Genel

OKEx Borsası MATIC Stake Özelliğini Duyurdu!

0
(0)

Global kripto pazarlardan olan OKEx borsası dün (28 Haziran) resmi Twitter hesapları üzerinden yaptığı bir duyuru ile %14,5 oranında tahmini getiriyle MATIC stake hizmetini kullanıcılara sunmak üzere başlattığını duyurdu. 28 Haziran 2021 TSİ 13:00’te başlayan MATIC stake hizmetini kullanmak isteyen kullanıcılar, birkaç küçük adımla MATIC birimini stake edebilecek ve karşılığında belirli bir getiri elde edebilecek.

OKEx borsasının “Kazan” hizmeti kapsamında yapılacak stake işlemleri, OKEx kullanıcılarına pasif gelir imkanı sağlamaya devam ediyor. Bilindiği gibi OKEx’in Kazan hizmeti, çeşitli getiri oranlarına sahip Sabit ve Esnek gibi farklı seçenekleri ile yatırım süreçlerinizde uygun şekilde pasif gelir elde etmenizi sağlayan bir platformdur. Bu sayede kullanıcılar dijital varlıklarını yönetebilir. Peki, borsada MATIC nasıl stake edilir? Detaylar haberimizde…

OKEx’de MATIC Nasıl Stake Edilir?

Okexde Matic Nasil Stake Edilir

MATIC coin stake için bu bağlantıdan ilgili sayfaya gidin. Karşınıza gelen birimler arasında arama yapabilmek için arama kısmına “MATIC” yazın ve aratın. Ekrana gelen bölümde “Seçin” ibaresine tıklayın ve sunulan hizmet sürelerini ve oranlarını görüntüleyin. Burada size uygun programlara katılarak MATIC ticaretine başlayabilirsiniz.

OKEx Kazan ile OKEx kullanıcıları ve yatırımcılar site içerisinde yer alan Finansal Hizmetler alanındaki “Kazan” kısmına belirli sanal varlıkları yatırarak, sabit vadeli ve yıllık yüzde getirileri (APY) olarak bu birimlerden kâr elde edebilirler. Burada MATIC dışında OKEx stake hizmeti gerçekleştirilebilen başlıca birimler şunlardır:

  • USDT
  • BTC
  • ETH
  • LON
  • LRC
  • IOST
  • DOT

Bu birimlerin yanı sıra pek çok altcoin de stake edilebilir. Peki, kazan ve stake tam olarak nedir? Kazan, kripto portföyünüzden faiz kazanmanın kullanışlı yollarının bir araya gelmiş halidir. Kazanç potansiyelinizi en üst seviyeye çıkarabilmeniz için OKEx’ten, dağıtılmış finanstan ve staking alanlarından en iyi hizmetlere ulaşabilirsiniz.

Stake Nedir?

Stake Nedir

Staking ya da Stake kavramı, bir kripto para zincirinin hizmetlerini desteklemek için elde bulunan kripto paraları cüzdanda belirli süre kilitleyip tutmayı ve harcamadan veyahut transfer etmeden saklama eylemine denmektedir. Peki, stake işlemlerinde OKEx borsası güvenilir mi? Evet, staking işlemlerinde OKEx kullanıcıların güvenliğini üst düzeyde korur ve varlıkların depolanmasını soğuk cüzdanlarda gerçekleştirir.

Peki, yukarıda da bahsedilen ORAN (APY) nedir? Kazan özelliğinden elde edilen gelir, abonelik faizine ve madencilik bonusuna bölünür. Şu anda, yalnızca OKEx’in arayüz sağladığı DeFi hizmetleri ekstra madencilik bonusu sağlanmaktadır. ORAN(APY), token aboneliği için yıllık faizdir. NET ORAN ise, her ikisi de gerçek zamanlı olarak değişen yıllık faiz ve yıllık madencilik kazancının toplamını ifade etmektedir. Gerçek getiri ise, on-chain madenciliğin gerçek verimliliğine bağlı olarak gerçekleştirilir.

OKEx Borsası Gelir Hesaplama ve Dağıtımı Ne Zaman Başlar?

Okex Borsası Gelir Hesaplama Ve Dağıtımı Ne Zaman Başlar

Farklı ürünler için gelir hesaplama ve dağıtım zamanı farklı olmaktadır. Örnek olarak DeFi’yi ele alırsak, gelir hesaplama zamanı her gün saat 11:00 (GMT+8) civarında gerçekleştirilir. (On-chain işlem gecikmeleri göz önünde bulundurulduğunda, fonların zincire fiilen girdiği zamanı referans almanız gerekmektedir.) Gelir, faiz ve ikramiyeden oluşur. Bonus her gün öğlen saatinde 12:00 (GMT+8) civarında dağıtılır ve faiz, kullanımın ertesi günü sermaye ile birlikte kullanıcılara dağıtılır. Hem faiz hem de bonus Staking/Madencilik hesabına dağıtımı yapılmaktadır.

Esnek Kazanç ve Sabit Kazanç Nedir?

Esnek Kazanç Ve Sabit Kazanç Nedir

OKEx borsası içerisinde yer alan Esnek Kazançlar, kısa vadeli yatırım için uygun olan sanal varlıklara istenilen zaman içerisinde yatırım yapmaya ve bunların kullanılmasına olanak tanıyan bir metottur. Sabit Kazanç ise, esneğin tam tersi olarak açıklanabilir. Katılım yapılan kripto varlıkların belirlenmiş sabit bir sürenin sona ermesiyle kullanılabileceği anlamına gelir. Sabit kazançta önemli olan husus, esnek kazançtan daha fazla getiri sağlaması olarak sayılabilir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu