AltcoinBlockchainNasılNedir

Dego Finance (DEGO Coin) 2022, 2023, 2024, 2025 Tahmini

0
(0)

Dego Finance (DEGO Coin)

Dego Finance (DEGO Coin) piyasada oluşan dalgalanmalardan etkilenen ama yoluna istikrarla devam eden bir proje.

Adından da anlaşılacağı üzere finans ve kripto parayı bir araya getiren bu token diğer kripto paralar gibi beraberinde birçok soru getirdi. 2020 yılından itibaren piyasada dolaşım halinde olan DEGO nedir? Uzun vadeli yatırımlar için mi uygundur yoksa daha kısa ve orta vadeli yatırımlarda mı tercih edilmeli?

Dego Finance (DEGO) Nedir?

Dego Finance (Dego Coin) Nedir

Dego Finance 2020 yılının Mart ayında anonim bir ekip tarafından kurulmuştur. Bu proje kullanıcılarına NFT yayınlama, madencilik yapma gibi aktivitelere imkan sunan bir non fungible token sistemidir. Bağımsız bir platform olması sayesinde kullanıcılarına alternatifler sağlayan proje DEGO Coin ile işlem yapılmasını sağlıyor.

DeFi altcoini olan DEGO NFT araçları sunması ile de kullanıcılarına avantajlar sunuyor. Bu platform NFT’lerin hızlı yayılmasını sağlarken aynı zamanda bu NFT’lerin ticaretinin yapılmasını da sağlıyor. Böylelikle güvenilir ve hızlı işlem sunan NFT platformu sunulması amaçlanmıştır.

Dego platformu içerisindeki topluluk arasından işlemler için önerilen kişiler elçi olarak seçilebiliyor. Adaylardan en fazla oy toplayan on kullanıcı Dego elçisi adı altında seçiliyor. Ardından Dego Büyükelçisi NFT Madalyası sahibi olur. Bu kişi endüstri faaliyetlerinde Dego’yu temsil etme yetkisini kazanır.

DEGO Token likidite madenciliği aracılığı ile ERC-20 standartlarında basılıyor. Platform içerisinde yönetişim ve gerçekleştirilen işlemler için bu tokenlar kullanılıyor. DEGO token sahipleri platform içerisinde oylamalara, açık artırmalara ve topluluk içerisinde alınacak kararlara katılım sağlıyor. Ön ödemesi olmayan adil bir dağıtım sistemi ekosistemin temelini oluşturur.

Dego Finance Nasıl Çalışır?

Dego Finance kullanıcılara ihtiyaç ve isteklerine göre ürün sunmayı amaçlayan bir ekosistemdir. Ayrıca bu hizmetleri daha iyi biçimde sunabilmek için bu proje her geçen gün geliştirilmektedir.

Kullanıcılar tarafından en sık kullanılan özelliği kilit özelliğidir. Bu özellik ile kullanıcılar sahip oldukları token değerlerini kilitleyerek ödüller kazanıyor. Dego Finance sunduğu çiftçilik özelliği ile de alternatif çözüm sunuyor. Böylece balinalar için bir kez, orta paydaşlar için beş kat fazla, düşük bütçeli yatırım sahiplerine ise üç kat fazla ödül veriyor. Bu sayede de yeni yatırımcılar için oldukça cazip bir token oluyor.

Dego Finance GameFi üzerindeki denemesi sayesinde kullanıcılara NFT yayınlama, takas, madencilik gibi özellikleri kullanma imkanı sunmuştur. Dolayısıyla Dego NFT sayesinde oyunlar ve finans bir araya geliyor.

DEGO Coin Nasıl Satın Alınır?

Kullanıcılarına bağımsız işlem özelliği sunan Dego Finance farklı kripto parası borsalarından işlem görmektedir. Özellikle en geniş hacimli kripto borsası olan Binance listesinde yer alması bu projeye duyulan güveni de artırıyor.

 • Binance üzerinden DEGO Coin satın alabilmek için borsada hesap oluşturuluyor.
 • Varsa mevcut üyelik üzerinden de hesaba giriş yapılarak işlem yapılıyor.
 • Bu işlem için Lira veya dolar biriminin transferi yapılıyor.
 • Ardından BTC, USDT, BUSD ile DEGO işlemleri gerçekleştiriliyor.

Binance dışında DEGO coin’in listelendiği borsalar;

 • Mandala
 • Exchange
 • KuCoin

DEGO Token Yorum ve Geleceği

Dego Coin Yorum Ve Geleceği

Yakın geçmişte BTC başta olmak üzere pek çok altcoin değeri de değer düşüklüğüne maruz kaldılar. DEGO coin de bu piyasa dalgalanmasından olumsuz etkilenen coinler arasında. Analistlerin yorumlarına göre bu dönemin sonunda bu projenin geleceğe yönelik seyri daha stabil hale gelecek. Şu an 1 DEGO Coin 6,89 $ üzerinden işlem görüyor.

Başlangıç sürecince Ethereum Blockchain üzerinde başlayan bu proje sonrasında düşük ücretler nedeniyle Binance Smart Chain’e geçiş yapmıştır.

DEGO Coin Fiyat Tahmini

 • 2021 – 38,94 $ – 44,30 $
 • 2022 – 47,50 $ – 51,98 $
 • 2023 – 50,10 $ – 64,73 $
 • 2024 – 63,07 $ – 72,66 $
 • 2025 – 69,80 $ – 84,33

 

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu