AltcoinAnaliz

Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak? 2021 Yılı Analist Yorumları

0
(0)

Altcoin sezonu için pek çok analist son günlerde yorumlarda bulunuyor. Tyler Swope de yorumda bulunanlar kervanına katılarak görüşlerini bildirdi. Kripto para piyasasının BTC’ye bağlı olarak çalkantılı seyrettiğini söyleyen analist, şu anki durumun ardından bir altcoin patlaması meydana gelebileceğini aktardı.

Yazının hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC) fiyatı 35.774 dolar bandından işlem görüyor. Son 4 saatteki fiyat değişimi ise %0.97 oranında azalış göstermekte. BTC Dominance değeri de %46.56 oranında görülmektedir. Piyasanın geneli incelendiğinde, çoğu altcoinin kırmızıya büründü görülebiliyor. Piyasa bu durumdayken, Swope’nin altcoin sezonuna dair açıklamaları ise merak uyandırmış durumda.

Bitcoin Bir Süre Daha Kırmızı Seyredebilir

Bitcoin Bir Süre Daha Kırmızı Seyredebilir

Altcoin sezonu ne zaman sorusu pek çok yatırımcı tarafından son günlerde ilgiyle takip edilmekte. Bu ilgiye yanıt olarak yorumlarda bulunan ünlü analist Swope, altcoin sezonunun yakın olduğuna dair sinyaller verdi.

Yatırımcıların da büyük bir çoğunluğunun, kısa süre önce meydana gelen altcoin sezonunun bir başka versiyonunu bekledikleri biliniyor. BTC şu günlerde 40 bin dolar bandını kırmayı zorluyor. Bu durumda, altcoinlerin ne yönde seyredeceğini kestirmek oldukça güç durumda. Ancak buna rağmen analiste göre yeni bir altcoin patlaması meydana gelebilir.

Popüler analist T. Swope yeni bir coin sezonunun yaşanabileceğini belirtikten sonra bunun nasıl gerçekleşeceğini de yatırımcılarla paylaştı. Swope’a göre; Bitcoin fiyatının 40.000 dolar, Ethereum fiyatının ise 3.000 dolar altında çırpındığı bu günler bitecek ve bu yıl içerisinde başka altcoin sezonları piyasayı sallayacak. Analistin yorumlarına göre bu devasa yükselişler 2021 Temmuz ayının başlarında ve ortalarına doğru yaşanabilir. Sürecin gidişatına göre de söz konusu tahminlerin doğruluğu/yanlışlığı anlaşılacaktır.

Mega Altcoin Sezonu Gerçekleşebilir!

Mega Altcoin Sezonu Gerçekleşebilir

Ünlü analist, piyasanın toparlanmaya başlayabileceğinin sinyallerinin şimdiden gördüğünü aktararak, top 100 kripto para içerisinden pek çoğunun 24 saatlik sürede BTC’den daha iyi yükseliş yaşadığını vurguladı. Analist ayrıca, 24 saatlik sürede top 100 içerisindeki 78 kripto paranın BTC’den iyi performans sergilemesinin, altcoin sezonu 2021 yılında yaşanabileceğinin bir işareti olabileceğini aktardı.

Analiste göre piyasadaki balinalar daha şimdiden alt birimleri düşükten almaya başladı. İncelediği Wyckoff grafiğine göre de, ayıların son girişiminin tamamlanmış olduğunu aktardı. Bu sebeple de artık boğalar devreye girebilecektir, denildi. Swope, Wykcoff formasyonunun neredeyse en net şekilde çalıştığını vurgulayarak, Bitcoin ile altcoinlerin bu grafiğe göre uçuşa hazırlandığını öngördüğünü aktardı.

Beklenen Altcoin Sezonu Ne Zaman?

Beklenen Altcoin Sezonu Ne Zaman

Yatırımcıların pek çoğu altcoin sezonu başladı mı, altcoin sezonunun geldiği nasıl anlaşılır gibi soruların cevabını araştırıyor. Coin360 verilerine göre Bitcoin şu anda 35.827 dolar bandından işlem görüyor. Ancak bazı analistlere göre BTC hareketleri, altcoin sezonunun gerçekleşmesi için çok önem arz etmiyor. Çünkü söylenenlere göre ayıların satış baskısı önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde kısa süreliğine bitebilir. Bu da boğaların tekrar sahneye çıkmasında büyük önem arz ediyor.

Beklenen altcoin sezonunun gerçekleşmesi ise, önümüzdeki bu 1-2 haftalık sürecin ardından, yani Temmuz ayının başında ya da ortalarında gerçekleşebilir. Ancak yine de bu beklentinin net bir şekilde gerçekleşeceği söylenemez. Unutulmamalı ki, kripto para piyasaları ünlü iş adamları, devletler ve şirketlerin tek bir haberiyle bile darmaduman olabilmektedir. Bu sebeple yatırımcıların piyasayı her daim yakından takip etmesi önem arz etmektedir.

Özellikle önümüzdeki ilk 2 haftanın ardından BTC’nin nasıl bir yol izleyeceği yakından izlenilmeli, alım-satım işlemlerinde muhakkak stop emirleri de girilmelidir. Bu sayede senaryosu yazılan bu altcoin sezonunun gerçekleşmemesiyle birlikte yaşanabilecek olası zararlar önlenmiş olacaktır.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu