AltcoinMetaverseNasılNedir

DeHorizon Platformunda DEVT Coin Nedir?

0
(0)

DeHorizon (DEVT Coin)

DeHorizon (DEVT Coin) Metaverse platformunun tamamlayıcısı olarak görevine başladı bile! Peki DeHorizon nedir, ne işe yarar siz de merak ediyor musunuz?

Kripto para piyasası merkeziyetsiz bir ekosistem olması nedeniyle de oldukça yenilikçi bir platform olmayı başardı. Ayrıca geliştirilen projeler ve platformlar da bu yeniliği destekleyerek büyümesine imkan sunuyor. DeHorizon da Metaverse platformunda göze çarpan eksik yanları tamamlamayı vizyon edinmiş yeni nesil bir proje. Nedir, ne işe yarar gelin birlikte bakalım.

DeHorizon (DEVT Coin) Nedir?

Dehorizon (Devt Coin) Nedir

Metaverse platformu son aylarda oldukça dikkat çekmeyi başaran bir web 3.0 ürünüdür. Özellikle kripto para borsası içinde yer almaktadır. Gelişen ve yenilenen teknolojinin ürünü olan Metaverse öyle bir hal aldı ki artık kripto para piyasası içinde geliştirilen oyun projeleri de bu ekosistemin bir parçası haline geldi.

Son geliştirilen projeler önceki projelerde oluşan teknik veya sistemsel sorunları çözerek daha iyi bir ilerleme kat etmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle piyasada yer alan her proje sonraki projelerin altyapısını oluşturuyor demek yanlış olmaz.

DEVT Coin olarak da bilinen bu proje de Metaverse evrenleri üzerinde fark edilen bir eksikliği tamamlamayı kendisine misyon edinmiştir. Blockchain üzerinde birbirinden farklı pek çok oyun projesi geliştirilmiştir. Ancak bu projeler alt yapı nedeniyle birbirlerini destekleyen bir nitelik taşımıyor. DeHorizon platformu da bu konu üzerine eğilerek farklı Metaverse projeleri arasında bir köprü görevi görmeyi üstlenmiştir.

Aynı zamanda DEVT Token kullanıcılarına platform içinde kendilerine ait oyun projesi geliştirme imkanı da veriyor. Bunun için altyapı çalışmalarına devam ettiklerini açıklamışlardır. Ayrıca DeHorizon platformu merkezi olmayan bir platform olarak DEVT Token sahipleri tarafından yönetilecektir.

Ek olarak DEVT Coin nedir sorusuna ise daha kısa bir cevap vermemiz gerekirse, bu token projesi oyna kazan konseptini benimsemiş DeHorizon platformunun yerel token birimidir.

DEVT Coin Dağılımı Nasıl Yapıldı?

Piyasaya sürülen her token projesi yerel bir token birimine sahiptir. DeHorizon platformunun yönetişim tokenı da DEVT Token’dır. Bu kripto para birimleri projeye göre farklı oranlarda ve farklı zamanlarda piyasaya arz edilirken; belirli bir kısmı da ekip üyelerine ve projenin amaçlarına yönelik ayrılır.

DEVT Token;

 • Topluluk için %5
 • Pazarlama için %5
 • Metaverse evreni için %10
 • Hazine için %10
 • Takım için %10
 • Likidite için %10
 • Satış için %20
 • Platform için %30 şeklinde ayrılmıştır.

DEVT Coin Hangi Borsada

DeHorizon yakın geçmişte kripto para piyasasına tanıtılsa da DEVT Coin şu an farklı borsa listelerinde yerini almıştır. Bunun nedeni projeye duyulan güven ve token biriminin sahip olduğu işlem hacmidir. DEVT Token nasıl alınır ve hangi borsada yer alıyor bakalım.

 • Gate.io
 • ByBit
 • MEXC
 • OKEx
 • Big ONE

Bu borsalardan aktif işlem imkanı sunulan kripto para birimi henüz yerel token borsa listelerinde yer edinememiştir.

Ayrıca kullanıcılara stake özelliği d sunuluyor. Bu özellik ile kullanıcılar stake ettikleri OKB Coin birimlerini DEVT Coin olarak hasat edebiliyor. Ancak kullanıcıların stake ettikleri coin miktarı arttıkça ödüller azalırken; stake edilen miktar azaldıkça ödüller de anı oranla büyüyor. Bu detayı da atlamayalım.

DEVT Token Nasıl Kazanılıyor?

DEVT Token alımı için herhangi bir ücret ödemesi yapılmıyor. OKEx borsası üzerinden stake edilen OKB Coin miktarları kullanıcılara DEVT olarak geri dönüyor. Kullanıcılar isteklerine göre stake ettikleri OKB Coin miktarlarını süre dolmadan da hasat ederek cüzdanlarına bu token birimini yansıtıyorlar.

2021 yılının 7 Aralık 09:00 ile 10 Aralık 09:00 tarihleri arasında madencilik etkinliği düzenlenmiştir. Gerçekleştirilen etkinlik süresince kullanıcılar OKB Coin olarak kilitledikleri token birimlerini DEVT Coin olarak hasat etmiştir. İsteğe göre bu süre dolmadan da kullanıcılar kilitledikleri tokenları erken hasat ettiler.

Düzenlenen madencilik etkinliğine katılmak için kullanıcıların cüzdanlarında OKB Coin birimi bulunması gerekiyordu. Ardından kullanıcılar kimliklerini doğrulayarak bu etkinliğe katılım gerçekleştirdiler. Ancak bu etkinlikte kilitlenebilen coin miktarı 1.000 OKB ile sınırlandırıldı. Etkinlik sonunda OKB Coin ve DEVT Coin miktarları oranlanarak kullanıcıların cüzdanlarına etkinlik sona erdikten bir saat sonra aktarıldı.

DEVT Coin Yorum ve Geleceği

Devt Coin Yorum Ve Geleceği

Tasarım ve geliştirilme amacına bakıldığında DeHorizon kripto para piyasası içinde ihtiyaç duyulan bir projedir. Geleceğin merkezi olarak görülen Metaverse platformu üzerindeki eksiklikleri tamamlamayı kendisine misyon edinmesi ise DEVT Coin geleceği için oldukça pozitif bir faktördür.

DeHorizon gelişime açık bir token projesidir. Dolayısıyla bu durum da hakkında olumlu yorumların yapılmasına ortam hazırlıyor. Bu sayede yatırımcı ve kullanıcıların da beğenisi ve takdiri kazanılıyor. Ayrıca projenin geliştiricisi ve üreticisi olan Shane Zhu da kendisini bu alanda kanıtlamış bir kişiliktir.

Diğer token projelerinde olduğu gibi DeHorizon hakkında da kesin yargıda bulunmamak gerekiyor. Çünkü her ne kadar isminden övgü ve başarı ile bahsedilse de her token projesi bir gün başarısızlığa uğrayabilir. Dolayısıyla başarıya olduğu kadar başarısızlıklara da hazır olunmasını tavsiye ediyoruz. Sizler de DEVT Coin ile ilgili fikir ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Hepinize kriptolu günler dileriz.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu