AltcoinBlockchainMetaverseNasılNedir

Decimated (DIO Coin) Kurak Toprakların Verimli Coini

5
(2)

Decimated (DIO Coin)

Decimated (DIO Coin) geçmişte, günümüzde ve gelecekte de kendisini hatırlatacak ve adından söz ettirecek. Ama bu nasıl mümkün olacak?

Play to Earn konseptine sahip yeni bir proje olan Decimated oldukça ilgi çekiyor. Bir oyun projesi olması ise projenin öne çıkmasındaetkili bir faktör. Dolayısıyla oyunseverlerin dikkatinden kaçmayan bir Metaverse oyun projesidir. Hazırlık aşamasında olan projenin en dikkat eken yönlerinden birisi de sahip olduğu grafikleri. Oyuncuları içine çekmeyi başaran grafikleri ve hikayesi ile de Decimated dikkat çekmeyi başarıyor.

Bu projeyi diğer Metaverse projelerinden ayıran bir diğer özelliği ise geniş bir haritaya sahip olması. Bu sayede kullanıcılar platform içerisinde diledikleri gibi gezinerek görevleri tamamlıyor. Tamamlanan görevler ise kullanıcılara kazanç olarak geri dönüyor.

Metaverse oyun projesi olarak Decimated projesi nasıl bir proje gelin yazımızda birlikte inceleyelim.

Decimated (DIO Coin) Nedir?

Decimated (Dio Coin) Nedir

Decimated (DIO Coin) kullanıcıları her geçen gün gelişen Metaverse platformuna çekmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda da dikkat çekeceğini umdukları bir proje ile karşımıza çıkıyorlar.

Decimated projesi, 2018 yılından beri geliştirilmekte olan bir Metaverse oyun projesidir. Play to Earn konseptini benimseyen proje, kullanıcılarına farklı biçimlerde token kazanma imkanı da sunuyor. Henüz tam anlamıyla gelişimini tamamlamamış olması ise Decimated projesinin ne kadar yeni bir token olduğunu gösteriyor.

Ethereum Blockchain altyapısı yerine geliştirilen bir projedir. Bu alt yapıya sahip olması ise güvenilirliği açısından da projeye destek vermektedir. ETH sayesinde platformun hızlı bir işlem kapasitesine sahip olması amaçlanmıştır.

Tasarlanan bu oyun projesinin yerel token birimi ise DIO Coin’dir. Oyun içerisinde farklı yollarla kullanıcılar bu token değerini elde edebiliyor. Yalnızca oyuna başlamak için en az 5 DIO Token değerine sahip olunması gerekiyor.

Decimated Nasıl Bir Oyundur?

Decimated kelime anlamı olarak “yok olmuş, yok edilmiş” anlamlarına geliyor. Bu isimden anlaşıldığı gibi yok olmakla yüz yüze kalmış bir evren kullanıcıları bekliyor. Peki bu evrenden nasıl bir yer?

DIO Token birimine sahip olan bu evren insan eli ile kıyametin gelmesini konu alıyor. Oyunun geçtiği evren salgın hastalıklara, buzulların erimesine, ormanların yanmasına ve sayısız afete maruz kalmıştır. Gerçekleşen bu afetler nedeniyle ve insanların gerçekleştirdiği sanayi faaliyetleri nedeniyle dünya harap olmuştur. İklimin bozulması ve kuraklığın ortaya çıkması da bu evreni yaşanmaz bir hale getirmiştir.

Kurak ve verimsiz bir hale gelen bu evrende yaşam şartları giderek zorlaşmıştır. Dolayısıyla başka bir evren arayışı içine çıkılır. Böylece de bu kurak evren üzerindeki zengin kesim kendilerine özel bir evren yaratarak buradan ayrılıyor. Bu kesimin kurak topraklardan ayrılmasıyla fakir ve yoksul kesim burada kalmak zorundadır. Dolayısıyla artık bu verimsiz ve yaşamanın mucize olduğu topraklarda sınırlı sayıda insan kalıyor.

Decimated evreninde yaşam şartları zorlaşmış hatta neredeyse imkansız hale gelmiştir. Ancak yine de burada kalan kesim bir biçimde kendi hayat düzenine alışmak zorundadır. Zenginlerin kaderine terk ettiği bu evrende artık yerel halk, kolluk güçleri yaşamaktadır. Bu evren topluluğuna ise farklı yaratıklar eşlik ediyor.

Yerel dünya halkı ve kolluk güçleri bu evrenden ayrılmayı başaramamış kesim. İnsanlar fakirlik ve yokluktan bu evren içerisinde kısılıp kalmıştır. Kolluk güçleri ise bu kurak topraklarda asayişi sağlamakla görevliler.

Oyun platformunun başlangıcında kullanıcılar oyuna hangi kategori ile başlayacağını seçebiliyor. Kullanıcılara iki alternatif sunuluyor. Bunlar yerel dünya halkı veya kolluk güçlerinden bir tanesi olmak. Yapılan seçime göre oyun başlıyor.

64 km²’lik bir alana sahip Decimated haritası oldukça kapsamlı bir alana yayılıyor. Böylece oyuncular bu geniş alanda diledikleri yöne giderek oyunun seyrini değiştirebiliyorlar. Kullanıcılar için platform içerisinde farklı zorluk seviyeleri de bulunuyor. Bunlar zombiler, salgın hastalığa yakalanmış karakterler, hatalı sürüme sahip robotlar ve yaratıklar. Kullanıcılar hayatta kalmayı başarmak için tüm bunlarla savaşmak zorundalar.

DIO Token Nasıl Kazanılır?

Decimated platformu gelişmiş grafikleri ve orijinal hikayesi ile oldukça ilgi çeken bir Metaverse projesi.  Dolayısıyla hakkında da merak edilen pek çok konu var. DIO Coin nasıl kazanılır konusu da oldukça merak ediliyor.

DIO Coin kazanmak için ilgili borsalara giriş yapılarak DIO Token satın alınabilir. Ayrıca oyunlarla aranız iyiyse bu oyun deneyimine ortak olarak da coin kazanabilirsiniz. Platform içerisinde hayatta kalmak DIO Token kazanmayı mümkün kılıyor.

Ayrıca oyun içerisinde başına ödül koyulan kişileri yakalamak, verilen kargo görevlerini yerine getirmek kullanıcılara DIO Coin kazandıran faaliyetlerdir. Bunların yanında oyuna başlarken kolluk güçlerinin tarafında olmayı seçtiyseniz suçluları yakalamanız da size DIO Coin kazandıracaktır. Platform içinde kurulan dükkanlarda eşyaları alıp satarak da kazanç elde edilebiliyor.

DIO Token Nasıl Alınır?

Dio Token Nasıl Alınır

DIO Token piyasaya sunulan bir oyun projesi. Ancak gelişimine devam edilen bu token projesi henüz son haline kavuşmadı. Geniş bir geliştirici ve tasarım ekibi tarafından geliştirilen proje, beraberinde pek çok soruyu da getiriyor.

Bu proje Metaverse projesi olması nedeniyle de oldukça rağbet görüyor. Gelişen teknolojinin ürünü olan bu tarz oyunlar kullanıcılara kazandırırken yatırım için de teşvik ediyor. Dolayısıyla play to earn oyun projeleri kendisine geniş bir oyuncu kitlesi kazanıyor.

DIO Token 2021 yılının sonuna yaklaşırken ne yazık ki piyasalar tarafından takip edilemeyen bir durumda. Decimated projesi 2018 yılından itibaren geliştirilen bir proje. Projenin yol haritası ise her sene mevcut projenin üzerine eklemeyi kendisine misyon edinmiştir.

Yıl sonuna yaklaşırken coin biriminin takip edilemeyişinin nedeni ise 2022 yılı için yapılan revizeler olarak nitelendiriliyor.

Decimated Yorum ve Geleceği

Dio Coin Yorum Ve Geleceği

Tasarlanan Decimated projesi, oyun ekosistemi ve blockchain sistemini bir araya getirmiştir. Kullanıcıların sahip olduğu DIO Coin değerleri BTC ve ETH kripto para birimlerine dönüştürülebilmektedir. Ayrıca kullanıcılar kripto paralarını platform için hazırlanmış Coinomi cüzdanında saklayabilirler. İsteğe göre sistem içerisinde de coinlerini saklayabilen kullanıcılar bu birimleri takaslarda da kullanabiliyor.

Ethereum Blockchain ağı üzerinde tasarlanan proje hız ve güvenlik açısından kullanıcıya güven veiyor. Ancak bir süredir fiyat takipsizliği yaşanması projenin akıbetini merak ettirmeye devam ediyor.

Oyunun kurucu ve geliştirici ekip üyeleri öncesinde de pek çok savaş ve strateji oyun projelerinde yer almış isimlerden oluşuyor. Böylece de oyunun gelişimi grafikleri ve hikayesi oldukça güven veren bir nitelik taşıyor. Ayrıca ekip içerisinde Bora Helvacıoğlu ve Oğuzhan Kar da milli gururumuz olarak yer alıyorlar.

Decimated 2018 yılında gizli satış gerçekleştirmiştir. 2019 yılına gelindiğindeyse oyun projesi prototip olarak oynanmaya başlanıyor. 2020’nin 3. çeyreğinde oyunun Alfa sürümü piyasada yerini almıştı. Oyuncuların deneyimleri dikkate alınarak gereken iyileştirmeler de yapılmıştır. 2022 yılına geldiğimiz bu günlerde ise ekip, Beta sürümü piyasaya sunmaya hazırlanıyor. 2023 yılına kadar Beta sürümünün incelenmesi gerekiyor. Çünkü 2023 yılında son ayarlar yapılarak proje tam anlamıyla oynanmaya ve kazandırmaya başlayacak.

Yol haritası incelendiğinde kendisinden emin biçimde ilerleyen bu proje attığı her adımdan emin olarak ilerliyor. Projenin tasarım süreci 2018 yılına dek uzanıyor. Ancak proje henüz tamamlanmadı. Decimated projesinin 2023 yılında eksiksiz bir proje olması bekleniyor. Peki bu zamana dek DIO Coin kfiyatı ne olacak?

DIO Coin 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 Tahmini

  • 2021 – 0.010242364544748 $
  • 2022 – 0.015789301426518 $
  • 2023 – 0.024638131203584 $
  • 2024 – 0.040132362049845 $
  • 2025 – 0.064257730834299 $

 

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu