AltcoinAnalizBlockchainCoinKolay Özel

Kısa Vadeli Yatırım İçin LTC, EOS ve BNB Uygun mu?

0
(0)

Kısa vadeli yatırım için en uygun varlıklar şüphesiz kripto paralardır. Yatırımcıların en çok merak ettiği konular arasında ise hangi coinlerin kısa vadede güzel kârlar getirdiği konusudur. Özellikle yaklaşan altcoin sezonuyla ilgili spekülasyonlar, kripto piyasasında en çok trend olan konulardan biri oldu. Peki, bu durum neden bu kadar ilgi çekti?

Bitcoin azalan hakimiyetiyle bir süredir kripto para topluluğunun gündeminde yer almaktaydı. Yazının hazırlandığı sırada ise Bitcoin’in hakimiyeti %40.3 civarında durmakta. Böyle bir veriyle beraber bir altcoin rallisi beklentileri giderek artıyor. Ünlü trader ve analist olan Kaleo ise bu tarz beklentilerin destekçisi olan analistler arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB) ve EOS birimlerine yönelik yakın gelecekteki fiyat beklentilerini kendi Twitter hesabı üzerinden aktardı. Bu paylaşıma göre; Litecoin yatırıma değer mi? EOS kısa vadede alınır mı? BNB coin yatırıma değer mi? sorularının yanıtını yazımızın devamında aktardık.

Litecoin Yorum: Ünlü Analist Ne Söylüyor?

Litecoin Yorum

Kısa vadeli yatırım alternatifi LTC, şu sıralar yatırıma çok uygun ilerlemekte. Kaleo; Litecoin için, 2 bin dolara doğru başarılı bir fiyat artışı olabileceği konusunda yorumda bulundu. Ayrıca 1.000 ya da 1.200 dolar civarından da tatmin olacağını belirtti. Bununla birlikte 500 doların altında işlem gören popüler altcoini neredeyse her gün satın aldığını belirtti. Twitter’da paylaştığı gönderisinde ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu yüzden neredeyse her gün 500 doların altında LTC satın almaktayım.”

Kısa vadeli kripto para yatırımı için uygun görülen LTC diğer uzmanlar tarafından, 2017 senesindeki boğa koşusu performansıyla karşılaştırıldığında son grafiklerine benzer bir yükseliş hareketi gösterdiğini düşünüyor. Bu durumda LTC’nin 1.000 doları geçme olasılığının oldukça yüksek olduğunu belirtiyorlar. Popüler altcoin ise son 10 günde %46 civarında bir yükseliş yaşadı. Yazının hazırlandığı sırada ise son 24 saatte %9 oranında artmış görünmekte.

Binance Coin (BNB) Yorum

Eos-Etc

Kısa vade yatırım için öngörülen diğer bir altcoin de BNB oluyor. Ünlü analistin yorumuna göre; 680 dolarlık seviye BNB coinin fiyat keşif girişimine işaret olabilir. Analiste göre bu seviyenin ardından hızlı yükselişlerin gelmesi muhtemel görünmekte. Son 24 saatlik verileri incelendiğinde %8 oranında artış yaşadığı ve 602 dolar seviyesinde ilerlediği gözlemleniyor.

Bazı yatırımcı görüşlerine göre ise; Binance borsası bir Launchpad ya da Launchpool getirirse, BNB fiyatı pozitif yönde seyredebilir. Özellikle ani bir şekilde Launchpad getirilmesi durumunda, son bir haftalık spot cüzdanda BNB ortalaması yüksek olan yatırımcılar daha fazla yeni arz olan tokeni satın alabilecektir. Ani yükselmeler getirebileceği için bu yüzden BNB, kısa vadeli yatırım için alternatif bir altcoin durumundadır.

EOS Yorum: Yükselmeler Yakın

Eos Yorum

Paylaşımın sonunda görüşlerini bildiren ünlü trader, ona göre “Önceki boğa döngüsündeki tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşmayan” başarılı altcoin EOS’tan da bahsetti. Bu altcoine yaptığı analizini desteklemek için farklı bir yöntem yaptı. EOS’un fiyat değişimini Ethereum Classic (ETC) fiyat grafiği ile karşılaştırdı. Bunu yapmasında yatan en temel nedenlerden biri de, şüphesiz bu iki altcoin’in fiyat hareketlerinin birbirlerine oldukça benzemesiydi. Ünlü trader, ETC ve EOS’u karşılaştırdığı Tweet’inde aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“ETC kırılmaya başladıktan sonra, rekor kırmadan önce, önceki ATH değerinin altında toplandı. EOS grafiğinin yapısı ile oldukça benzerlik gösteriyor. EOS mevcut aralığının dışına çıktığında 20 dolar seviyesinin başında durmasını beklemiyorum.”

Başarılı analist tüm bunlara ek olarak; önümüzdeki dönemde büyük bir yükseliş beklendiğini ve bu yüzden alım fırsatı doğduğunda EOS aldığını belirtti. Kısa vadeli yatırım birimleri arasında yer alan EOS için ise sözlerine şu şekilde devam etti:

“Birkaç hafta önceki yüksek seviyelere ulaşmasını an meselesi olarak görmekteyim. 9 dolara ulaştığında 23 dolarlık ATH değeri göz önüne alındığında, net bit geri dönüş yoluna girmiş olacaktır.” Kısa vade coin önerileri listesinde yer alan EOS, son 24 saatte %5 oranında artış yaşamış ve 11.1570 seviyesinden işlem görmekte.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu