Analiz

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, ETH, ve XRP Fiyat Tahminleri

0
(0)

Bitcoin fiyat analizi son günlerin en fazla araştırılan konularından biri haline geldi. Lider kripto paranın seyri, tüm piyasayı etkileyebiliyor. Bu sebeple yatırımcılar artık Bitcoin’in çıkış yolunu ne zaman göreceğini merak etmekte. Özellikle geçtiğimiz haftalarda üst üste BTC madencilik tesislerinin kapatılması haberleri sonrası, Bitcoin resmen ölüm kavşağına doğru itilmişti.

Ancak durumunu son günlerde bir nebze de olsa toparlayan lider birim, yazının hazırlandığı sırada 34 bin dolardan işlem görmekte. Bitcoin’e de bağlı olarak değişim gösteren altcoin birimleri, son 24 saatte %5 civarına yakın bir düşüş yaşadı. Yazımızın devamında ise; BTC, ETH, ve XRP fiyat tahminlerini paylaşıyor olacağız. Şimdi gelin, birimlere dair analizleri birlikte inceleyelim.

Bitcoin Fiyat Tahminleri

Bitcoin son günlerde ani hareketler göstermeyerek, neredeyse yatay seyrini sürdürmekte. Kimi analistlere göre bu iyiye işaret ediyor olsa da, Bitcoin’in üzerinde bulunduğu desteğin kırılması kötü senaryoları meydana getirebileceği düşünülüyor. Yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte %4,34 düşüş yaşayan lider birim, şu anda 34 bin dolardan işlem görmekte.

Bitcoin Fiyat Tahminleri

Bitcoin fiyat tahmini; Orta vadedeki yatay hareketi içerisinde yer alan fiyat hareketini 1 saatlik grafikte görüntülemekteyiz. Burada düşen trendde Yükselen Takoz formasyon oluşumu görülebilmekte. Bununla beraber Harmonik BAT Pattern oluşumunun da mevcut olduğunu görebilmekteyiz. Bu durumda söz konusu Takoz aşağı yönlü kırılırsa, 32.710 dolar desteği ile ana destek seviyemiz olan 30000 dolar yakından izlenmelidir. Yükselişlerin meydana gelmesiyle 36.600 dolar ve Harmonik BAT Pattern oluşumunun da tamamlandığı seviye olan 39.800 ve 41.300 ana direnç bölgeleri takip edilmelidir.

Bitcoin Fiyat Analizi: Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH) yazının hazırlandığı sırada Bitcoin’e de bağlı olarak 2222 dolar seviyesinden seyretmekte. Son 24 saatteki fiyat değişimi ise -4,31% civarında olduğunu görebilmekteyiz. Bazı analistlerin fiyat tahminlerine göre önümüzdeki günlerde ufak bir yükseliş gerçekleştirebileceği düşünülmekteydi. Bu yükselişi ara ara ufak düzeltmelerle sürdürdüğünü söyleyebiliriz. Ancak Bitcoin’e de bağlı olarak grafiğini inceleyelim.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum fiyat tahminleri; birimin 4 saatlik grafiğinde Çift Dip formasyonu tamamlanmış olup, boyun çizgisi kırıldıktan sonra hedef noktalarını da almıştır. Aynı zamanda önceden meydana gelmiş olan Harmonik Deep CRAB Pattern oluşumunda yer alan hedeflerini de sırayla almıştır. Direnç bölgesi olarak takip edilmesi gereken nokta olan 2280 dolar seviyesi kırıldı. Kırılımın ardından da retest aşamasına geçildi. ETH’nin bu seviyenin üstünde tutunup 2640 ve 2990 seviyelerine kadar yükseliş göstermesi meydana gelebilir. Düşüşlerde ise 2040 ve 1800 dolar ana destek seviyeleri yakından izlenmelidir.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini

Yazının hazırlandığı sırada 0.66 dolardan işlem görmektedir. Son 24 saatteki hareketi ise %4,84 oranında düşüş meydana gelmiştir. 21 Haziranda meydana gelen sert düşüşün ardından yeni yeni toparlanmaya başlayan XRP, BTC gibi yatay hareketine devam etmektedir. Ripple fiyat analizi ve yorumlarında ise bu durumun bir süre daha aynı şekilde sürebileceğini söyleyebiliriz. Ancak grafiğini yakından izlemekte fayda vardır.

Ripple (Xrp) Fiyat Tahmini

XRP 4 saatlik grafikte Alçalan Takoz formasyonu oluşmuş ve içinde devam eden fiyat hareketi bulunmaktadır. Aynı zamanda Harmonik GARTLEY Pattern oluşumu da içindedir. Destek olarak belirtilen 0.6624 dolar seviyesinin altında mum kapanışı meydana gelirse, Gartley Pattern oluşumunun tamamlandığı 0.6050 seviyesine kadar düşüş meydana gelebilir. Tam tersine, 0.7090 dolar seviyesinin üzerinde sert bir mum ile kapanış görülür ve hacim kuvvetli olursa yine takoz kırılımı ile birlikte yükseliş hareketi meydana gelebilir. Tabii ki Bitcoin fiyat analizi ve yorumları ile BTC hareketlerine bağlı olarak bu senaryolar değişebilir.

Yukarıda anlatılan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların kendi araştırmaları doğrultusunda kripto para ticaretine başvurmaları gerekmektedir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu