NedirBitcoinCoinKolay ÖzelNasıl

Trust Wallet Nedir Nasıl Kullanılır?

0
(0)

Trust Wallet nedir ? kullanımı basit olan Android ve İOS cihazlarda kullanılan en iyi kripto para cüzdanıdır. Çoklu bir cüzdan niteliğinde olduğundan aynı andan birden fazla tokenin saklanması mümkündür. Bu özelliğinden dolayı en güvenli mobil kripto cüzdanı olarak da bilinmektedir. Bu cüzdanının kullanımında kimlik doğrulama gibi bir durum yoktur.

Cüzdanın kullanımının kolay olmasının en önemli nedenlerinden biri Türkçe dil seçeneğinin olmasıdır. Merkeziyetsiz bir platform olan Trust Wallet, birçok koinin transfer edilebilmesini sağlamaktadır.

Trust Wallet Kurulumu

Trust Wallet Kurulumu

Trust Wallet nasıl kullanılır bunu öğrenebilmek için uygulamanın mobil cihaza indirilmesi ondan sonra kurulumunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Uygulamayı indirmek için Android ve İOS cihazlar tercih edilebilmektedir. Uygulama indirme işlemi gerçekleştirildikten sonra aşağıdaki sıralama izlenmelidir.

 • ‘’Yeni Bir Cüzdan Oluştur’’ seçeneği seçilmedir.
 • Güvenlik açısından ekrana gelen 12 adet kelimenin ayrı bir yere not edilmesi gerekir.
 • Bundan sonraki sayfada 12 kelimenin sırasıyla ekrana girilmesi istenmektedir. Gerekli sıralama yapıldıktan sonra Trust Wallet cüzdan kullanıma hazır hale gelecektir.

Daha önceden var olan cüzdanını kullanmak isteyenler ‘’import’’ seçeneğiyle giriş yaparak işlemlerine devam edebilirler. Trust Wallet giriş yaptıktan sonra istenilen miktarda Trust Wallet coin alıp gönderme işlemi yapılabilmektedir.

Uygulamanın silinmesi veya telefona zarar gelmesi gibi durumlarda 12 adet anahtar kelime ile cion’lerin geri alınması sağlamaktadır. Bu 12 adet anahtar kelimelerin hiç kimse ile paylaşılmaması gerekmektedir.

Bu kripto cüzdan ile gerçekleştirilen transferlerde işlem ücretli olarak yapılmaktadır. Kişiler dilerlerse bu ücreti düşürüp arttırabilirler. Transfer işlemi için yüksek ücret ödendiğinde daha hızlı bir transfer işlemi sağlanırken, düşük miktarda ödendiğinde bu süre çok daha uzun olacaktır.

Trust Wallet Ile Coin Gonderme Ve Alma Islemi Nasil Yapilir

Trust Wallet İle Coin Gönderme ve Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Trust Wallet ile coin almak veya göndermek için işlem yapılmak istenen coin seçilmelidir.

 • Coin seçildikten sonra, göndermek isteniyorsa ‘’gönder’’ alınmak istiyor ise ‘’al’’ seçeneği seçilmelidir.
 • Gönder seçeneğinin ardından ilk kısma alıcının adresinin, ikinci kısma ile gönderilecek miktarın yazılması gerekir.
 • Bir sonraki sayfaya geçildiğinde işlemi gerçekleştiren kişinin adresi ve hedef cüzdan adresi yer almaktadır. Gerekli tüm ayarlamalar bu sayfa üzerinden gerçekleştirildikten sonra gönderme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.
 • Coin alınmak istendiğinde ise işlemi yapacak kişinin adresi bulunmaktadır.

Trust Wallet Avantajlari

Trust Wallet Avantajları

Trust Wallet en güvenli kripro para cüzdanının olmasının yanı sıra diğer bazı özellikleri, onu diğer cüzdanlardan farklı kılmaktadır.

 • Tek bir işleme bağlı kalmadan birden çok hesap oluşturarak çok sayıda cüzdanı yönetmek mümkün olmaktadır.
 • Uygulama içerisinde birçok ayar yapılabilmekte olup ekstradan farklı bir şifre koyulabilmektedir.
 • İstenilen para birimine geçiş yapılabilmektedir.
 • Yeni cüzdanların yanı sıra eski cüzdanlar üzerinde de işlem gerçekleştirilebilmektedir.
 • Cüzdanda yer alan tokenleri toplu bir şekilde görebilmek mümkündür.
 • En güvenilebilir kripto para cüzdanlarının başında yer almaktadır.

Trust Wallet Tarafından Desteklenen Coin’ler Nelerdir?

2018 yılında Binance tarafından alınan ve sürekli geliştirilen Trust Wallet, 160’dan fazla sayıda coin destekleme özelliğine sahiptir. Hemen hemen her coin’i destekleyen kripto para cüzdanı içerisinde uygulama ile hangilerini kapsadığını görmek mümkündür. Bu coin’lerden ek sık tercih edilenlerden bazıları şu şekildedir.

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Ripple
 • VeChain
 • TRON
 • Tezos
 • Cosmos

Trust Wallet Ücreti

Trust Wallet, alınan ve cüzdanda tutulan coinler ve tokenler için ücret talep etmemektedir. Yalnız başka hesaba coin transferi yapılmak istendiğinde transfer ücreti ödenmesi gerekmektedir. Bunun için sabit bir ücret olmayıp ağda yoğunluk olup olmamasına göre transfer ücreti değişmektedir.

Ağın yoğun olduğu bir zamanda gerçekleştirilmek istenen transferde ücret fazla olurken, ağın daha müsait ve rahat olduğu durumlarda ise transfer ücreti daha düşük olmaktadır. Kişiler isterlerse transfer işlemi yapıldığı sırada ayarlar kısmından ücret belirlemesi yapabilmektedirler.

Uygulama üzerinden otomatik olarak belirlenen ücrette, düşük ücret ödemek geç transfere, yüksek ücret ödemek ise daha kısa sürede transfer işleminin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Trust Wallet cüzdan ile kredi kartı ve borsa ile coin almak mümkün olabilmektedir. Bu işlem için komisyon ücreti ödeme durumu söz konusudur.

Trust Wallet ERC -721 İlişkisi

Trust Wallet, ERC- 20 tokenlerini desteklediği gibi ERC – 721 tokenlerini de desteklemektedir. Cüzdanda yer alan toplanabilir varlıklar bölümünde biriken ERC- 721 tokenler görüntülenebilmektedir.

Trust Wallet Borsa ve Takas

Trust Wallet borsa bölümünde BEP 2 token alım ve satımı yapılabilmektedir. Takas bölümünde ise ERC – 20 token takası yapılabilmektedir.

Trust Wallet Güvenilirliği

Trust Wallet en güvenilir kripto para cüzdanları arasında yer almaktadır. Bu işlemin telefondaki internet üzerinden gerçekleştirilmesi nedeniyle sayıda coin saklamak için uygun olmamaktadır. Cüzdanlarında daha yüksek coin ve kripto para tutmak isteyenlerin daha donanımlı bir cüzdan ile işlem yapmaları gerekmektedir.

Güvenliğin sağlanması açısından kayıt esnasında verilen 12 adet anahtar kelimenin internet ortamı dışında farklı bir alanda kayıt altına alınması gerekir. Bunun dışında cüzdanda ayarlar bölümünden güvenlik kısmını kullanarak şifreleme ayarları yapılabilmektedir. Böylece şifre kullanmadan hesabı kullanmak mümkün olmamaktadır.

Trust Wallet ile daha gelişmiş güvenlik ağı kullanmak isteyenler gelişmiş ayarları seçeneğini kullanarak biyometrik doğrulama açılabilmektedir. Bu şekilde yapılan işlemlerin güvenliği daha sıkı bir şekilde yapılmış olacaktır.

Trust Wallet Tercih Edilme Nedenleri

1.      Ücretsiz Olması

Trust Wallet tamamen ücretsiz olan bir uygulamadır. Uygulamanın indirilmesi ve kullanımı için kişilerden herhangi bir ücret talep edilmediği gibi sadece ağlarla ilgili işlem yapıldığı zaman ücret istenmektedir.

2.      Birçok İşlemi Desteklemesi

Uygulama birden çok işlemi birden desteklemekte ve kullanılabilirliğini sağlamaktadır. Bu da hem kullanıcılara kolaylık sağlamakta, hem de daha sık kullanılan bir uygulama olmasının önünü açmaktadır. Bununla birlikte birden çok cüzdana gerek olmadan tek bir cüzdanla işler kolaylıkla halledilebilmektedir.

3.      Kullanımının Kolay Olması

Trust Wallet olay ve basit kullanımı nedeniyle işlemlerin daha hızlı bir şekilde gerçeklemesini sağlamaktadır.

4.      Merkeziyetten Uzak Olması

Herhangi bir merkeze bağlı kalmadan tamamen özgür bir şekilde alım ve satışı gerçekleştirmek mümkündür. Kişiler hesaplarıyla ilgili yaptığı işlerden tamamen kendileri sorumludur. Hesaptaki kripto paralara diğer kişiler erişim sağlayamaz.

5.      Güvenliğin Üst Seviyede Olması

Trust Wallet kişilerin verilerinin ve yaptıkları işlemlerinin güvenliğini sağlamada oldukta etkilidir. Uygulama, verilerin kopyalanıp kaydedilmesine izin vermez. Kişisel kimlik daha güvenli bir hal alır.

6.      Kartla Coin Alabilme İmkanı

Kredi kartının hemen her alanda kullanılabilir olması Trust Wallet ile de geçerli olmaktadır. Kredi kartı ile belirli bir komisyon karşılığında kripto para almak mümkün olmaktadır.

7.      Kripto Alım Satım ve Takas İmkanı Sunması

Kripto cüzdanda aktif işlem yaparken alım satım rahatlıkla yapılabilmektedir. Bunun yanında takas işlemi ile kriptoların takası hızlı bir şekilde gerçekleştirilirken, borsa özelliği sayesinde daha ileri işlemler kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

 

Daha fazla Nedir?Kimdir?Nasıl? ve Ne Oldu? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

 

 

 

 

 

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu