DefiBlockchainCoinKolay Özel

Metaverse Coinleri Hangileri, Metaverse Coinler Nasıl Alınır?

5
(1)

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Facebook’un yeni adını “Meta” şeklinde değiştireceği söylentileriyle birlikte, başta Metaverse projeleri olmak üzere Metaverse coinleri de rağbet görmeye başladı. Söz konusu hadiseyle ilgili birçok iddia ortaya atıldı.

Facebook’un Metaverse olarak bilinen “karma evrene” büyük yatırım yaptığına dair açıklamalar geldi. Kısa süre önce de Facebook bu durumu onayladı ve duyuru yaptı. Duyuruyla beraber kripto para piyasası ciddi oranda hareketlendi. Metaverse tabanlı pek çok coin bu duyurularla beraber artış gösterdi. Bazıları %500’ün üzerinde bir sıçrama kaydederek yatırımcılarını sevindirdi.

Peki, bu Metaverse projeleri ve coinleri hangileridir? Yatırım yapmaya değer mi? Tüm merak edilenler ve metaverse projeleri haberimizin devamında aktardık.

Metaverse Nedir ve Ne İşe Yarar?

Metaverse Nedir Ve Ne İşe Yarar

Metaverse projeleri başta kripto paralar olmak üzere birçok alanı kapsayabilmektedir. Bunu anlayabilmek için de öncelikle Metaverse’nin ne olduğuna bir göz atalım.

Metaverse Ready One Player filmine benzetilen bir sanal dünya kavramıdır. Bu kavram, sanal dünyada avatarlarımız ile dilediğimiz gibi yaşamamızı sağlayan bir ortama verilen isimdir. Bu dünyada herkes dilediğini yapabilir ve bunda bir sınırlama olmaz. Metaverse kavramının en iyi uyarlandığı yer ise şüphesiz oyunlardır. Oyunlar, gelişen teknolojiyle birlikte, bir gözlük ve bir kulaklık ile bu evrene dahil olmamızı sağlayan ortak alanlardır.

Oyunlar, günden güne gelişen teknoloji ile sanal ortamların daha da gerçek yaşama uyarlandırılmasıyla değerlenmeye başlamıştır. Metaverse coinleri ve proje çılgınlığı da buna benzer. VR oyunlarından farklı olarak biraz daha geliştirilmiştir.

Metaverse Coinleri

Facebook duyurusu ile gündeme gelen metaverse projeleri, başta AXS coin olmak üzere ciddi oranda artış gösterdi. Bilindiği üzere bilinen en popüler Metaverse projesi Axie Infinity (AXS) coin olmuştur. AXS duyurunun ardından 156 dolar civarına ulaşmıştır. Onun peşinden gelen MANA coin yüzde 50 artışla 1.3 doları gördü. Aynı şekilde bol sıfırlı metaverse coini STARL ise yüzde 50 oranında arttı ve şu anda 0.000058$ civarında seyrediyor.

Peki, söz konusu bu projeler yani Metaverse coinleri nereden alınır ve bu projeler hangileridir?

Metaverse Coinleri Nelerdir?

Metaverse Coinleri Nelerdir

Metaverse coinleri hangileri konusu bu dönem çokça merak ediliyor. Metaverse projeleri genel olarak son dönemin popüler kripto paralarının bir çoğunu kapsıyor. Aşağıdaki listede piyasa değeri bakımından önde gelen projeleri görebilirsiniz.

 1. Axie Infinity (AXS)
 2. Decentraland (MANA)
 3. The Sandbox (SAND)
 4. Yield Guild Games (YGG)
 5. UFO Gaming (UFO)
 6. Starlink (STARL)
 7. Aaavegotchi (GHST)
 8. Decentral Games (DG)
 9. Boson Protocol (BOSON)
 10. RedFox Labs (RFOX)
 11. Aurory (AURY)
 12. BosaGora (BOA)
 13. VEmpire DDAO (VEMP)
 14. Ovr (OVR)
 15. GridZone io (ZONE)

Yukarıdaki projeler, CoinGecko verilerine göre piyasa değeri en fazla olandan en aza doğru sıralanmıştır.

Metaverse Coinleri Nasıl Alınır?

Metaverse Coinleri Nasıl Alınır

Metaverse coinleri Binance başta olmak üzere birçok global borsada listeleniyor. Ancak sadece bilinen projeler bu borsalarda bulunuyor. Bu sebeple öncelikle kendinize uygun bir metaverse coin seçmeli ve bu kripto paranın bulunduğu borsaya kayıt olmalısınız. Borsaya kayıt olduktan sonra, normal bir kripto para alır gibi Metaverse coin’i borsa ekranından satın alabilirsiniz.

Metaverse Coin Projeleri Alınır mı?

Metaverse projeleri son dönemde Facebook haberi ile oldukça popüler oldu. Özellikle bu projelerin bu kadar parlaması, alım satımlarda da hareketliliğe yol açtı. Metaverse coin’leri şu sıralar çıkışta. Uzmanlara göre bir süre daha bu tarz kripto paraların etkisi devam edebilir.

Özellikle geleceğe yatırım yapmak isteyenler, bol sıfırlı bir metaverse projesi seçerek ufak miktarlardan alım yapabilir. Uzman analistlere göre bu projelerden gelecekte daha çok faydalanabileceğiz. Bu tarz Metaverse coinleri hangi borsada diye soracak olursanız, birçoğunun Gate io’da olduğunu söyleyebiliriz.

Metaverse Coin Binance Borsasında Bulunur mu?

Metaverse Coin Binance Borsasında Bulunur Mu

Metaverse coinleri neler başlığı altına bahsedilen kripto paraların bir kısmı Binance borsasında bulunmaktadır. Binance üzerinde listelenen bazı Metaverse projeli kripto paralar ise aşağıdaki gibidir:

 1. AXS
 2. MANA
 3. SAND
 4. YGG

Bu coinler’den herhangi birini tercih eden bireyler, Binance global hesapları üzerinden piyasa ekranına gelerek kripto parayı satın alabilir. Ancak öncesinde borsaya varlık aktarımı yapmanız gerekecektir. Bunun için yerli borsalardan olan Paribu’yu kullanabilirsiniz. Paribu kullanımına dair merek ettikleriniz varsa bu yazımızdan detaylıca bilgi edinebilirsiniz.

Metaverse Coinleri Hangi Borsada Daha Çok Bulunur?

Metaverse coinleri neler konusundan bahsederken, bu projelerin hangi borsalardan satın alınabileceğine de değindik. Metaverse projeli coin’ler genellikle Gate io borsası başta olmak üzere Uniswap ve diğer önde gelen DeFi platformlarında bulunmaktadır. Genellikle bol sıfırlı Metaverse kripto paraları Uniswap üzerinden temin edilebilir. STARL, AXS, MANA, SAND ve YGG coin başta olmak üzere, neredeyse bilinen tüm metaverse projelerini Gate io borsasından satın alabilirsiniz.

Metaverse Coinleri Hangi Borsada Daha Çok Bulunur

Borsaya üye olurken kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamanız ve güvenlik ayarlarını aktive etmeniz sonucunda borsa hesabınız kullanıma açılacaktır. Gate io’da KYC işlemi yapmadan da ticarete başlayabilirsiniz. Ancak muhakkak Google Authenticator doğrulamasını aktif etmeniz önemlidir.

Bu işlemi yaptıktan sonra borsaya farklı bir kripto para borsası üzerinden para gönderimi yapmanız gerekecek. Bu işlemin ardından seçtiğiniz metaverse coin’i ilgili pariteyi girerek temin edebilirsiniz. Daha fazla Metaverse coinleri hakkında haberdar olmak isterseniz bizleri takip etmeyi unutmayınız.

 

 

 

Yükselecek Altcoinler: 2022’de Kazandıracak Coin Listesi! 5 (1)

AXS Coin, OKEx’te Listeleniyor! Axie Infinity Nedir? 5 (1)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu