AltcoinNedir

AVAX Coin Nedir ve Nasıl Alınır? Avalanche Coin Geleceği

0
(0)

AVAX coin, Avalanche protokolünün yerel kripto parasıdır. AVAX ve projesi, ağı güvence altına almak, operasyonel ücretlere ödeme yapmak, P2P arası transferleri gerçekleştirmek ve Avalanche platformunda yeni ağ oluşumları geliştirmek için kullanılmaktadır. Bahsedilen kripto para birimi, Türk girişimcilerden biri olan Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in önderliğinde kurulmuştur.

Peki, Avalanche (AVAX) son dönemde neden yükselmiştir? AVAX birimi Bitcoin’e de bağlı olarak 2021 yılında muazzam artışlar göstermiştir. Şu anda piyasa durgun olmasına rağmen bile kısa çaplı yükselişler gösterebilmektedir. Bu sebeple, güçlü bir proje olduğunu söyleyebilmekteyiz.

AVAX Nasıl Çalışır ve Nasıl Satın Alınır?

Avax Nasıl Çalışır Ve Nasıl Satın Alınır

Avalanche platformu açık kaynaklıdır. Merkezsiz finans uygulamaları ve kurumsal Blockchain’leri kullanarak bunlarla birlikte çalışabilmektedir. Bu sayede ölçeklenebilir uygulamaları yaratabilir. Protokolün asıl amacı, Avalanche protokolündeki geliştiricilerin karmaşık kural kümelerine sahip ama aynı zamanda güçlü, güvenilir ve güvenli uygulamaları ile özel blok zincir ağlarını zahmetsizce oluşturmasına imkan vermektedir. Başka bir deyişle, mevcut özel veya genel alt ağlar üzerine uygulamalar inşa etmesine de izin verdiği söylenebilmektedir.

Avax birimi, Binance gibi büyük ve global bir borsada işlem görmektedir. Avax coin Binance yanı sıra aşağıdaki borsalarda da listelenmektedir:

  • Huobi Global
  • Gate io
  • Paribu
  • OKEx
  • KuCoin

Bahsedilen borsalarda üyelik oluşturan kullanıcılar, hesaplarına para gönderimi yapabilir. Borsalardaki işlem çiftlerini kullanarak AVAX ticaretine başlayabilir.

Avalanche (AVAX) Coin Güvenilir mi?

Avalanche (Avax) Coin Güvenilir Mi

Avalanche, Türk girişimciler tarafından piyasaya kazandırılmış ve çözümcü misyonlara sahip bir protokoldür. Protokolün yerel tokeni olan AVAX ise, birçok kripto para analistinin umutla baktığı kripto paradır. Bu sebeple AVAX’a dair uzman yorumları, genellikle olumludur. Ayrıca Avax coin haberleri ve ortaklıkları ile çokça gündeme gelmektedir. Bu anlamda kripto paranın güvenilir olduğu söylenebilmektedir.

AVAX Coin Kaç TL

AVAX coin fiyat, yazının hazırlandığı sırada 12.91 dolar bandındadır. AVAX kaç tl, birim 109 TL’dir. Bu rakam son 24 saatte %5,95 oranında artış göstermiştir. Son 24 saatteki hacmi 2,238,751,153$ değerindedir.

AVAX Coin Yorumları

AVAX birimi 2021 yılında büyük çıkış yapan kripto paralardan biridir. Pek çok uzmana ve analiste göre, birimin fiyatı 2021 yılı sonunda 25 doları görebilir. 2022 yılında ise AVAX’ı 30 dolardan aşağıda göremeyeceğimizi vurguluyorlar.

Avalanche ve The Graph, 2020 yılının sonundan bu zamana kadar, DeFi patlamasıyla büyük ölçüde büyüme gösterdi. Bu ilginin yıl sonuna kadar devam etmesiyle, birimin fiyat kazanabileceği konusunda uzmanlar hem fikir.

Avalanche (AVAX) Coin Grafik

Avalanche (Avax) Coin Grafik

AVAX tüm zamanları içeren grafiğinde, birimin 2021 yılında yaşadığı büyük artış gözler önüne seriliyor. Özellikle Şubat 2021 yılında ATH değerine ulaşan birim, 59 doları görebilmişti. Ancak bu tarihlerden sonra da birime ilginin arttığını, hacim değerlerine bakarak görebilmek mümkün.

Şubat ayını takip eden 4 ayda bile, hacim değerleri 2020’nin tamamını içeren hacimden daha fazla. Şu anda BTC’ye bağlı olarak düzeltme aşamasında olduğunu öngörmekteyiz. Yıl sonuna kadar 15 doların üzerine çıkacağı söylenebilir.

AVAX Geleceği Nasıl?

 

Avax Geleceği NasılAVAX coin geleceği, DeFi projesi olmasının yanı sıra, Türk girişimciler tarafından oluşturulduğu için merak edilmektedir. Birimin şu anki durumuna göre, geleceği yorumlamak güç olsa da, bazı analistler AVAX hakkında birtakım çıkarımlarda bulunuyor. Strateji kurumlarından olan Trading Beasts, AVAX için 2021 yılı sonunun tap seviye olabileceğini, eğer bu senaryo gerçekleşmezse, mutlaka 2022’nin ilk aylarında bir patlama yaşanabileceği görüşünde. AVAX alınır mı sorusuna ise bu anlamda uzun vadede yatırıma değebileceğini aktarmaktalar.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu