BitcoinGenel

Bitcoin Madencilik Tesisleri Harekete Geçti, Yeni Bir Dump mı Geliyor?

0
(0)

Bugün meydana gelen gelişmeler, Bitcoin madencilik tesislerinin harekete geçtiğini işaret ediyordu. Sabah saatlerinde borsalara giren sayısız BTC’nin satılmasıyla bir dump hareketi geldi. Şu anda 47200$ bandına tutunmaya çalışan BTC, güç toplamakta oldukça zorlanıyor. Bu hareketin meydana gelmesi, teknik anlamda bir ayı formasyon bayrağı oluşturmuşa benziyor. Söz konusu bayrağın çalışması durumunda, BTC hedef fiyatı 44.000$ seviyelerine kadar düşecektir.

Toplantı Öncesi Bitcoin Kritik Seviyelerde

Gelecek Bitcoin haberleri ve yarın düzenlenecek olan toplantı öncesi, ABD hisse piyasalarının da satış baskısı ile karşı karşıya kaldığını görmekteyiz. Yarın gerçekleşecek toplantıda hangi konulara değinileceği ve ne tür mesajların verileceği, piyasaların genel durumunda belirleyici olacak.

Toplantı Öncesi Bitcoin Kritik Seviyelerde

Piyasalar, toplantıya bir tepki verirken, madencilerde de bir hareketlilik gözlemleniyor. Veri analiz şirketlerinden bazıları yayınladıkları haberde, bugün öğleden sonra 15.00 saatlerinde madenci cüzdanlarından 2000 kadar Bitcoin’in çıkış yaptığını aktardı. Söz konusu gelişmelerin bütünü, Bitcoin fiyatını ve yatırımcıları olumsuz etkileyebilir, denildi.

Bu durum, Haziran 2021’den sonraki en büyük BTC çıkışı olması sebebi ile önemli kabul edilmektedir. Ayrıca bu hamle, bazı analistler tarafından dump öncesi hazırlık olarak yorumlandı. Zira BTC grafiği incelendiğinde, madencilerin cüzdanlarından çıkan kripto paraların fiyatı bir miktar geri çektiği gözlemlendi.

Analist’ten Bitcoin İçin Kısa Vadeli Yorum

Ağustos ayına girerken, Bitcoin madencilik tokenleri yeniden biriktirmeye başladığını gösteren yakın tarihli bir Glassnode raporuyla, çoğu madencilik sistemi endişesini bir kenara attı. Bu arada Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sürekli yüksek enflasyon raporları, Bitcoin’in akredite yatırımcılar arasında güvenli liman düşüncesini pekiştirdi.

Analist’ten Bitcoin İçin Kısa Vadeli Yorum

Popüler analistlerden Neo, 3 aylık bazın Haziran seviyelerini kırmaması ve hala Nisan seviyelerinin çok dışında olmasını, spekülasyonlara bağladı. Ayrıca gerçek talebin hala muhafazakâr seyrettiğini açıkladı. Bitcoin durumu ise yatırımcılarca endişeyle takip ediyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu