AltcoinCoinKolay ÖzelDefiNasılNedir

Terra Coin (LUNA) Nedir, Nasıl Alınır?

5
(1)

Terra Coin (LUNA)

Terra Coin (LUNA) kripto piyasasına alışkın olmadığımız bir kategoriden dahil oluyor. Her coin projesi beraberinde farklı yenilikler ve özellikler getiriyor.

Kripto borası içerisindeki coin projelerinin değer kazanması farklı unsurlara bağlıdır. Yatırım yapmadan önce bu unsurların da değişkenliği göz önüne alınmalıdır. Dolayısıyla bu projeler hakkında kesin bir kanıya varmak pek de mümkün olmuyor. Ancak yine de yatırım yapmadan önce projenin detaylarının bilinmesi gerekiyor. Öyleyse gelin sizlerle Terra Coin nedir inceleyelim.

Terra Coin (LUNA) Nedir?

Terra Coin(Luna) Nedir

Terra Coin, güncel hayatımızdaki borsa dalgalanmasını kripto para üzerinde engellemeyi amaç edinen bir kripto projesidir. Bu proje, kripto para borsasında stabilizasyonu savunuyor. Terraform Labs tarafından tasarlanan proje 2019 yılında aktif hale geldi. Bu kripto para birimi ABD doları veya USDT gibi paralara sabitleniyor. Üretimi planlanan yeni USDT değerleri için LUNA değerlerinin belirli bir yüzdesi yakılır.

Kripto borsası üzerinde Terra para değerlerinin fiyat istikrarı sağlamasında rol oynuyor. Ayrıca platform üzerinde de uygun ve hızlı anlaşmaların yapılmasına ortam sağlıyor. Peki Terra projesinin kurucuları kim?

Daniel Shin ve Do Kwon tarafından tasarlanan proje fiyat istikrarının korunması amacıyla kuruldu. Bu ikili proje öncesinde de e-ticaret sitelerinin kuruculuk ve yöneticiliğini üstlenmişlerdir.

Terra adıyla bilinen LUNA Coin projesi yatırımcılarına coin madenciliği imkanı sunuyor. Bir blockcahin projesi olması da istikrar ve güvenliği yatırımcılarına vaat ediyor. Ayrıca kullanıcılar platform içinde ödüller de kazanabiliyor. LUNA’nın esas amacı ise piyasadaki kripto para kullanımını yaygınlaştırmaktır. Bu nedenle de teşvik edici özellikleri ile öne çıkıyor. İşlem ücretinin düşük olması yatırımların artırılmasını sağlıyor. Alım satım işlemlerinin yanı sıra ölçeklenebilirlik ve takas imkanı da bu projeye dahil.

LUNA Coin Nasıl Alınır?

Luna Coin Nasıl Satın Alınır

LUNA Coin piyasaya tanıtıldıktan sonra sınırlı borsa listelerinde yerini almıştı. Günümüzde ise yüksek işlem hacmine sahip borsa listelerinde bile işlem görüyor. Bu borsalar;

 • Binance
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Mandala Exchange
 • Upbit
 • BitHumb Borsa’larıdır.

Peki bu borsalar üzerinden Terra nasıl alınır?

 • Bir kripto para değeri sahibi olmak için ilgili borsada hesabınızın olması gerekiyor.
 • Hesabınız varsa giriş yapın yoksa yeni bir kayıt oluşturun.
 • Ardından TL ya da sahip olduğunuz kripto para değerini bakiye olarak yükleyin.
 • Sekmedeki “kripto para al” butonuna tıkladıktan sonra kredi kartı bilgilerinizi girin.
 • LUNA için yeterli tutarda Tether değerinin sisteme yüklenmesi gerekiyor.
 • Bu işlem tamamlandıktan sonra “al-sat” seçeneğini klasik olarak belirleyin.
 • Son olarak da arama kısmına LUNA Coin yazılarak satın alma işlemi gerçekleştiriliyor.

Terra (LUNA Coin) Yorum ve Geleceği

Terra (Luna Coin) Yorum Ve Geleceği

Terra projesi 2019 yılından itibaren sık değişimler göstermemiştir. LUNA Coin kripto piyasası içinde de belirli bir istikrar sağlanmasını amaçlar. Dolayısıyla bu yönde teşvik ve ödüller sunuluyor. 2022 yılı içinde öne çıkacağı düşünülen altcoin projelerinden bir tanesidir. Bir DeFi projesi olması da işlemlerin hızlı biçimde tamamlanmasını sağlıyor. Ayrıca düşük işlem ücretleri ve güvenliği de kullanıcılarına sunduğu avantajlardan bir tanesi. Bunların yanı sıra stablecoin olması da yatırımdan ziyade ticaret işlemlerinde kullanılmasına ortam sağlıyor. Terra stable coin olması nedeniyle yatırımdan ziyade ticarette kullanılan bir coindir.

ATH değerini 2021 yılının kasım ayında  54.77 $ üzerinden gören Terra Coin şu an 48.45 $’dır. Uzmanların yorumları BTC’nin yükselmesinin LUNA için de yükseliş olduğu anlamına geliyor.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu