Bitcoin

Bitcoin Ne Kadar Oldu: Bitcoin Ölüm Kavşağında mı?

0
(0)

Bitcoin ne kadar oldu: An itibariyle Bitcoin fiyatı 31.808 dolar bandında seyrediyor. Lider birim arka arkaya gelen mining tesislerinin kapatılması haberlerinden sonra giderek düşüşünü sürdürmekte. Son olarak Çin’den gelen haber akışları, piyasada ciddi düşüşler yaşanmasına neden oldu.

Uzmanların yorumlarına göre, bu haberler devam ederse Bitcoin düşüşleri de gelmeye devam edebilir. Özellikle; Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması, 200 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönlü kesmesiyle yatırımcıları bir korku sardı. Peki, Bitcoin’de ciddi düşüşler devam edebilir mi? Uzmanlar neler söylüyor? Bitcoin hakkında gelişen haberler birimin fiyatını etkiler mi? Tüm bu soruların cevabını haberimizin devamında aktardık.

Çin Haberleri Bitcoin’i ‘Ölüm Koşusu’na Zorluyor

Çin Haberleri Bitcoin’i ‘Ölüm Koşusu’na Zorluyor

Bitcoin (BTC), Çin hükümeti tarafından gelen yaptırımlar sonucunda ciddi oranda düşüşler yaşıyor. Yatırımcılar ise Bitcoin ne kadar oldu, Bitcoin düşüşe devam edecek mi? gibi soruların yanıtını arıyor. Gelişen haberlerin ardından Bitcoin düşüşlere devam ediyor.

Hafta başında %10 civarında düşüş yaşayan lider birim, aşağı yönlü eğilimlerin süreceğinin sinyalini veren “ölüm kavşağı” durumunu da geçmiş görünüyor. Çin’in mining tesislerini durdurmasının ardından gelen, hükümet tarafından bankalara ve Alipay’a yapılan çağrılar sonucunda maden kapanmaları ile birlikte hükümetin en büyük 3. bankasının kripto işlemlerini yasaklaması sonucu kripto para piyasasında negatif bir baskı oluştu.

Uzmanlarca yapılan yorumlarda, oluşan bu negatiflik durumunun, Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalamasının 200 günlük ortalaması aşağı yönlü kesmesine sebep olduğu söylenmekte. Kripto dünyasında ölüm kavşağı ya da ölüm koşusu (death cross) olarak bilinen bu hadise, fiyatlarda düşüş trendinin başlayacağına işaret etmektedir. Nitekim öyle de oldu ve düşüş trendine yönelik teknik formasyon oluşmaya başladı gibi gözüküyor.

Bitcoin Ne Kadar Oldu: Kripto Para Piyasası Kırmızı

Kripto Para Piyasası Kırmızı

Bitcoin ne kadar tl? Bitcoin, yazının hazırlandığı sırada 277.460 Türk Lirası civarında seyrediyor. Çin haberleri sonrasında 32 bin 500 dolar civarına kadar düşen birim, şu an ise 31 bin bandından işlem görüyor. Öte yandan BTC’de yaşanan düşüşler, tüm piyasayı da negatif etkiliyor.

22 Haziran sabah saatlerinde tüm piyasada kırmızı renk hakim durumda. Altcoinlerin liderliğini sürdüren Ethereum (ETH) 1,885 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatteki düşüş oranı ise %6 oranında olduğu gözlemleniyor. Bitcoin’in gümüş versiyonu olarak bilinen Litecoin (LTC) de düşüşlerden nasibini alarak son 24 saatte %12 oranında değer kaybetti.

Olumsuz Bitcoin haberleri gelmesiyle Ripple (XRP) da düşüş yaşadı ve 0.58 dolardan alıcılarla buluşuyor. Popüler birim DOGE ise 0.18 dolardan fiyatlanıyor. ADA coin 1.12$ iken Binance Coin (BNB) 267 dolardan işlem görmekte. Coin360 verileri incelendiğinde piyasanın genelinde kırmızı rengin hakim olduğu görülüyor.

Bitcoin Daha Düşer mi? Uzmanlar Ne Söylüyor?

Bitcoin Daha Düşer Mi

Piyasa kırmızı durumdayken yatırımcılar Bitcoin ne kadar olacak sorusunun yanıtını arıyor. Andrei Stanciulescu ise, lider birime yönelik pek de iç açıcı olmayan tahminlerde bulundu. Stanciulescu’ya göre; kripto para piyasasının bir süre daha kırmızı renkten kurtulması mümkün görünmüyor. Ünlü işadamının ifadelerine göre,15 bin dolar bandına kadar sert bir düşüş gelebilir.

Stanciulescu, BTC hakkında yaptığı açıklamada, yaz ayları için sert düşüşlerin gelebileceğini vurguladı. Ancak bu açıklamasının devamında 2021 yılının son çeyreğine doğru 80 bin dolarlık yepyeni bir rekor görülebileceğinin de sinyallerini verdi. Stanciulescu yanı sıra bazı analistler de15 bin gibi düşük bir seviyenin görülmesinin, Bitcoin’in ileriki hedefleri için gerekli olduğu öngörülüyor.

Bu seviyenin gelmesi, Bitcoin’in rekor tazeleyebilmesi için önem arz ediyor. Tabii ki bu senaryonun kesin bir şekilde oluşabileceği henüz belli değil. Ancak yatırımcılar bu haber sonrasında BTC’nin izleyeceği yolu merakla takip ediyor, Bitcoin ne kadar oldu konusunu araştırıyor. Bizlerse, gelişen durumları ve son dakika haberlerini aktarmaya devam edeceğiz.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu