Genel

Kripto Para ve Elon Musk Arasındaki İlişki Nedir?

0
(0)

Kripto para son dönemlerde ortalığı yakı kavurdu. Kripto para Elon Musk arasındaki ilişki de haberlerde çok geçmektedir. Kripto para yatırımcıları ve kullanıcıları içim merak konusu olan bu ilişkiyi daha anlaşılır bir şekilde açıklayacağız. Kripto para bilindiği üzere sanal para birimidir. Kullanıcıları ve yatırımcıları gün geçtikçe artmaktadır.

Kripto para bir çeşit teknoloji üzerinden kullanılan para birimidir. Elon Musk Dünya üzerindeki en zenginler arasında yer almaktadır. Elon Musk açıklamlarda bulunduğunda Kripto parada Bitcoinde iniş veya yükseliş yaşanmaktadır. Bunu haberlerde doğrudan görmekteyiz. Peki ya bu ikili arasındaki ilişki nedir? Yazımızda Kripto para kullananlar veya bu ilişkiyi merak edenler için bu konulara değineceğiz.  Hadi öyleyse anlatıma başlayalım.

Kripto Para Nedir? Nasıl Çalışır?

Günlük hayatta kullandığımız paranın iki yüzünde baskılar bulunur ve elle tutulur. Ama Kripto parayı elle tutmak mümkün değildir. Kripto para teknolojik cihazlar ve internet üzerinden kullanabildiğiniz bir para birimidir. Kripto para Elon Musk arasındaki ilişkiyi anlamak için önce iki tarafı da iyice tanımak lazım. Kripto para ile alışveriş sonrası veya bir hizmet bedeli sonrası ödeme şekli olarak kullanıma geçebilirsiniz.

Kripto para yatırımcısı olmayı istiyorsanız hemen kâr odaklı ilerlemeyin. Uzun vadede kâr olma ihtimali yüksektir. Siz önce sistemde kalmayı başarmaya bakmalısınız. Yatırdığınız paranın altına düşmemekte çok önemli tabi. Bunun içi oluşturulmuş indikatörler mevcuttur. Bu indikatörler sayesinde güncel oluşan piyasa değerini yakından tahmin ederek bir sonraki adımınızı daha güvenilir daha emin bir şekilde atabilirsiniz. Sürekli değişiklik gösteren piyasa değeri ile paranızı yönetmek çok önemlidir. Paranızı en iyi taktikler ve sabırlı adımlarla doğru bir şekilde yönetmelisiniz.

Elon Musk Serveti

Elon Musk Serveti

Kripto para Elon Musk arasındaki bağlantıyı anlamak için öncelikle Elon Musk hakkında konuşalım. Elon Musk bilinen Tesla ve SpaceX sistemlerinin kurucusudur. Dünyanın en zengin listesinde yer almaktaydı, ama servetinde ve yerinde gerileme yaşadı. 2021 senesinin ocak ayından bu yana servetinde % 24 bir oranda düşüş yaşamıştır. Dünyanın en zengin listesinde yeri üçüncülüğe taşındı. Elon Musk son zamanlarda açıklamalarında sürekli Kripto para, Dogecoin, Bitcoin birimlerini yer veriyor.

Twitter hesabında Bitcoin ile ilgili bir takım açıklamalar yapmıştır. Kripto para Elon Musk yaptığı bu açıklamalar da Bitcoinde düşüşe yol açmıştır. Elon Musk mart aylarında serveti zirvelerde yer almaktaydı. Bloomberg, ocak ayından itibaren Elon Musk’un servetinde ciddi düşüş yaşadığını dile getirmişti. Bloomberg’in açıkladığı rakama göre Musk’un en son güncel serveti 160.6 milyar dolar şeklindeydi.

49 yaşında olan Elon Musk açıklamalarında, müşterilerinin kendi kurduğu Tesla firmasından araç alımı yaparlarken Bitcoin’in kullanmamalarını söyledi. Bitcoin’in doğaya zarar verdiğini de ekleyerek bu para biriminin düşüşe geçmesine sebep oldu. Tesla’da ki hisseleri yüzde 750 oranına kadar çıkan Elon Musk, Dünya üzerindeki en zengin unvanını almıştı. Ama en son verilere baktığımızda Musk’un serveti 9.1 milyar dolar civarı düşüşe geçti.

Elon Musk DogeCoin

Elon Musk Dogecoin 1

Elon Musk Dünyada en zengin unvanını almıştı. Ama düşüş yaşayarak 3. Sıralara doğru geriledi. Elon Musk yaptığı açıklamada, Bitcoin kullanımından oluşacak zararları dile getirmesinin ardından Bitcoin üzerinden firmalarına yapılan ödeme seçeneklerini kabul olmayacağını açıkladı. Kripto para Elon Musk arasındaki ilişkiyi şöyle açabiliriz. Elon Musk Dünyanın en zengin insanları listesinde yer alan biri olduğundan, Kripto parada piyasayı yakıp kavurarak para konusunda önemli adımlar atan bir sistemdir. İş böyle olunca Elon Musk’ın yaptığı açıklamaların Kripto para ve Kripto para birimlerini etkilememesi kaçınılmaz durumdadır.

Bu açıklamalrı yapan Elon Musk sayesinde Bitcoin %9 oranda bir düşüşe geçti. Elon Musk bu olaylar sonrasında başka bir açıklamasında Kripto paralara inancının tam olduğunu belirtti. Bitcoin fiyatı nisan aylarında 64 bin doları görmüştü. Bitcoin fiyatı mayıs ayında ise 30 bine inerek, ciddi bir düşüş yaşamıştı. Yatırım bankasının da yaptığı bir açıklamada, Bitcoin yatırımı işlemindeki iştahının azaldığını ve Kripto para birimlerinin düşüşe devam edebileceğini dile getirdi.

Bu açıklamalar sonra piyasa değerlerini doğru ve yakın tahmin etmek zorlaştı. İlerleyen süreçte ne olacağını göreceğiz. Bu yazımızda Kripto para Elon Musk arasındaki ilişkiyi açıkladık. Umarız faydalı olmuştur.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu