BitcoinBlockchainCoinKolay Özel

Bitcoin Neden Düşüyor? İşte Analistlerin BTC Yorumu

0
(0)

Pek çok Bitcoin yatırımcısı, Bitcoin neden düşüyor sorusunun cevabını arıyor.  An itibariyle 33 bin 685 dolardan seyreden lider birim, son 24 saatte %5 oranında bir düşüş yaşadı. Yatırımcılar ise bu düşüşlerin ardı ardına gelmesindeki asıl sebepleri merak ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Çin hükümeti, Bitcoin madencilik tesislerinin kapatılacağına dair bir duyuru yayınlamıştı. Bu duyurunun hemen ardından, karar kılınan 25’den fazla madencilik tesisinin fişi çekildi. Çin hükümeti yaptıkları bu işlem için, azalan enerji kaynaklarını neden gösterdi.

Bitcoin neden düşüyor son dakika haberlerinin ardından ise, Bitcoin Hash Rate’inin ciddi derecede düşüş yaşadığı ortaya çıktı. Bitcoin bu haberlerden sonra yeniden kırmızıya büründü. Haberlerin öncesinde 35.800 dolar bandından işlem gören lider birim, yazının hazırlandığı sırada 33.685 bandına kadar geri çekildi.

Uzmanların Bitcoin Yorumları

Uzmanların Bitcoin Yorumları

Pek çok analist ve kripto para yorumcusu, Bitcoin’in şu anki durumuna yönelik değerlendirmelerde bulundu. Twitter’da önde gelen analistlerden biri olarak bilinen CryptoKemal, Bitcoin için ilk desteğin 31 bin dolar olduğunu vurguladı. 30 bin doların ise ana destek seviyesi olduğunu belirtti. Bu sebeple bu noktanın kolay kolay kırılmayacağını öngördü ve şu sözlerle aktardı:

“Halen işlem açmadım. Bitcoin için 31.500 ilk desteğimiz. 30.000 zorlu bir destek kolay kırılacağını düşünmüyorum. Destek bölgesinde 4h kapanış görürsem alım düşünebilirim trade amaçlı…”

Jess Coin De Bitcoin Için Bazı Öngörülerini Aktardı

Bir diğer popüler analist Jess Coin de Bitcoin için bazı öngörülerini aktardı. Jess’e göre; BTC 45 gündür güven bölgesinde tutunamadı ve bu durumun son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Birimin tutunmada başarısız olmasının nedenleri arasında olumsuz haberler olduğunu aktardı. Popüler analist, BTC için ilk destek noktasının ise 34 bin dolar olduğunu dile getirdi.

Bitcoin Yükselir mi Son Dakika

Bitcoin Yükselir Mi Son Dakika

Birçok yatırımcı Bitcoin neden düşüyor yorumlar ve analizlerini merakla takip ediyor. Yazının hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı 33 bin 782 civarından seyrediyor. Ayrıca son 24 saatte %5 oranında düşüş yaşandığı gözlemleniyor. Bu durum bazı yatırımcıların kafasını karıştırıyor. Zira BTC sürekli bir düşüş eğiliminde seyrediyor. Haliyle düşüşlerin daha ne kadar süreceği merak ediliyor.

Uzmanların yorumlarına göre BTC şu anki durumda bir müddet daha kırmızı renkte seyredeceğe benziyor. Dominance değeri %46 oranında seyreden birimin, bir türlü yükseliş momentumu vermediği gözlemleniyor. Bu sebeple yazının hazırlandığı sırada göstergelere göre güçlü sat sinyali verilmekte.

Öte yandan düşüş formasyonu içinde yer alan birimin, yukarıda da bahsedilen önemli destek seviyelerini aşağı yönde kırmaması umut ediliyor. Bazı yatırımcı yorumlarına göre ise Bitcoin düşüşlerinin gerekli olduğu, ileriki zamanlarda daha atak yükselmesi için bir şans olduğu dile getirilmekte.

Bitcoin Neden Düşüyor: Uzmanların Bitcoin Grafik Analizleri

Bitcoin yorumları arasında BTC teknik analizler de merak edilmekte. Özellikle son günlerde sürekli düşüş momentumu veren BTC, analistlerin yorumlarına göre daha da düşecek gibi görünüyor. Yerli ve yabancı analistlerin grafik yorumlarını derlediğimiz yazının devamında, BTC’nin ileriki hedeflerine dair öngörüleri de görebilirsiniz.

Twitter’da Kamile U. Adıyla bilinen teknik analiz yorumcusu, Bitcoin’de Libra Dönüş bölgesine dikkat çekti. Aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere, 33.226 dolar ile 34.152 dolar seviyeleri arasında kalan bölgeye dikkat etmek gerektiğini belirtti.

Bitcoin Neden Düşüyor Uzmanların Bitcoin Grafik Analizleri

Kamile U. ise düzenlediği grafik üzerinden şu yorumlarda bulundu: “Mavi kutu libra dönüş böylesinde burada bir dip çalışması yapıp tutunursa pembe düşeni kırdığında Libra hedefine gitmek isteyecektir. Hedefi 40.800 stop ise 32.177 dolardır. 4h’luk kapanışa göre ters yön libra ihtimali var, oluşunca paylaşırım…” ifadelerini kullandı.

Bitcoin neden düşüyor konusu için TradingView’de başarılı analizlerde bulunan bir başka yorumcu ise BTC’nin bir miktar daha düşebileceğini belirtti. Henüz yükseliş momentumu olmadığını bildiren yorumcu, sürekli olarak düşüş sinyallerinin hakim olduğunu açıkladı.

 

Nedir?Kimdir?Nasıl? ve Ne Oldu? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu