GenelAnalizBlockchainNedir

KOBİ Dostu Everex Token (EVX) Nedir?

5
(1)

Everex Coin (EVX) Nedir?

Everex coin, diğer tokenlar gibi belirli amaç ve proje doğrultusunda piyasaya sürülmüş bir tokendır. Peki ama bu Everex Coin nedir ve ne işe yarar?

Everex Coin, uluslararası para aktarımını kolaylaştırmak amacıyla geliştirilmiştir. Geliştirilme amacı doğrultusunda dünyanın dört bir yanından yapılan ödemeleri saniyeler içinde gerçekleştirir. Bir uçtan diğerine hızlıca ulaşan bu ödeme platformu, şeffaf, maliyetsiz işlemlerin gerçekleştirilmesini misyon edinmiştir.

Ödeme işlemlerindeki hızı ile bilinen Everex Coin, kimler için ideal bir tokendır? Everex Coin, uluslararası alanda çalışan çoğu girişimci için oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de KOBİ’ler ve diğer yatırımcılar için kullanışı pratik bir blockchain ağıdır.

EVX Coin şeklinde sembolize edilen token, stablecoin sistemini oturtmuş ve klasik ödeme yöntemini benimsemiştir. Dolayısıyla yatırımcıların kart ile ödeme yapma imkanı bulduğu bir platformdur.

Everex Coin Neyi Amaçlar?

Her kripto para gibi EVX de belirli amaçlar doğrultusunda oluşturulmuş ve geliştirilmiştir. Peki bu kripto para borsa içerisinde ne gerçekleştirmeyi amaçlıyor?

Bu kripto paranın başlıca amacı sunduğu ürünlerle ödeme yöntemlerini iyileştirip geliştirmektir. Ürünlerinden bazıları;

  • Chainy,
  • Cryptocash,
  • Ethplorer,
  • Everex Wallet‘tır.

EVX Coin, uluslararası finansal işlemlerdeki bekleme süresini ortadan kaldırılmıştır. Böylece KOBİ’ler gibi işletme sahibi veya girişimcilerin banka işlemlerini bekleme zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Bu blockchain üzerinden minimum tutarda alınan işlem ücreti de tasarruf sağlamaktadır.

Everex blockchain ağı yatırımcılarının saniyeler içerisinde işlem yapmasına imkan tanır. Böylece ulusal bir platform üzerinden alım satım işlemleri yapılabilmektedir.

EVX Coin Yorum

Evx Coin Yorum

Everex Coin üç ürünü üzerinde temellendirilmektedir. Bunlar Ethplorer, Everex Wallet ve Chainy‘dir.

Ethplorer, bu ağın dışardan farklı ağlar ile ortaklaşa çalışmasına belirli çerçevelerde izin veren bir güvenlik alanıdır.

Everex Wallet, yatırımcıların ağ üzerindeki cüzdanlarını temsil eder. Sayesinde yatırımcılar, fiat para birimi alabilir, depolayabilir, dönüştürebilir ve transfer edebilirler.

Chainy ise, Ethereum’a bağlı olan kaynağı açık ve değişmez bir belge yönetimi akıllı sözleşmesini betimler.

Everex, kripto para ile Fiat para birimi arasındaki bir bağlayıcı görevi üstlenmektedir. Üstlendiği bu görev ile yerel para birimlerini eFiat olarak dönüştürüp dijital bir varlık haline getirir. Dönüştürülen bu eFiat birimler, akıllı sözleşmeler ile desteklenmektedir.

Sunduğu hızlı işlemler nedeniyle EVX token, yatırımcılar gözünde orta ve uzun vadede makul bir araçtır. Özellikle günümüzde yaygın olarak kullanılan e-ticaret için kolaylaştırıcı bir tokendır.

EVX Coin Nasıl Satın Alınır

Evx Coin Nasıl Satın Alınır

Bir EVX Coin satın almak istiyorsanız ne yazık ki bu işlemi yerli bir aracı site üzerinden yapmak olanaksızdır. Ancak, Binance, HitBTC, KuCoin gibi yabancı destekli borsalar üzerinden alım-satım gerçekleştirilir.

EVX Coin almadan önce Ethereum tabanlı bir token olduğu unutulmamalıdır. ERC20 standartlarına uygun olan bu tokenı satın alabilmek için ETH cüzdanına sahip olmalısınız.

EVX Token Nasıl Saklanır?

Evx Token Nasıl Saklanır

Satın aldıktan sona bu token nasıl muhafaza edilir? Bu tokenı satın alabilmeniz için gereken ön koşul bir ETH cüzdanıdır. Başarılı bir satın alım işlemi sonrasında tokenlarınızı bu ETH cüzdanında muhafaza edebilirsiniz. Cüzdanı mevcut cihazınıza indirmeniz ve kurulumu yapmanız yeterli olacaktır.

Alternatif bir depolama alanı için ise donanım cüzdanları tercih edilebilir. Trezor ve Ledger Nano S, örnek donanım cüzdanlarıdır.

EVX Coin İçin Gelecekte Neler Bekleniyor?

EVX Coin, finansal teknoloji pazarında(fintech) özellikle uzun vadeli yatırımlar için umut vaat eden bir yatırım aracıdır. Günümüzde 0,62 dolar üzerinden işlem gören EVX Coin, küçük adımlarla da olsa gelişimine istikrarla devam ediyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu