Genel

AXS Coin, OKEx’te Listeleniyor! Axie Infinity Nedir?

0
(0)

AXS Coin birkaç gün önce başarılı bir işe daha imza attı. Axie Infinity protokolünün kripto parası AXS, global borsalardan OKEx’te listeleneceğini duyurdu. Bu duyuruyla birlikte kısa süreli bir yükseliş gösteren birim şu anda 47$ bandında seyrediyor. Kripto para borsası OKEx ise yeni duyurusunda AXS coin’i listeleyeceğini resmen duyurdu.

AXS birimi 27 Temmuz 2021 TSİ 10.00’da yatırıma açıldı. OKEx borsasına kayıt olan kullanıcılarda AXS ticaretine başlamış oldu. Aynı şekilde 12.00’da spot ticaret için USDT paritesi de aktive edilmiş oldu. 28 Temmuz 2021 saat 13.00’da çekim işlemlerini de aktive edecek olan global borsa OKEx, son işlemle birlikte birimin listeleme işlemlerini tamamlamış olacak.

AXS Coin Nedir? Axie Infinity Nasıl Çalışır?

Axs Coin Nedir Axie Infinity Nasil Calisir

AXS Coin nedir: Axie Infinity, kısmen oyuncular tarafından elde edilen ve işletilen bir kripto paradır. Blockchain tabanlı bir ticaret ve savaş oyunu olarak da tanımlanmaktadır. Pokémon ve Tamagotchi gibi popüler bilgisayar oyunlarından esinlenerek üretilen Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, üretmesine, yetiştirmesine, savaşmasına ve birbirleri arasında takas etmesine imkan vermektedir.

Bahsi geçen eksenler çeşitli şekillerde olabilir. Su, canavar, kuş, böcek, bitki ve sürüngen parçaları dahil olmak üzere 500’den fazla farklı materyal bulunabilir. Her farklı tür grubundan parçalar dört farklı nadirlik ölçeğinde karşılaştırılır. Bunlar: ortak, nadir, ultra nadir ve efsanevi – ve Axies, vücut parçalarının herhangi bir birleşimine sahip olabilmektedir. Tüm bunlar da parçaları değişken ve nadir kılmaktadır.

Axie Infinity platformu, Axie Infinity Shards (AXS) olarak bilinen kendine özgü bir yönetim tokenine sahiptir. Tokenler, kilit yönetim gibi çeşitli oylamalara katılmak için kullanılabilir. Token sahipleri ise Axie Topluluk Hazinesindeki fonların nasıl harcanacağı konusunda bir söz hakkına sahip olabilmektedir.

AXS Nasıl Alınır, AXS Coin Hangi Borsada?

Axs Nasil Alinir Axs Coin Hangi Borsada

AXS coin Binance üzerinden kolay bir şekilde satın alınabilmektedir. Binance hesabı olmayan bireyler, önce bir hesap oluşturmalı ve hesap onayının ardından başka bir cüzdandan Binance borasına para gönderimi yapmalıdır. Para gönderimi ile AXS coini; USDT, BUSD, BTC ve BNB birimleri ile satın alınabilir. AXS birimi Binance dışında aşağıdaki borsalarda listelenmektedir.

  • Huobi Global
  • OKEx
  • Gate io
  • FTX
  • KuCoin
  • Uniswap (V3)

AXS Fiyatı ve Güncel Verileri

Axs Fiyati Ve Guncel Verileri

Tüm zamanları içeren AXS Coin grafik verileri ise görseldeki gibidir. AXS Fiyatı ise yazının hazırlandığı sırada 46 dolar bandında seyretmektedir. Birim son 24 saatte %4 oranında düşüş göstermiştir. Toplam piyasa değeri 2,848,740,963 dolar olurken, tamamen seyreltilmiş piyasa değeri $12,638,977,151 bandındadır. Son 24 saatteki hacmi %28 oranında düşmüş ve 3,792,851,748 dolar bandına gerilemiştir. Toplam arzı 270,000,000 AXS olan birimin, %23 oranı piyasada dolaşımdadır.

AXS Neden Yükseliyor?

Axs Neden Yukseliyor

AXS 2021 yılında en iyi çıkış yapan kripto paralardan biridir. Her ne kadar şu sıralar tüm piyasada bir karamsarlık hakim olsa da, AXS biriminin kış aylarında gelecek bir ralli ile adından tekrar söz ettireceği öngörülmektedir. Ayrıca birimin projesinin yapacağı ortaklıklar da fiyatını artıran bir diğer etken olarak görülmektedir.

AXS Coin yorum için platform ayrıcalıkları incelenmelidir. Axie Infinity, oyuncuların kendi Axie’lerini üremek için uygun bir eşleşme bulmalarına yardımcı olmaktadır. Nadir yada güçlü bir yavru üretme şansını en üst düzeye çıkaracak kendi çiftleşme merkezine de sahiptir. Axies üretmek için Small Love Potion (SLP) tokenlerine ek olarak 0,005 ETH’ye mal olmaktadır. Ayrıca PoW işbirliği güvenlik mekanizması sayesinde token’lar güvende tutulmaktadır. Tüm bunlar, AXS coin geleceği için fiyatında önemli etkenlerdir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu