CoinKolay ÖzelBitcoinBlockchain

Kripto Para Analizinde En İyi İndikatör Hangisidir?

2.5
(4)

Kripto para analizinde en iyi indikatör, hemen hemen herkes tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Özellikle, borsa, forex piyasası ya da kripto para piyasası içerisinde al sat işiyle uğraşanların söz konusu indikatörlere olan ilgisi oldukça fazladır. Kullanıcılar, indikatörleri inceleyerek kripto paraların anlık gidişatını hesaplayabilmekte ve yatırımlarını bu doğrultuda gerçekleştirebilmektedir.

Dünya genelinde oldukça fazla türde indikatör bulunmaktadır. Peki, kripto para analizinde en iyi indikatör hangisidir? Dilerseniz, kripto para yatırımcıları tarafından merak edilen bu sorunun yanıtını gelin en kapsamlı şekilde birlikte inceleyelim.

Kripto Para Analizinde En İyi İndikatör | 5 Öneri

Kripto Para Analizinde En İyi İndikatör 5 Öneri

Kripto para analizinde en iyi indikatör listesini sizler için detaylı olarak hazırladık. Hazırladığımız bu listeyi inceleyerek sizlerde kripto para analizi yapabilir ve analizlerinize göre yatırım gerçekleştirebilirsiniz. İşte, kripto para analizinde en iyi indikatör listesi…

1.      MACD İndikatörü

MACD, son dönemin dikkat çeken indikatörlerinden biri olarak kabul edilmektedir. 1970 Yılında geliştirilen ve kullanıma sunulan bu model, birçok yatırımcı tarafından kullanılmaktadır. Özellikle kısa vadeli yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra bu model pozitif uyumsuzluk ve negatif uyumsuzluk durumları da tespit edilebilmektedir.

2.      Bollinger Bantları İndikatörü

Bollinger Bantları İndikatörü

Bollinger Bantları, kripto para borsasında en çok kullanılan indikatör olarak bilinmektedir. Bu indikatör kullanıcılarına, kripto para birimlerinin değişme potansiyelini an ve an gösterebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra söz konusu indikatör sayesinde kullanıcılar, düşme ve yükselme trendlerini de görebilmektedir.

3.      Kripto Para Analizinde En İyi İndikatör Listesinde RSI’ de Bulunuyor

RSI, bir diğer bilinen adıyla göreceli güç indeksi, 1978 yılında Welles Wilder tarafından geliştirilmiştir. Popüler olan bu indikatör, 1978 yılından günümüze kadar popülerliğini korumuştur. Kullanıcılar, söz konusu indikatörü kullanarak, trend dönüm noktalarını tespit edebilmektedir. Ayrıca, bu indikatör kayıp ve kazançları da hesap edebilmektedir.

4.      Yönlü Hareket Endeksi DMI İndikatörü

DMI, bir diğer bilinen adı ile yönlü hareket endeksi temelde RSI ile aynı özelliklere sahiptir. Dinamik ve duyarlı bir yapıya sahip olan bu indikatör 30 günlük periyotlarda hesaplamalar yapabilmektedir. Söz konusu indikatör içerisinde hesaplamalar 10 günlük ortalama kullanılarak yapılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra DMI, RSI’ den daha erken sinyallere erişebilmektedir.

5.      CCI İndikatörü

CCI, son dönemlerin en popüler indikatörlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, bu indikatörü kullanarak pozitif ve negatif uyumsuzlukları hesaplayabilmektedir. Ayrıca, söz konusu indikatör, trendin ne kadar güçlü ve zayıf olduğu hakkında hesaplamalar da yapabilmektedir.

Kripto para analizinde en iyi indikatör listesi yukarıda ki gibidir. Sizlerde, söz konusu indikatörleri deneyerek kripto para analizi yapabilirsiniz. Ayrıca, düşen ve çıkan trendleri takip edebilir, kripto para dünyasını yorumlayarak yatırım yapabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bu indikatörler sayesinde kazançlarınızı ve kayıplarınızı da tespit edebilirsiniz.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 2.5 / 5. Oy sayısı: 4

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu