Bitcoin

Kripto Para Bitcoin: 2021, 2022 ve 2023 Fiyat Tahminleri

0
(0)

Lider kripto para Bitcoin için, 10’dan fazla analist bu ayın başında birtakım tahminlerde bulundu. Her ne kadar bazıları uçuk tahminleri kapsıyor olsa da, Bitcoin şu sıralar net hareketler sergileyebilmiş değil. Bu sebeple de her tahminin doğru olmadığını görebilmekteyiz. Zira birçok analiste göre Bitcoin 34 bin dolar bandı üzerinde kalabilirdi, ancak şu anki durumda lider birim 32 bin dolar civarında seyrediyor ve varsayılan tezleri yok ediyor.

Ne var ki, piyasanın tanınan isimlerinden PlanB, Craig Jhonson ve “Rekt Capital” isimli takma bir ad kullanan analist, Bitcoin fiyatına ilişkin bu yılı kapsayan birtakım tahminlerde bulundu. Bazı analistlerse Bitcoin’in global anlamdaki yerini yorumlayarak 2022 ve 2023 yılları için bir fiyat tahmini çizelgesi oluşturdu. Bizlerse bugün, Bitcoin hedef fiyat 2021 ve önümüzdeki yıllarda Bitcoin için beklenen, gerçekleşmesi muhtemel seviyeleri aktarıyor olacağız.

Bitcoin Hedef Fiyat 2021 ve Bitcoin Yıl Sonu Tahmini

Bitcoin Hedef Fiyat 2021 Ve Bitcoin Yıl Sonu Tahmini

Bitcoin canlı kripto para fiyatı şu anda 32 bin 994 dolardan seyrediyor. Kripto para piyasasında adını duyurmuş isimlerden olan PlanB ise, Bitcoin’in şu anki durumunu farklı şekilde nitelendiriyor. PlanB; “Bitcoin şu anda yalnızca boğa koşusunu duraklatmışa benziyor” gibi söylemlerde bulunuyor. Ünlü analiste göre, lider birim BTC Ağustos ayının sonuna kadar 47 bin dolar bandını zorlayabilir.

Analistin bu yorumu birçok kesime göre uçuk gelse de, PlanB’nin önceki tahminlerini bilen yatırımcılar bu analiste hak vermişe benziyor. Plan B, kripto para Bitcoin için Ağustosa kadar %40 oranında yükseliş sergileyebileceğini öne sürüyor. 2021 yılının sonuna ilişkin ise 50 bin dolar ve üzerinde kaldığı takdirde 55 bin dolara doğru yükselebileceği düşünülmekte.

Uzmanların Bitcoin Tahminleri: 2022’de Bitcoin Ne Olacak?

Uzmanların Bitcoin Tahminleri 2022’De Bitcoin Ne Olacak

Wall Street’in popüler analistlerinden Thomas Lee, kısa bir süre önce Bitcoin 2022 fiyat tahmini ve yorumuna ilişkin öngörülerini aktardı. Lee’ye göre Bitcoin’in son düşüşü dünyayı etkisi altına aldı ve yatırımcılar merakla Bitcoin’i izlemekte. Lee, bu durum için bir öngörüde bulundu ve önümüzdeki 4 yıl içerisinde Bitcoin’in 125 bin dolar bandına erişebileceğini belirtti.

2021 yılı içeresinde tüm kripto para piyasasının, 1.2 trilyon dolar değerine ulaşabileceğini de sözlerine ekleyen Lee, yatırımcıların dikkatini çekti. Lee, 2020 Ekim ayı için 25 bin dolar seviyesine işaret etmişti. Bu tahmininde ise geçmiş tahminine göre %400 oranında bir artış oluşması bekleniyor. Kripto para bitcoin kaç tl; Bitcoin şu anda 33 bin dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %0,16 oranında düşüş yaşadığı gözlemleniyor.

Kripto Para Bitcoin 2023 Yılı Fiyat Tahminleri

Kripto Para Bitcoin 2023 Yılı Fiyat Tahminleri

Bitcoin 2021 fiyatı yılın ilk çeyreğinde 64 bin dolar bandına kadar ulaşmıştı. Ancak Mayıs ayından beridir düşüşler meydana geldi. Şu anda da lider birim neredeyse yatay bir şekilde seyretmekte. 2022 ve 2023 yılı için hayal kuran yatırımcılar ise, bu yıllar için BTC fiyat tahminlerini merak etmekte.

Bitcoin tahminleri ile ünlü Tim Draper, 2019 yılında Bitcoin 2023 fiyat tahminine ilişkin bir öngörüde bulunmuştu. Ancak bu öngörüyü aynı tarihlerde güncelleyerek eni tahminlerini aktardı. Draper’a göre Bitcoin fiyatı 2023 yılına kadar 250 bin dolar bandını test edebilir. Bu tahmine göre Thomas Lee’den bile fazla uçuk bir fiyat olduğu söylenebilir. Bu sebeple bu tahminin tam olarak gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu olmuştur.

Bitcoin Tahminleri: 2021 Temmuz Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin Tahminleri 2021 Temmuz Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin kripto para birimi olarak piyasada varlığını sürdüren lider bir birimidir. Lider birimin Temmuz ayı sonuna doğru bazı analistlere göre 35 bin dolar civarını test edeceği düşünülmektedir. Peki, gerçekten Bitcoin yükselir mi? Neredeyse Temmuz ayının ortalarında bulunmaktayız ve bu sebeple 15 gün içerisinde %7 oranında bir artış gelebileceği tahmini yapılmaktadır. Bu durumda varsayılan senaryo oldukça güç bir durumdur.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu