Altcoin

RAMP Coin Nedir? RAMP Coin Yorum ve Geleceği

0
(0)

Ramp coin DeFi projelerinin benimsenmesini amaçlayan ve bu doğrultuda çeşitli sorunlara çözüm getirmeyi hedefleyen RAMP protokolünün yerel token’ıdır. RAMP birimi DeFi, Ethereum’u (ETH) olmayan kullanıcıların ETH protokollerinde jetonlarını stake etmesine izin vermektedir. Bu sayede DeFi’nin benimsenmesini artırmayı amaçlar. Ayrıca merkezi bulunmayan bir protokoldür. Bununla birlikte Ethereum kullanıcıları RAMP protokolü sayesinde birbirleri ile etkileşime girebilir, kazançlarını çoğaltabilir.

RAMP projesi 2021 yılının ilk çeyreğinde çokça ilgi görmüştür. Yukarıda sayılanlara ek olarak yatırımcıların da yatırım yapmaktan keyif aldıklarını dile getirdikleri bir birim olmuştur. Şu anda bir düzeltme aşamasından geçen coinin, analistlere göre geleceği parlaktır. Peki, RAMP tam olarak nasıl çalışır? RAMP geleceği ve yorumlarını yazımızın devamında aktardık.

RAMP Coin Nasıl Çalışır? Avantajları Nelerdir?

Ramp Coin Nasıl Çalışır Avantajları Nelerdir

RAMP DeFi, ERC-20 tabanlı olmayan stake blok zincirlerinin hisseli kısmının, Ethereum blok zincirinde verilen rUSD olarak bilinen bir stablecoin olarak teminat kazandırılmasına izin vermektedir. Bu işlemin sonucunda, kullanıcılar stake ödülleri kazanabilir ve stake edilmiş varlıklardan likiditenin kilidini açabilir. Aynı an içerisinde birden fazla getiri akışını toplayabildiği için, yığılmış dijital varlıklarda sermaye verimliliği bu sayede en yüksek düzeye çıkarılabilmektedir.

Birimin tam olarak nasıl ve ne zaman ilgi gördüğünü anlayabilmek için RAMP Coin grafik verilerini incelemek gerekebilir. Grafik verilerinde ATH (en yüksek değer) değerinin 1$ olduğunu ve 2021 yılında gerçekleştiğini görebilmekteyiz. Birime ilgi bu dönemlerde oldukça fazlaydı ancak Bitcoin düşüşlerine de bağlı olarak şu anda yerini düzeltmelere bıraktı. İlerleyen günlerdeki seyri ise merak konusudur.

RAMP Nasıl Satın Alınır, Hangi Borsada Bulunur?

Ramp Nasıl Satın Alınır, Hangi Borsada Bulunur

RAMP yazının hazırlandığı sırada aşağıdaki borsalarda listelenmektedir.

  • Binance
  • Uniswap
  • PancakeSwap
  • FTX
  • Gate io

Peki, RAMP coin nasıl alınır? RAMP birimini satın almak isteyenler yukarıdaki borsalardan herhangi birini seçmeli ve bu platforma kayıt olmalıdır. Kayıt ve hesap onayı işlemlerinin ardından borsa hesabına para gönderimi yapılmalıdır. Para gönderimi ile RAMP USDT çiftinin yanı sıra farklı işlem çiftlerinden RAMP ticareti yapılabilmektedir. Binance tercih edecekler aşağıdaki yönergeleri izleyebilir.

RAMP Coin Binance Alımı

RAMP token dünyanın en büyük ve güvenilir borsalarından biri olan Binance üzerinden satın alınabilmektedir. Borsaya öncelikle üye olunmalı ardından itibari para gönderimi yapılmalıdır. Gönderimler TL ya da Dolar bazında olabilir. Birimin işlem gördüğü paritelerden (BTC, USDT, BUSD vb.) biri satın alınarak RAMP işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

RAMP Token Fiyatı

RAMP fiyatı yazının hazırlandığı sırada 0.19 dolarda seyretmektedir. Son 24 saatte %0.63 oranında düşüş gösteren birimin 24 saatteki toplam hacmi 18 milyon dolardır. Tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 196 milyon dolar olurken, piyasa değeri 72 milyon dolardır. Dolaşan art miktarının 368 trilyon olduğu görülmektedir.

RAMP Coin Yorumları ve RAMP Grafiği

Ramp Coin Yorumları Ve Ramp Grafiği

Ramp coin yorum için birimi diğer projelerden ayıran özelliklerine göz atmak gerekmektedir. Blockchain sistemleri arasında token değişimlerini verimli bir şekilde desteklemek için ağ, likidite açık ya da kapalı tasarımlardan yararlanılır. Bu anlamda, Ethereum dışı herhangi bir standart kullanan jetonlar, Ethereum blok zincirinde kullanılmak üzere ilk önce rUSD adı verilen stablecoin’lere dönüştürülür.

ERC-20 tabanlı stablecoin’ler, Ramp DeFi üzerinde likidite havuzunda kullanılmak amacıyla eUSD birimine dönüştürülebilir. rUSD sahipleri de, Ethereum dışı blokzincirler içinde; kilitli fonları kullanmanın yanı sıra, tamamen teminat kazandırılmış sabit coin’leri kullanabilir. Aynı zamanda dönüştürmeden sonra stake teşvikleri kazanabilir. eUSD sahipleri, dijital varlıklarını ödünç vermenin yanı sıra DeFi protokolleri dahilinde likidite sağlama şansı ile faiz kazanabilmektedir. RAMP coin geleceği bu getirileri nedeniyle parlak görülmektedir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu