BitcoinBlockchainCoinKolay ÖzelNe Oldu

Bitcoin Analiz: Bitcoin ve Piyasa Ne Durumda?

0
(0)

Bitcoin analiz ve yorumları son günlerde sıklıkla araştırılan konulardan biri. Çünkü piyasa yazının hazırlandığı sırada kırmızı seyrediyor. Dünyanın en bilinen sanal varlığı Bitcoin ise 59.600 dolar seviyelerine ulaştıktan kısa süre sonra yaklaşık 6 bin dolarlık bir düşüş yaşamıştı. Altcoinlerin pek çoğu da aynı durumdan nasibini alarak düşüş gördü. Şu anda kırmızı piyasaya hakim olurken, toplam piyasa değeri ise yaklaşık 200 milyar dolar kaybetti.

Bitcoin güncel yorum için baktığımızda 60 bin dolar bandının üstesinden gelememiş olsa da, son birkaç gündür gayet yüksek seyretmekteydi. Bitcoin dün yani 10.05.2021 tarihinde 59 bin 600 dolar seviyelerine kadar çıkarak, 3 haftanın en yüksek seviyesini görebilmişti. Piyasalarda tekrar 60 bin doları test edeceğine yönelik bir beklenti vardı ancak ayılar devreye girdi ve yine düşüşler gelmeye başladı.

Bitcoin Güncel Yorum

Hızla değer kaybeden lider coin BTC, 6 bin dolar düşüşle günü kapattı. Dip seviyelerde seyreden BTC toparlanmaya çalışsa da son 24 saatteki kaybı %5 oranının da üzerinde. Dominance’de ise %43 oranının altına inmiş durumda.

Altcoin’ler Kırmızıya Büründü

Altcoin’ler Kırmızıya Büründü

Bitcoin güncel analiz ve yorumun ardından gözler altcoinlere çevriliyor. Altcoinler geçtiğimiz haftalarda BTC düşüşlerine aldırmadan daha güzel bir performans sergiliyordu. Ancak pek çok altcoin dünden beri düşüş göstermekte. Alt sezonun liderliğini yapan ETH ise dün, bir başka tüm zamanların en yüksek seviyesi 4 bin 200 doları görmüştü. Ancak BTC’nin düşüşünden nasibini alan Ethereum da 400 dolarlık bir değer kaybetti. Kısa sürede biraz toparlansa da şu anda hala 4 dolar civarında seyrediyor.

Tüm bunlar olurken diğer altcoinlerde ise düşüşler şu şekilde meydana geldi:

  • BNB -%5,5
  • XRP -%10
  • ADA -%7,5
  • DOT -%12
  • BCH -%12
  • LTC -%12
  • LINK -%12

DOGE ise haftasonu yapılan SNL etkinliğinden beri düşüşte. Ancak bugün Musk tarafından atılan tweet sayesinde bir miktar artış göstermeyi başardı. Diğer altcoinlerin son halleri ise aşağıdaki görselde yer almakta.

 

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu