AltcoinNasılNedir

Olympus Coin Nedir, OHM Coin Nasıl Satın alınır?

5
(1)

Olympus Coin (OHM Coin)

Olympus (OHM Coin) yatırımcılarını Olympus Dağı’nın zirvesine taşıyacak bir proje ile geliyor. Peki OHM Coin nedir bir inceleyelim.

Kripto piyasası içinde yer alan her proje kendisine has özellikleri ile kendisine yatırımcı kitlesi oluşturuyor. Olympus projesi de sunduğu avantajları ile şu an 4,258.35 TL üzerinden işlem görüyor. Sizlerle Olympus Coin yorum ve geleceği nedir yazımızda inceleyelim.  

Olympus Coin (OHM Coin) Nedir?

Olympus (Ohm Coin) Nedir

Olympus (OHM Coin) hakkında sıklıkla sorulan sorular bu token birimi hakkında var olan merakı artırmaya yetiyor. Bu token projesi, bir DeFi 2.0 projesi olarak biliniyor.

Olympus projesi sayesinde stake işlemi daha etkin bir biçimde kullanılıyor. DeFi projeleri üzerinde stake edilmiş olan token değerleri sürekli denetlenme ihtiyacı duymaktadır. Olympus coin projesi ise kullanıcıların rahat bir nefes almasını sağlıyor. Proje içinde OHM Coin birimi yerel token birimi olarak işlemlerde kullanılmaktadır. Dolayısıyla platform içerisindeki stake işlemleri için de OHM kullanılıyor.

Platformda direkt olarak yerel token birimi üzerinden stake işlemi yapılıyor. Yapılan stake sayesinde platform kullanıcılar adına sahip olduğu farklı fonları yatırım aracı olarak sunuyor. Dolayısıyla da gerçekleştirilen yatırımlardan elde edilen faiz geliri kullanıcılara dağıtılan bir tutar oluyor. Ancak Olympus token havuzuna eklenen para birimi arttığında yatırımcıların elde ettiği faiz tutarının azaldığını da belirtelim.

Geliştirilen proje içerisinde yönetim token biriminin değerini de korumayı ön plana çıkarıyor. Yani token projesinin değerinin düşmesi durumunda alınan önlemler arasında token yakma işlemi de bulunuyor. Bu sayede coinin değeri de korunarak yatırımcıların kazançları ön planda tutuluyor.

OHM Özellikleri Nelerdir?

Geliştirilen her token projesi getirdiği yenilikler ve özellikler ile öne çıkmayı amaçlıyor. Dolayısıyla OHM Coin de kendisine has özellikleri ile yatırımcılara kazanç sağlarken listelerin üst sıralarında yer almayı başarıyor.

Olympus (OHM Coin) özellikleri:

 • Ethereum ağı üzerinde geliştirilen bir token projesi olması ne yazık ki beraberinde yüksek gaz ücretlerini de getiriyor. Dolayısıyla Olympus da bu olumsuz özelliğin önüne geçmek için gereken geliştirmeleri yapıyor. Yerel tokenı olan OHM coin üzerinden yapılan stake işlemi sayesinde tek seferlik gaz ücreti ile kazanç sağlanıyor.
 • Yapılan transferlerin içerisinde OHM Coin’in olması sayesinde transfer ücretinin %4’ü geri alım gücünü finanse etmesi amacıyla kullanılıyor. Yapılan her işlemden likiditeye eklenen %4’lük dilim piyasa değerinin %25’lik kısmını aştığında da ise bu fazlalık alım fonuna ekleniyor.
 • Aynı şekilde yapılan işlemin %4’lük kısmı yatırımcıların cüzdanlarına geri gönderiliyor. Bu tutar BUSD’a döndürüldükten sonra kullanıcıların hesaplarına yükleniyor.
 • Üretilen token miktarının %2’si projenin tanıtımı için kullanılmaktadır.
 • Yapılan her geri alım işleminden sonra satışlar için belirlenen işlem ücreti otuz dakikalık bir süre için ikiye katlanır. Ancak bu ücret normal seviyesine inene dek her dakika fiyat azalmaya devam eder.

OHM Coin Hangi Borsada?

2021 yılının Temmuz ayında piyasaya tanıtılan Olympus rağbet görmüş bir projedir. Dolayısıyla da OHM Coin nasıl satın alınır sorusu da gündemde yerini almaktadır.

 • Gate.io
 • Bitget
 • Bitrue
 • SushiSwap
 • Uniswap (V2)
 • Uniswap (V3)
 • ZT

Borsaları üzerinden bu token birimini güvenle alabilir ve yatırımınızı yapabilirsiniz.

Olympus Coin Yorum ve Geleceği

Olympus Coin Yorum Ve Geleceği

Olympus Coin proje olarak da tanıtımı yapıldığı tarihten itibaren gerek adıyla gerekse imkanlarıyla gözleri üzerinde topluyor. Ancak Olympus Coin geleceği hakkında yorum yapmadan önce grafikleri analiz edip yorumlamaların incelenmesi gerekiyor.

OHM Coin geleceği ile ilgili yorum yaparken özelliklerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu token kendi uygulaması üzerinden satın alınabildiği gibi ETH ağı ile de satın almak mümkündür. Pratik yöntemlerle satın alınması kullanıcılar açısından da kolaylık sağlıyor.

Gün içinde dalgalı bir grafik çizse de uzun vadede kazanç sağlamaktadır. Dolayısıyla yatırımcıların da biraz sabretmeleri gerekiyor. Olympus projesinin yüksek işlem hacmine sahip piyasalarda yer alması da güvenle satın alınması için bir avantaj sunuyor.

 

 

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu