciri üzerinde çalışan bir kripto varlıktır. Web sitelerinde ve çevrimiçi oyunlarda kullanılmaya yarayan bir dijital varlık olan ENJ aynı zamanda Metaverse odaklı olarak çalışmaktadır. 2009 yılında piyasaya sürülen Enjin, markası oyun geliştiricileri ve oyun dünyasında bilinen ve tanınmış markadır.

Diğer Metaverse projelerinden en büyük farkı, diğer topluluklara oranla daha fazla oyuncu kitlesi bulunan proje olmasıdır. Bu sebeple büyük oyuncu topluluklarını bünyesinde barındırmaktadır.

Metaverse Coinleri Enjin Coin (Enj) Geleceği

Uzman analistlerin yorumlarına göre ENJ coin gelecekte oldukça iyi seviyelere ulaşabilir. Digital Coin Price sistemine göre ENJ coin 2021 yılı sonunda 4.68 doları bulabilir. 2022 yılına 5.59 dolardan giriş yapacağı düşünülen kripto paranın 2023 yılı ortalama fiyatı 6.90$ olarak belirtilmektedir.

4-  Gelecek Vaat Eden Metaverse Projeleri: The Sandbox (SAND)

Metaverse Coinleri Binance tarafından desteklenen bir başka proje The Snadbox (SAND) olmaktadır. Binance tarafından desteklenen SAND, 2021 yılında ciddi anlamda yükseliş kaydetmiş bir kripto varlıktır. Atari, Crypto Kitties, Shaun the Sheep vb. önde gelen oyun ve kripto şirketleri ile ortaklığı bulunan bir projedir. Projenin mottosu “kazanmak için oyna” olarak belirtiliyor. SAND ise diğer projeler gibi oyun içinde kullanılan bir token olarak karşımıza çıkıyor. Oyun oynayarak SAND token kazanılmasına olanak tanıyan platformu, uzmanlar 5 yıl için değerlendiriyor.

Gelecek Vaat Eden Metaverse Projeleri The Sandbox (Sand)

Digital Coin Price sistemine göre SAND coin 2021 yılı sonunda minimum 4.47$ civarını görebilir. Bu rakam 2022 yılında 5.16$ seviyelerine çıkabilir. Sisteme göre 2023 yılında 6.32$ beklenirken, 2024 yılında 7.81$ civarına ulaşabilir. 2025 yılı için beklenen ortalama fiyat ise 9.18$ olarak kaydedilmiştir.

5-  En İyi Metaverse Coinleri: Illuvium (ILV)

ILV Coin, Eylül 2021’de Binance borsasında listelenmiş ve birçok yatırımcının ilgisini çekmiştir. Esasen bu dönemlerde güzel yükselişler kaydeden ILV, şu sıralar yine artış gösteriyor ve son 24 saatte %2 oranında artışla 1.219$ civarında seyrediyor. Peki, ILV Coin nedir ve neden yükselmesi bekleniyor?

En İyi Metaverse Coinleri Illuvium

Illuvium (ILV) coin, ETH blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir kripto para projesidir. Açık dünya fantezi savaş oyunu olarak bilinen Illuvium’un yerel token’ıdır. Analistlerin yorumlarına göre ILV coin geleceği 2021 yılı sonunda 1.882$ civarında olabilir. 2022 yılında ortalama 2.205$ civarında olması beklenirken 2023 yılına 2.535 dolardan girmesi bekleniyor.

ILV Coin Binance’de Listeleniyor! Illuvium Artar mı? 5 (2)

 

Metaverse Coinleri Hangileri, Metaverse Coinler Nasıl Alınır? 5 (2)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu